Express-Miejski.pl

Pościg za kierowcą bez prawa jazdy. Za kierownicę pozwoliła mu wsiąść matka

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

22-latek mimo, że nie miał prawa jazdy, kierował samochodem a dodatkowo uciekał przed policjantami.

22 listopada policjanci ruchu drogowego prowadzili rutynowe zadania na terenie Ząbkowic Śląskich. Około 21.30 chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Daewoo Lanosem. Kierowca jednak się nie zatrzymał i zaczął uciekać w kierunku centrum Ząbkowic Śląskich. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe włączone w radiowozie. Po kilku minutach policjanci zatrzymali kierowcę, który uciekając wjechał w jedno z podwórek. Okazało się, że za kierownicą siedział 22 letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami a na miejscu pasażera – jego matka – właścicielka samochodu.

Mężczyzna stanie przed sądem, gdyż zgodnie z polskim prawem niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat więzienia. Matka kierującego została ukarana mandatem karnym za udostępnienie samochodu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.

KPP Ząbkowice Śląskie

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pościg za kierowcą bez prawa jazdy. Za kierownicę pozwoliła mu wsiąść matka

  2019-11-25 18:34:32

  gość: ~XL

  Mamie to bym zrobił publiczne pałowanie w rynku,a drugiego posrańca do pierdla na 2 lata i zakaz dożywotni prowadzenia pojazdów. Tak się rodzą zagrożenia dla ludzi normalnych. Ostatnio było wiele, nic gorszego jak przyzwolenie rodziny do tego typu zachowań. BRAWO POLICJA

 • 2019-11-25 19:13:39

  gość: ~Ligg

  @~XL
  Idąc twoim tokiem myślenia a jest bardzo dobry i logiczny należałoby wszystkich urzędników polityków służbą mundurowym poddać przymusowym badania m lekarskim psychiatrycznym na zawartość od uzależnień czy mogą pełnić –zajmować funkcje publiczne.
  Dodałbym sprawdzian wiedzy i kompetencji i w ten sposób pozbyłbym się 80% niepotrzebnej niekompetentnej administracji w Polsce.

 • 2019-11-25 19:54:54

  gość: ~Janusz

  Uciekam lanosem szczyt głupoty

 • 2019-11-29 10:08:22

  gość: ~Jp

  ostatnio dodany post

  Sami stwarzają zagrożenie na drodze ci durni milicjanci

REKLAMA