Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Zakończenie ferii w Braszowicach

  2011-02-28 Braszowice

  Zakończenie ferii w Braszowicach

  „W jedności siła” ktoś mądry powiedział i jak zwykle miał rację. W Braszowicach sołtys wsi wraz z radą sołecką, radnym z Braszowic, Kołem Gospodyń Wiejskich, Szkołą Podstawową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowali zabawę dla dzieci i...

  liczba komentarzy 2

 • Sołtysi w Gminie Ziębice

  2011-02-26 Ziębice

  Sołtysi w Gminie Ziębice

  Gmina Ziębice jako największa w powiecie ząbkowickim ma na swoim terenie aż 28 sołectw. W 18 odbyły sie już wybory podczas, których wybierano sołtysów, rady sołeckie oraz komisje rewizyjne.

  skomentuj

 • Kolejne fundusze unijne dla Barda

  2011-02-26 Bardo

  Kolejne fundusze unijne dla Barda

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w dniu 25.02.2011 r. opublikował listę operacji zakwalifikowanych do współfinansowania dla Działania 313, 322, 323 "Odnowa i rozwój wsi" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla naboru...

  skomentuj

 • Wycieczka do ExploraPark

  2011-02-26 Bardo

  Wycieczka do ExploraPark

  W dniu 17.02.2011r. grupa naszych gimnazjalistów, w ramach projektu "I ty wykorzystaj swoją szansę" postanowiła odwiedzić ExploraPark, w Wałbrzychu, by zgłębiać tajniki matematyki przez udział w interaktywnych zajęciach, pt: "Pitagoras oraz mozaiki matematyczne".

  skomentuj

 • Dziś seminarium, jutro Gala Sportów Walki

  2011-02-25 Ząbkowice Śląskie

  Dziś seminarium, jutro Gala Sportów Walki

  Ponad sto osób wzięło udział w dzisiejszym Seminarium KSW z Łukaszem JURASEM Jurkowskim, honorowym gościem IV Gali Sportów Walki, która odbędzie się już jutro w Hali Słonecznej.

  liczba komentarzy 4

 • Mistrzowie Strefy Wałbrzyskiej

  2011-02-25 Ziębice

  Mistrzowie Strefy Wałbrzyskiej

  9 lutego w hali sportowej w Dzierżoniowie odbył się finał strefowy mini piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Wzięły w nim udział po 4 najlepsze szkoły z byłego woj. wałbrzyskiego.

  skomentuj

 • PIT-11 tylko do końca lutego

  2011-02-25 region

  PIT-11 tylko do końca lutego

  Najpóźniej do 28 lutego 2011 roku pracodawca powinien przekazać pracownikowi informację PIT-11 o dochodach uzyskanych i pobranych zaliczkach w 2010 roku. Pozostało już niewiele czasu.

  skomentuj

 • Kto może produkować mięso na własny użytek?

  2011-02-24 Powiat ząbkowicki

  Kto może produkować mięso na własny użytek?

  W związku ze zmianami w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa na użytek własny, Powiatowy Inspektorat Weterynarii informuje o warunkach w/w produkcji.

  skomentuj

 • III Gminny Konkurs Krasomówczy w Szkole Podstawowej nr 2

  2011-02-24 Ziębice

  III Gminny Konkurs Krasomówczy w Szkole Podstawowej nr 2

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach była organizatorem III Gminnego Konkursu Krasomówczego dla klas I – III, który odbył się dnia 11.02.2011r. w świetlicy szkolnej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu...

  skomentuj

 • W Makolnie przebudują remizę

  2011-02-24 Mąkolno

  W Makolnie przebudują remizę

  Gmina Złoty Stok przystąpiła do realizacji wniosku pod nazwą: "Przebudowa pomieszczeń remizy w Mąkolnie dla potrzeb świetlicy wiejskiej i OSP", w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,oś 3 "Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie...

  skomentuj

 • Kolejne pieniądze dla Bazyliki Mniejszej

  2011-02-24 Bardo

  Kolejne pieniądze dla Bazyliki Mniejszej

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dziedzictwo kulturowe - Ochrona zabytków - wśród szczęśliwców do których trafi dotacja znalazło się dwóch...

  skomentuj

 • Szklary - wybory sołtysa, rady sołeckiej i członków komisji rewizyjnej

  2011-02-24 Szkary

  Szklary - wybory sołtysa, rady sołeckiej i członków komisji rewizyjnej

  W dniu 23.02.2011 roku w świetlicy wiejskiej w Rakowicach odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sołectwa Szklary Wieś, Siodłowice, Rakowice celem wyboru sołtysa, rady sołeckiej i członków komisji rewizyjnej.

  skomentuj

 • Więcej obowiązków pracodawcy zimą

  2011-02-24 Region

  Więcej obowiązków pracodawcy zimą

  W okresie zimowym pracodawca ma szereg dodatkowych obowiązków, które nakłada na niego prawo i ich niewykonanie skutkować może dotkliwymi karami. Szczególnie w ostatnich dniach, kiedy temperatura powietrza spadła znacznie poniżej 0 należy zadbać o to, aby stworzyć...

  skomentuj

 • Światowy Dzień Przewodników Turystycznych

  2011-02-24 Ząbkowice Śląskie

  Światowy Dzień Przewodników Turystycznych

  W sobotę, 19. lutego obchodziliśmy uroczyście we Wrocławiu Światowy Dzień Przewodników Turystycznych, który zbiegł się z XX leciem Dolnosląskiej Federacji Przewodnickiej.

  liczba komentarzy 2

 • Zarybienia warte prawie pół miliona złotych

  2011-02-23 Okręg Wałbrzyski

  Zarybienia warte prawie pół miliona złotych

  Prawie pół miliona złotych warte były zarybienia w 2010 r. akwenów wodnych byłego województwa wałbrzyskiego. Dotyczy to zarówno rzek, ich dopływów jak i zbiorników zaporowych oraz mniejszych stawów.

  liczba komentarzy 16

 • Akcja protestacyjna Solidarności pod LG Chem Poland

  2011-02-23 Biskupice Podgórne

  Akcja protestacyjna Solidarności pod LG Chem Poland

  - Będziemy piętnować tych pracodawców, którzy uważają, że polskie prawo ma wartość papieru toaletowego –zapowiedział przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podczas poniedziałkowej (21 lutego) pikiety pod zakładem LG Chem w...

  liczba komentarzy 1

 • Gmina Bardo - wybory sołtysów i rad sołeckich

  2011-02-23 Gmina Bardo

  Gmina Bardo - wybory sołtysów i rad sołeckich

  Czas zebrań sprawozdawczo-wyborczych w sołectwach Gminy Bardo dobiega końca. Mieszkańcy 8 miejscowości wybrali sołtysów oraz członków rad sołeckich. Nie wyjaśniła się jeszcze sytuacja w sołectwie Potworów.

  liczba komentarzy 1

 • Przystanie na Nysie Kłodzkiej gotowe

  2011-02-23 Bardo

  Przystanie na Nysie Kłodzkiej gotowe

  Cztery nowo wybudowane przystanie ułatwią wodowanie kajaków i pontonów, i wyjście na brzeg wodniakom korzystającym ze szlaku Przełomu Bardzkiego, a co najważniejsze przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa.

  skomentuj

REKLAMA