Gmina Ciepłowody rozpoczęła realizację zadania w ramach projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.
Prace prowadzone są obecnie przy świetlicy wiejskiej w Wilamowicach, która jest pierwszym z czterech obiektów objętych projektem współfinansowanym ze środków zewnętrznych.
Realizacją zadania zajmuje się firma PRZEM-BUD Firma Budowlana Przemysław Kantor, która wygrała przetarg zarówno na termomodernizację świetlicy w Wilamowicach, jak i pozostałe trzy zadania obejmujące kompleksową modernizację budynków użyteczności publicznej na terenie gminy.
Zadanie w Wilamowicach obejmuje kompleksową poprawę efektywności energetycznej budynku. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie zużycia energii, zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz podniesienie komfortu użytkowania obiektu służącego mieszkańcom miejscowości.
Zakres prac przewiduje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż klimatyzatorów, wymianę elektrycznych urządzeń grzewczych oraz instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo wykonane zostaną roboty towarzyszące, obejmujące m.in. odtworzenie opaski wokół budynku, wymianę obróbek blacharskich, parapetów oraz modernizację systemu odprowadzania wód deszczowych.
Świetlica wiejska w Wilamowicach, zlokalizowana pod adresem Wilamowice 35, po zakończeniu inwestycji będzie spełniała wyższe standardy energetyczne i użytkowe. Przeprowadzone prace pozwolą nie tylko na poprawę estetyki obiektu, ale przede wszystkim na zwiększenie jego funkcjonalności oraz ograniczenie kosztów utrzymania w kolejnych latach. Zakładana wartość prac po przetargu to 799 tys. zł.
em24.pl / UG Ciepłowody
REKLAMA
REKLAMA