24 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, radni oraz mieszkańcy.
Zebranych gości powitała Magdalena Żurawska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Sylwester Kowal, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Aleksander Szwed - senator RP, Ireneusz Zyska - poseł na Sejm RP, Marcin Gwóźdź -poseł na Sejm RP, Marta Müller - dyrektor biura poselskiego wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej, Paweł Gancarz - marszałek województwa dolnośląskiego, Adam Jaśnikowski - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Marta Ptasińska - burmistrz Barda oraz Katarzyna Ruszkowska - wójt gminy Stoszowice.
Po okolicznościowych przemówieniach i podziękowaniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, które oficjalnie zwieńczyło proces modernizacji hali sportowej i oddało obiekt do użytku.
Po oficjalnym otwarciu hali dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczno-sportowy.
Modernizacja obiektu była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu w wysokości 400 tysięcy złotych, które Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzymała ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Prace związane z przebudową i modernizacją hali sportowej wykonała firma TOPATOTERA Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mln zł, z czego 400 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Inwestycja objęła kompleksową przebudowę i modernizację obiektu, której celem było zwiększenie komfortu, bezpieczeństwa oraz dostępności zajęć sportowych dla uczniów i mieszkańców gminy.
W ramach prac wykonano nową nawierzchnię sportową, zmodernizowano oświetlenie, wyremontowano sanitariaty i szatnie oraz utworzono nowe zaplecze techniczne. Przeprowadzono również wymianę drzwi i części okien, a także wykonano niezbędne przyłącza. Szczególną uwagę poświęcono dostępności obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Powstał specjalny ciąg komunikacyjny ułatwiający poruszanie się po hali.
Przebudowa hali sportowej przy ZSP nr 2 to kolejny etap rozwoju infrastruktury oświatowej i sportowej gminy Kamieniec Ząbkowicki. Dzięki inwestycji uczniowie oraz mieszkańcy zyskali nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności przez wiele lat.
em24.pl
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]
2026-06-24 17:05:58
gość: ~Dyro
Dobra okazja do żarcia. Nawet z PZPR nie odprawiano takich numerów.
2026-06-24 19:22:24
gość: ~Popis
ostatnio dodany post
Widać że pisowscy z dala od chłopców z peselu,miny nie tęgie atmosfera ciężka czystki już się zaczely jak tu się uśmiechać Ajaj co to będzie co to bedzie
REKLAMA
REKLAMA