Express-Miejski.pl

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.  

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, radni oraz mieszkańcy. 

Zebranych gości powitała Magdalena Żurawska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Sylwester Kowal, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Aleksander Szwed - senator RP, Ireneusz Zyska - poseł na Sejm RP, Marcin Gwóźdź -poseł na Sejm RP, Marta Müller - dyrektor biura poselskiego wicemarszałek Sejmu Moniki WielichowskiejPaweł Gancarz - marszałek województwa dolnośląskiego, Adam Jaśnikowski - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Marta Ptasińska - burmistrz Barda oraz Katarzyna Ruszkowska - wójt gminy Stoszowice.

Po okolicznościowych przemówieniach i podziękowaniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, które oficjalnie zwieńczyło proces modernizacji hali sportowej i oddało obiekt do użytku.

Po oficjalnym otwarciu hali dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczno-sportowy.

Modernizacja obiektu była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu w wysokości 400 tysięcy złotych, które Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzymała ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Prace związane z przebudową i modernizacją hali sportowej wykonała firma TOPATOTERA Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mln zł, z czego 400 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Inwestycja objęła kompleksową przebudowę i modernizację obiektu, której celem było zwiększenie komfortu, bezpieczeństwa oraz dostępności zajęć sportowych dla uczniów i mieszkańców gminy.

W ramach prac wykonano nową nawierzchnię sportową, zmodernizowano oświetlenie, wyremontowano sanitariaty i szatnie oraz utworzono nowe zaplecze techniczne. Przeprowadzono również wymianę drzwi i części okien, a także wykonano niezbędne przyłącza. Szczególną uwagę poświęcono dostępności obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Powstał specjalny ciąg komunikacyjny ułatwiający poruszanie się po hali. 

Przebudowa hali sportowej przy ZSP nr 2 to kolejny etap rozwoju infrastruktury oświatowej i sportowej gminy Kamieniec Ząbkowicki. Dzięki inwestycji uczniowie oraz mieszkańcy zyskali nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności przez wiele lat.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Uroczyste otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

    2026-06-24 17:05:58

    gość: ~Dyro

    Dobra okazja do żarcia. Nawet z PZPR nie odprawiano takich numerów.

  • 2026-06-24 19:22:24

    gość: ~Popis

    ostatnio dodany post

    Widać że pisowscy z dala od chłopców z peselu,miny nie tęgie atmosfera ciężka czystki już się zaczely jak tu się uśmiechać Ajaj co to będzie co to bedzie

REKLAMA