Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Baszta Gołębia odzyska dawną świetność?

  2011-08-11 Ząbkowice Śląskie

  Baszta Gołębia odzyska dawną świetność?

  Baszta Gołębia znajdująca się w ząbkowickim parku to jeden z budynków, który swoją świetność ma dawno za sobą. Wkomponowany w dawne mury obronne obecnie straszy wyglądem i jest niechcianą wizytówką miasta. Zamknięty przez nadzór budowlany został prowizorycznie...

  liczba komentarzy 6

 • Wystawa w Komendzie Powiatowej Policji

  2011-08-11 Ząbkowice Śląskie

  Wystawa w Komendzie Powiatowej Policji

  Na drugim piętrze Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich niedawno została zorganizowana wystawa czapek policyjnych z całego świata. W oszklonej gablocie można zobaczyć zarówno atrybuty teraźniejsze jak i te z niedalekiej przeszłości.

  skomentuj

 • RADIO ESKA NA BASENIE

  2011-08-09 Ziębice

  RADIO ESKA NA BASENIE

  W czwartek 4 sierpnia br. do Ziębic po raz kolejny zawitało Radio ESKA; było to już drugie spotkanie tego lata z ekipą patrolu ESKA SUMMER CITY i prezenterem Eski – Andrzejem Gliniakiem, który zachęcał do czynnego udziału w zabawie.

  skomentuj

 • Do końca wakacji już niedaleko

  2011-08-09 Ząbkowice Śląskie

  Do końca wakacji już niedaleko

  Zaledwie 20 dni zostało do zakończenia wakacji. Niebawem nadejdzie nowy rok szkolny 2011/2012. Dzieci w Ząbkowicach Śląskich nie powinny jednak narzekać na nudę w okresie wolnym od nauki.

  liczba komentarzy 6

 • Nowe place zabaw w Gminie Bardo

  2011-08-09 Bardo

  Nowe place zabaw w Gminie Bardo

  4 sierpnia 2011r. Gmina Bardo podpisała umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego o przyznanie pomocy na „Budowę placów zabaw w Dębowinie, Janowcu i Laskówce" w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji...

  liczba komentarzy 13

 • Biesiada strażacka w Braszowicach

  2011-08-09 Braszowice

  Biesiada strażacka w Braszowicach

  W dniach 06-07 sierpnia na boisku szkolnym w Braszowicach odbyła się Biesiada strażacka. W sobotę uczestnicy wzięli udział m. in. w zabawie tanecznej przy wypełnionym po brzegi boisku, która trwała do białego rana.

  liczba komentarzy 4

 • Śmiertelny wypadek na krajowej "ósemce" w okolicach Szklar

  2011-08-09 Szklary

  Śmiertelny wypadek na krajowej "ósemce" w okolicach Szklar

  Dziś, tuż przed godziną 11:00, na krajowej ósemce między miejscowościami Szklary Huta i Koźmice doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym samochodem Toyota Yaris.

  liczba komentarzy 2

 • Widziane z Senatu - nareszcie bez NIP-u!

  2011-08-09 Polska

  Widziane z Senatu - nareszcie bez NIP-u!

  Senat w dniu 27 lipca 2011 roku, podczas 81. posiedzenia wprowadził 17 poprawek do ustawy o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.Głównym celem wspomnianej ustawy jest usprawnienie i uproszczenie systemu ewidencji i identyfikacji...

  skomentuj

 • Samowolne wywieszanie ogłoszeń zabronione

  2011-08-09 Ząbkowice Śląskie

  Samowolne wywieszanie ogłoszeń zabronione

  W związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą Komenda Hufca ZHP w Ząbkowicach Śląskich przypomina, że słupy ogłoszeniowe w Ząbkowicach Śląskich są administrowane przez nasz hufiec i samowolne wywieszanie ogłoszeń jest zabronione.

  skomentuj

 • Znaleziono zwłoki mieszkańca Tarnowa

  2011-08-08 Tarnów

  Znaleziono zwłoki mieszkańca Tarnowa

  Dzisiaj wieczorem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie znaleźli zwłoki najprawdopodobniej zaginionego w sobotę mężczyzny. Ciało zostało zauważone przez jednego mieszkańca wsi, który zaalarmował miejscowych strażaków.

  liczba komentarzy 9

 • Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 4 w Ząbkowicach Śląskich

  2011-08-08 Ząbkowice Śląskie

  Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 4 w Ząbkowicach Śląskich

  W ubiegłym tygodniu nastąpiło przekazanie placu budowy i rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania pn. "Przebudowa budynku Publicznego Przedszkola Nr 4 przy ul. XX-lecia 5 w Ząbkowicach Śl. w zakresie termomodernizacji obiektu".

  liczba komentarzy 1

 • Zakończenie projektu „Pożyteczne wakacje” w Sulisławicach

  2011-08-08 Sulisławice

  Zakończenie projektu „Pożyteczne wakacje” w Sulisławicach

  W sobotę 6 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Sulisławicach odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Pożyteczne wakacje". Na zaproszenie Sołtysa Sulisławic Pani Ireny Piotrowskiej wzięli w nim udział: Burmistrz Marcin Orzeszek, Senator RP Stanisław Jurcewicz i...

  skomentuj

 • Warsztaty decoupage w parafii Zwrócona

  2011-08-08 Zwrócona

  Warsztaty decoupage w parafii Zwrócona

  Z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas we wszystkich miejscowościach naszej parafii odbyły się warsztaty, na których można było poznać ciekawą technikę zdobienia zwaną decoupage.

  skomentuj

 • W pociągu kradł i... wpadł

  2011-08-08

  W pociągu kradł i... wpadł

  25 letni mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po kradzieży telefonu komórkowego. Telefony kradł w pociągach wykorzystując tłok lub nieuwagę pasażerów.

  skomentuj

REKLAMA