Express-Miejski.pl

Konkurs szopek bożonarodzeniowych w Bardzie

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 stycznia fot.: UMiG Bardo

Przed nami kolejna edycja regionalnego konkursu szopek bożonarodzeniowych „Bardo. Szopka 2019”.

To już 19. edycja konkursu odbywającego się corocznie w Bardzie, gdzie przy Bazylice Mniejszej od lat 70 znajduje się ruchoma szopka, literacko przedstawiona przez laureatkę literackiej Nagrody Nobla - Olgę Tokarczuk w opowiadaniu „Bardo. Szopka”.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji budowy szopek bożonarodzeniowych, prezentowanie szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej, rozwijanie i pobudzanie zdolności plastycznych i twórczych zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz promocja bardzkiej szopki bożonarodzeniowej

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 stycznia 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród oraz wystawa odbędzie się 11 stycznia 2020 r.

Więcej informacji na stronie bardo.pl [KLIK]
Regulamin konkursu [KLIK]
Karta zgłoszeniowa [KLIK]

Organizatorami konkursu jest stowarzyszenie „Bardo. Kultura”, Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie, Urząd Miasta i Gminy Bardo oraz Parafia Nawiedzenia NMP w Bardzie. 

 

emagda / em24.pl na podst. inf. UMiG Bardo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konkurs szopek bożonarodzeniowych w Bardzie

  2019-11-28 09:15:49

  gość: ~gość

  No, jeżeli tekst zapraszający na bardzki konkurs redagował - redagowała dziennikarka z em to nie świadczy najlepiej o profesjonalizmie tej osoby, szopka znajdująca się przy bardzkiej Bazylice nie jest opisana w opowiadaniu Olgi Tokarczuk. Szopka z opowiadania to literacka fikcja, a zupełnym przypadkiem, a może intuicją jest pewna zbieżność z istniejącą jeszcze krótko po wojnie szopką na ul. Skalnej, ale jak sama pisarka mówiła to czysty przypadek, może cud?

 • 2019-11-29 14:15:01

  gość: ~Krzyśka fan

  ostatnio dodany post

  A po co te konkursy, Bardo to jedna wielka szopka bez konkurencji. Herod rulez!

REKLAMA