Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Spotkania z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu

  2010-03-11

  Spotkania z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki przy ZSO w Ziębicach oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. E. Bojanowskiego w Henrykowie wyruszyli 3 marca b.r. do Wrocławia po kolejną porcję wiedzy przyrodniczej.

  skomentuj

 • Współpraca z Litwą

  2010-03-11

  Współpraca z Litwą

  W dniach 3-5 marca 2010 roku delegacja oświaty gminnej w składzie: Andrzej Regner – Dyrektor Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach, Magdalena Pałasz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Władysław Lach – Dyrektor Zespołu Szkół...

  skomentuj

 • 11 marca Dniem Sołtysa

  2010-03-11

  11 marca Dniem Sołtysa

  W minionych dniach świętowaliśmy już Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Dziś swoje święto obchodzą Sołtysi, którzy na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności. Starają się rozwiązywać problemy mieszkańców wsi.

  liczba komentarzy 1

 • Pozyskaj dofinansowanie dla swojego projektu!

  2010-03-10

  Pozyskaj dofinansowanie dla swojego projektu!

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Qwsi" serdecznie zaprasza wszystkich swoich członków oraz mieszkańców gmin: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok na spotkania szkoleniowo-informacyjne o możliwościach uzyskania...

  skomentuj

 • Dzień Marianny Orańskiej

  2010-03-09

  Dzień Marianny Orańskiej

  W poniedziałek 8 marca na wrocławskim Rynku oficjalnie rozpoczęto obchody Roku z Marianną Orańską. W tym dniu Marianna Orańskiej oficjalnie wjechała do Stolicy Dolnego Śląska i zapoczątkowała cykl imprez.

  skomentuj

 • Bardo bezkonkurencyjne w pozyskiwaniu środków z UE

  2010-03-09

  Bardo bezkonkurencyjne w pozyskiwaniu środków z UE

  W poniedziałkowym wydaniu Rzeczpospolitej ukazał się ranking polskich gmin dotyczący pozyskiwania środków unijnych. Wśród najlepszych znalazła się Gmina Bardo!

  liczba komentarzy 10

 • Wybory Miss ZUTW- Najlepsza impreza tego roku!

  2010-03-08

  Wybory Miss ZUTW- Najlepsza impreza tego roku!

  Dzisiejsze wybory Miss ZUTW zgromadziły w świetlicy w Sadlnie liczną publiczność. Tak spektakularne wydarzenie musiało mieć właściwą oprawę. A oprawa była… super.

  liczba komentarzy 29

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”

  2010-03-08

  Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”

  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ząbkowicach Śl. organizują, jak co roku, Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

  skomentuj

 • "Zdrowie" w Stolcu poświęcone

  2010-03-08

  "Zdrowie" w Stolcu poświęcone

  Od 6 marca mieszkańcy Stolca mogą oficjalnie korzystać z opieki medycznej, jaką oferuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdorwotnej "Zdrowie". Do tej pory budynek przychodni mieścił się około 300 metrów dalej w głąb wsi, nie mniej jego stan techniczny wymagał wiele do...

  liczba komentarzy 1

 • Wymarzona praca w Europie

  2010-03-07

  Wymarzona praca w Europie

  Taki tytuł nosi projekt realizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Ziębicach w ramach programu „Comenius”. Do projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej włączyły się szkoły z Niemiec, Włoch, Austrii i Bułgarii.

  skomentuj

 • Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

  2010-03-06

  Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

  4 marca 2010 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej.

  skomentuj

 • LGD „Qwsi” ogłasza konkurs

  2010-03-06

  LGD „Qwsi” ogłasza konkurs

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Qwsi” ogłasza konkurs na składanie wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z...

  skomentuj

REKLAMA