Łzy wzruszenia, uśmiechy i krok w wielki świat. Starszaki z „Bajki” pożegnały przedszkole fot.: UMiG Złoty Stok
Wzruszenie, duma i wiele pięknych emocji towarzyszyły uroczystemu zakończeniu roku przedszkolnego w Publicznym Oddziale Przedszkolnym „Bajka” w Złotym Stoku.
Starszaki oficjalnie pożegnały przedszkole i już od września rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody – naukę w szkole podstawowej.
Podczas wyjątkowego wydarzenia dzieci, przygotowane przez wychowawczynie Iwonę Trzewiczek i Monikę Ziółkowską, zaprezentowały bogaty program artystyczny. Na scenie nie zabrakło wzruszających recytacji, radosnych piosenek oraz energicznych układów tanecznych. Występy najmłodszych zachwyciły licznie zgromadzonych rodziców, gości oraz społeczność przedszkolną.
Choć początek uroczystości upłynął w atmosferze radości i dumy, z każdą kolejną minutą coraz mocniej odczuwalne były emocje związane z pożegnaniem. Dla wielu dzieci były to ostatnie chwile spędzone wspólnie w dobrze znanych przedszkolnych murach. Nie zabrakło łez wzruszenia, które szybko udzieliły się również rodzicom i wychowawczyniom.
Szczególnym momentem uroczystości były podziękowania skierowane do nauczycielek i opiekunek. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną troskę, cierpliwość i serce włożone w ich wychowanie. Były serdeczne życzenia, uściski oraz drobne upominki przygotowane specjalnie dla swoich pań.
Po oficjalnej części na uczestników czekała słodka niespodzianka. Okazały tort stał się doskonałym zwieńczeniem wspólnie spędzonych lat i okazją do dalszego świętowania w gronie kolegów, rodziców oraz nauczycieli.
W uroczystości uczestniczyła również Grażyna Orczyk - burmistrz Złotego Stoku, która pogratulowała dzieciom osiągniętych sukcesów, podziękowała za przygotowanie pięknego programu artystycznego oraz wręczyła wszystkim absolwentom przedszkola pamiątkowe prezenty. Jak podkreślano, upominki z pewnością przydadzą się podczas wakacyjnych wyjazdów i letnich przygód.
Słowa uznania burmistrz skierowała również do dyrektor placówki Katarzyny Kowcz oraz nauczycielek i pracowników przedszkola za ich zaangażowanie, profesjonalizm i codzienną pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy.
UMiG Złoty Stok
REKLAMA
REKLAMA