Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Lekcje muzealne uczniów klas pierwszych w Ziębicach

  2011-05-04 Ziębice

  Lekcje muzealne uczniów klas pierwszych w Ziębicach

  Od stycznia 2011r. klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 2 realizują program lekcji muzealnych opracowany przez panie: Katarzynę Stąporek i Patrycję Kuś oraz pana Jarosława Żurawskiego dyrektora Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach.

  skomentuj

 • Uroczystości 3 – majowe w Ząbkowicach Śląskich

  2011-05-04 Ząbkowice Śląskie

  Uroczystości 3 – majowe w Ząbkowicach Śląskich

  We wtorek 3 maja obchodziliśmy w Polsce 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Również w Ząbkowicach przewidziano uroczystości związane z rocznicą. Początkowo miały się one odbyć na Placu Jana Pawła II, jednak gdy na miasto padła spora ilość mokrego śniegu,...

  skomentuj

 • Strażacy dziś obchodzą swoje święto

  2011-05-04 Region

  Strażacy dziś obchodzą swoje święto

  W tym wyjątkowym dniu wszystkim Strażakom składamy najszczersze podziękowania za trud i narażanie życia, za pomoc oraz ratunek!

  skomentuj

 • Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje wojewódzkie

  2011-05-04 Region

  Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje wojewódzkie

  XXXIV eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” to już historia. Eliminacje zostały rozegrane w Zamku Kliczków położonego na skraju puszczy Zgorzeleckiej w powiecie bolesławieckim, gmina Osiecznica.

  skomentuj

 • Matury czas zacząć

  2011-05-04 Region

  Matury czas zacząć

  O godzinie 9:00 rano tegoroczni maturzyści zasiedli w największych salach szkół, aby przystąpić do egzaminu dojrzałości. Dziś czekają na nich zadania z języka polskiego - najpierw w wersji podstawowej.

  skomentuj

 • Zima zaatakowała Ziemię Ząbkowicką

  2011-05-04 powiat ząbkowicki

  Zima zaatakowała Ziemię Ząbkowicką

  3 maja cały Dolny Śląsk zaatakowały gwałtowne opady śniegu. Przez kilka godzin ciężki, mokry śnieg pozrywał linie energetyczne, połamał drzewa, utworzył zatory na drogach. Atak zimy nie ominął również powiatu ząbkowickiego. W dalszym ciągu trwa szacowanie...

  liczba komentarzy 26

 • HIOB w Kościele pw. Św. Anny

  2011-05-02 Ząbkowice Śląskie

  HIOB w Kościele pw. Św. Anny

  Kościół pw. Św. Anny w Zabkowicach śląskich był miejscem, w którym przedstawiono spektakl HIOB – Dramat Karola Wojtyły. Sam scenariusz napisał przed laty w 1940 roku Karol Wojtyła.

  skomentuj

 • Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc

  2011-05-02 Ząbkowice Śląskie

  Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc

  O tytuł Frankensteina odbyły się w niedzielne popołudnie Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc. Do Hali Słonecznej zjechali się najsilniejsi zawodnicy z Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej by rywalizować o tytuł najlepszego. Emocji nie...

  liczba komentarzy 8

 • Beatyfikacja Jana Pawła II

  2011-05-01 Region

  Beatyfikacja Jana Pawła II

  O godzinie 10:00 rozpoczęły się uroczystości beatyfikacyjne papieża Jana Pawła II. By uczcić ten moment na placu św. Piotra w Rzymie zebrało się ponad milion wiernych. W Polsce natomiast odbędzie się kilkanaście uroczystości kościelnych związanych z beatyfikacją.

  liczba komentarzy 3

 • Brązowi medaliści z Ziębic

  2011-04-29 Ziębice

  Brązowi medaliści z Ziębic

  20 kwietnia we Wrocławiu, w hali sportowej przy ulicy Parkowej odbył się Finał Dolnośląskiej Gimnazjady Chłopców w Piłkę Ręczną.

  skomentuj

 • Sezon z Krzywą Wieżą rozpoczęty

  2011-04-29 Ząbkowice Śląskie

  Sezon z Krzywą Wieżą rozpoczęty

  Informujemy, że w okresie od 1 maja do 30 września 2011 roku od wtorku do niedzieli (oprócz poniedziałków) w godzinach 10:00 - 18:00 można zwiedzać Izbę Pamiątek Regionalnych oraz Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich.

  skomentuj

 • Świętym się nie rodzi, świętym się staje

  2011-04-29 Ząbkowice Śląskie

  Świętym się nie rodzi, świętym się staje

  W dniu wczorajszym przy niemal wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury młodzież III LO im. Władysława Jagiełły oraz uczniowie i absolwenci Gimnazjum Publicznego nr 2 w Ząbkowicach Śląskich przedstawili niezwykły spektakl teatralno -...

  liczba komentarzy 1

REKLAMA