Express-Miejski.pl

Droga powiatowa w Mąkolnie oficjalnie otwarta

Droga powiatowa w Mąkolnie oficjalnie otwarta fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się 21 listopada z udziałem burmistrz Grażyny Orczyk oraz starosty Romana Festera w obecności współpracowników, radnych i mieszkańców.

Oddanie do użytkowania przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 3142D w Mąkolnie nastąpiło poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Samorządowcy podkreślili wartość współpracy i porozumienia przy realizacji tak kosztownych i potrzebnych zadań. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Zadanie realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich. Przebudowano 2,248 km drogi oraz znaczną cześć chodnika i sieci kanalizacji deszczowej. Całkowita wartość zadania zamknęła się kwotą 2 823 890,51 zł, przy udziale finansowym Gminy Złoty Stok 643 696,25 zł. Nie trudno zauważyć jak duży wpływ wywarła ta inwestycja na podniesienie estetyki wsi, co dało też motywację mieszkańcom do pełniejsze dbałości o swoje posesje i tereny przyległe do drogi, z czego też bardzo się cieszymy.

Spotkanie było też okazją do krótkiej wizyty gości w świetlicy wiejskiej w Mąkolnie, gdzie trwają końcowe prace przy przebudowie pomieszczeń remizy strażackiej dla potrzeb świetlicy wiejskiej.

UMiG Złoty Stok

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA