Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Cykliczne imprezy lokalne - szkolenia w powiecie

  2010-10-12 Ząbkowice Śląskie

  Cykliczne imprezy lokalne - szkolenia w powiecie

  Stowarzyszenie LGD „Qwsi" zaprasza na szkolenie pt. „Cykliczne imprezy lokalne - model wspólnych działań promocyjnych LGD Qwsi" - 21 października 2010 r.

  skomentuj

 • Prezydent Wrocławia w Ząbkowicach Śląskich

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  Prezydent Wrocławia w Ząbkowicach Śląskich

  W piątek, 8 października 2010, do Ząbkowic Śląskich przyjechał z wizytą Rafał Dutkiewicz. To druga wizyta gospodarza stolicy województwa w mieście. Nie ulega wątpliwości, że jest związana z prowadzoną kampanią wyborczą. Przypomnijmy, że obecny prezydent...

  liczba komentarzy 56

 • Odważ się ratować życie – zostań dawcą!

  2010-10-11

  Odważ się ratować życie – zostań dawcą!

  Gdy jeszcze nie miałam 18 lat, z utęsknieniem czekałam na dowód osobisty. Gdy go w końcu otrzymałam, doszłam do wniosku, że ten dokument nie jest dla mnie wystarczający. Pomyślałam o czymś więcej. O czymś, co utwierdzi mnie w przekonaniu, że mogę zrobić coś...

  liczba komentarzy 6

 • Kombatanckie święto

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  Kombatanckie święto

  W sobotę 9 października 2010 roku Gmina Ziębice i Starostwo Powiatowe wspólnie zorganizowali coroczne obchody Święta Kombatantów Powiatu Ząbkowickiego. Uroczystość swoją obecnością uświetniła kompania honorowa wojska polskiego oraz orkiestra dęta z Kłodzka.

  skomentuj

 • Dotacja dla CKiP w Bardzie – "Na dobry początek"

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  Dotacja dla CKiP w Bardzie – "Na dobry początek"

  Centrum Kultury i Promocji w Bardzie zostało laureatem konkursu Fundacji Steczkowskiego pt. "Na dobry początek" i uzyskało dotację w wysokości 10 tys. zł na zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym. Spośród 250 nadesłanych na konkurs projektów Centrum Kultury i...

  skomentuj

 • Otwarcie świetlicy wiejskiej w Janowcu

  2010-10-11 Ząbkowice Ślaskie

  Otwarcie świetlicy wiejskiej w Janowcu

  W sobotę 09.10.2010 r. dokonano uroczystego otwarcia nowej świetlicy wiejskiej w Janowcu. Otwarciu towarzyszyły obchody 750 - lecia istnienia wsi Janowiec oraz dwusetnej rocznicy urodzin królewny Marianny Orańskiej, która w tej miejscowości w 1840 r. założyła szkołę...

  skomentuj

 • Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach

  W ramach XXI Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej 7 października 2010 r. odbył się konkurs wiedzy o Polsce i Czechach o puchar Konsula Generalnego RP w Pradze i Konsula Honorowego RCZ we Wrocławiu, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy.

  skomentuj

 • ZSP Ziębice na Polagrze

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  ZSP Ziębice na Polagrze

  Stało się już tradycją, że uczniowie klas technikum organizacji usług gastronomicznych ZSP Ziębice co roku wybierają się na Targi Polagra w Poznaniu.

  skomentuj

 • Nauka bliżej nas dzięki środkom unijnym

  2010-10-11 Ząbkowice Śląskie

  Nauka bliżej nas dzięki środkom unijnym

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Ziębicach jako jedna z kilku szkół z Dolnego Śląska został zaproszony do wzięcia udziału w projekcie „Probiotyki: współpraca naukowa, transfer wiedzy i edukacja".

  skomentuj

 • Parada Talentów na zakończenie lata

  2010-10-09 Bardo

  Parada Talentów na zakończenie lata

  W tym tygodniu w Bardzie odbyła się I Parada Talentów. W imprezie wzięły udział dzieci oraz młodzież, uczestniczące w warsztatach Muzyka i ruch, prowadzonych przy Centrum Kultury i Promocji w Bardzie przez panią Marzenę Łukasik.

  liczba komentarzy 5

 • 65-lecie OSP Przyłęk

  2010-10-09 Przyłęk

  65-lecie OSP Przyłęk

  65 lat temu Stanisław Jaremkowski, Władysław Mosór, Kazimierz Głowak, Piotr Mamoń, Jan Mamoń, Franciszek Paździor, Jan Mosór, Franciszek Sokal, Franciszek Więcław, Michał Dymowicz, Zygmunt Włuka, Franciszek Juda i Władysław Rożniatowski założyli w Przyłęku...

  liczba komentarzy 1

 • Spotkanie w Raczycach dotyczące budowy kanalizacji

  2010-10-09 Raczyce

  Spotkanie w Raczycach dotyczące budowy kanalizacji

  W związku z realizacją budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice, Przedsiębiorstwo Gramowscy ATA Technik Sp.j zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców – Raczyc, Wadochowic i Witostowic – na spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu budowy...

  skomentuj

 • Bezpieczniej na drodze - seminarium w ZOK

  2010-10-08 Ząbkowice Śląskie

  Bezpieczniej na drodze - seminarium w ZOK

  Wczoraj wieczorem w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyło się seminarium informacyjno – propagandowe na temat bezpieczeństwa na drogach połączone z częścią artystyczną prowadzoną przez Kabaret Młodych Panów.

  skomentuj

 • Uczniowie z Ziębic w Gazecie Wyborczej

  2010-10-08 Ząbkowice Śląskie

  Uczniowie z Ziębic w Gazecie Wyborczej

  W dniu 6.10.2010r. grupa gimnazjalistów z Ziębic wraz z opiekunkami Panią Anną Boczar i Panią Małgorzatą Lisek odwiedziła Redakcję Gazety Wyborczej we Wrocławiu. Uczniowie spotkali się z zastępcą redaktora naczelnego, Panem Mirosławem Maciorowskim.

  skomentuj

 • LXIV Sesja Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich

  2010-10-07 Ząbkowice Śląskie

  LXIV Sesja Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich

  W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich odbyła się LXIV Sesja Rady Miejskiej z następującym porządkiem obrad:

  skomentuj

REKLAMA