Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek między Ząbkowicami Śląskimi a Ciepłowodami! [foto] [aktualizacja] [video]

Śmiertelny wypadek między Ząbkowicami Śląskimi a Ciepłowodami. Interweniuje LPR fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na wysokości Kobylej Głowy (gm. Ciepłowody) doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym marki Iveco. Na miejscu interweniuje helikopter LPR.

Zdarzenie miało miejsce 23 listopada około godz. 7 na drodze powiatowej między Ząbkowicami Śląskimi a Ciepłowodami, na wysokości Kobylej Głowy. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja ratunkowa. Wyznaczono objazd przez Kobylą Głowę i Ciepłowody.

Więcej informacji wkrótce.

[AKTUALIZACJA, godz. 9.14]: Do zderzenia pojazdu dostawczego marki Iveco (kłodzkie tablice rejestracyjne) z pojazdem osobowym marki Citroen (ząbkowickie tablice rejestracyjne) doszło najprawdopodobniej na skutek zaśnięcia kierowcy pojazdu dostawczego. W obu pojazdach podróżowały łącznie trzy osoby - w osobówce dwie, w busie jedna. Kierowca Iveco był przytomny, wysiadł o własnych siłach i został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia ratunkowego na szczegółowe badania. Śmigłowiec LPR został zadysponowany do kierowcy osobówki, który był zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydostali mężczyznę z wraku auta i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Natychmiast rozpoczęto jego reanimację. Niestety pomimo podjętych działań kierowcy nie udało się uratować. Pasażer osobówki w momencie przyjazdu służb znajdował się poza pojazdem i został przewieziony do szpitala. 

Z informacji przekazanych od kierującego działaniem ratowniczym wynika, że jako pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się ratownik medyczny, który jechał do pracy. To on jako pierwszy udzielał pomocy poszkodowanym. Po chwili na miejsce przybyli strażacy, a następnie pogotowie ratunkowe. Niestety, pomimo szybkiej pomocy kierowcy osobówki nie udało się uratować...

Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazd przez Kobylą Głowę i Ciepłowody. Na miejscu swoje działania prowadzi policja.

[AKTUALIZACJA, godz. 10.45]: - Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący pojazdem dostawczym marki Iveco mężczyzna z powiatu kłodzkiego najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem osobowym marki Citroen. Osobówką podróżowały dwie osoby. Kierujący 38-letni mężczyzna z powiatu ząbkowickiego bezpośrednio po zdarzeniu był zakleszczony w pojeździe. Pomimo podjętej akcji reanimiacyjnej nie udało się go uratować - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji. Pasażer samochodu osobowego, jak i kierowca Iveco zostali przewiezieni do szpitala.

Tragiczny wypadek między Ciepłowodami a Ząbkowicami Śląskimi. Zginął 38-latek [wideo udostępnione przez Czytelnika]:

ms. / em24.pl

REKLAMA