Express-Miejski.pl

15-latek ukradł motorower i schował go u znajomych kolegi. Za swój czyn odpowie przed sądem

15-latek schował motorower w pomieszczeniach gospodarczych u znajomych swojego kolegi

15-latek schował motorower w pomieszczeniach gospodarczych u znajomych swojego kolegi fot.: em24.pl

Dwa dni zajęło kamienieckim policjantom ustalenie złodzieja motoroweru marki Romet, który został skradziony w nocy z 9 na 10 września po dożynkach w Doboszowicach.

- Na miejscu nie było monitoringu, brak było również wskazanych świadków zdarzenia, jednak nie przeszkodziło to funkcjonariuszom w skutecznym działaniu. Mundurowi poczynili ustalenia, których finałem było zatrzymanie 15-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Policjanci ustalili, że nieletni postanowił skorzystać z okazji, która się nadarzyła i zabrał sobie pojazd, który następnie schował w pomieszczeniach gospodarczych u znajomych jednego z kolegów. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi. Teraz 15-latek za swój czy odpowie przez Sądem Rodzinnym w Ząbkowicach Śląskich - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka dodaje, aby chronić swoje mienie i nie stwarzać złodziejom okazji do kradzieży. - Stare powiedzenie mówi, że „okazja czyni złodzieja", i choć trudno w to uwierzyć, wielu złodziei, którzy nie byli wcześniej za nic karani, tak właśnie się tłumaczy „zobaczyłem okazję”, „pomyślałem, że nikt nie zauważy”. Natomiast fachowcy od znikania cudzych rzeczy potrafią wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby ukraść cenne przedmioty. Najczęściej wykorzystują zainteresowanie ofiary jakąś czynnością, tłok, zamieszanie, a także pozostawione bez nadzoru lub zabezpieczenia wartościowe, cenne rzeczy - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 15-latek ukradł motorower i schował go u znajomych kolegi. Za swój czyn odpowie przed sądem

  2023-09-13 16:53:53

  gość: ~Romet 2

  A na fb chlop pisal ze ma monitoring i czeka na zgłoszenie się złodzieja. Oj Panie właścicielu ależ to było słabiutkie uuuuuu

 • 2023-09-13 17:55:47

  gość: ~Pastor King

  @~Romet 2
  Opowiedz proszę. Jak to jest być głupim?

 • 2023-09-13 17:07:03

  gość: ~Mo

  Nieletni ale kraść już umie !

 • 2023-09-13 20:48:13

  gość: ~Z Doboszowic

  A to nie niedobitek młodej zamkovi? Wcześniej głupole zniszczyli dekorację przy jednej z posesji i podpali belę słomy na środku drogi. De**le, poprostu de**le!

 • 2023-09-14 09:17:19

  gość: ~BUAHAHAH

  ZAMKOVIA SZACUNEK!

 • 2023-09-15 06:43:43

  gość: ~Motorower

  ostatnio dodany post

  Niedobitej młodej zamkovi. Tak samo jak i reszta tych konfidentów co sprzedali

REKLAMA