Express-Miejski.pl

23 nowych strażaków-ratowników OSP. Są wśród nich dwie kobiety

23 nowych strażaków-ratowników OSP. Są wśród nich dwie kobiety

23 nowych strażaków-ratowników OSP. Są wśród nich dwie kobiety fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odbył się egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP.

Przez osiem tygodni w formie hybrydowej obejmującej zajęcia teoretyczne prowadzone on-line oraz zajęcia praktyczne realizowane na terenie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich, a także wybranych obiektach na terenie powiatu, kandydaci na strażaków przebrnęli przez program szkolenia obejmujący 136 godzin dydaktycznych.

Szkolenie rozpoczęło 30 osób, a z wynikiem pozytywnym ukończyło je 23 w tym dwie kobiety stając się pełnoprawnymi strażami-ratownikami OSP mogącymi brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Egzamin składał się z dwóch części:

  • teoretycznej polegającej na poprawnym rozwiązaniu testu obejmującego część teoretyczną materiału.
  • praktycznej składającej się z poprawnego wykonania pojedynczych zadań na stanowiskach obejmujących:

- przygotowanie się do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych,
- wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
-przygotowanie do pracy oraz obsługę pilarek i pił używanych podczas działań,
- poprawnej pracy z pożarniczym wężem tłocznym.

Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich stanowisk słuchacze zostali podzieleni na zastępy i otrzymali do wykonania zadanie praktyczne podczas którego musieli połączyć wszystkie puzzle układanki w jedną całość.

Po zakończonym egzaminie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich st.bryg. Krzysztof Welcz, złożył wszystkim gratulacje oraz zaznaczył „że jest to dopiero początek pożarniczej ścieżki a przed nowymi strażakami czeka jeszcze dużo wiedzy do przyswojenia zarówno tej teoretycznej oraz praktycznej” prosząc o nie spoczywanie na laurach a wręcz przeciwnie, dalszy rozwój bowiem „zastęp wyjeżdżający do działań, jest tak silny jak jego najsłabiej wyszkolony strażak”.

- Gratulujemy wszystkim nowym strażakom ratownikom doceniając wasz zapał oraz poświęcenie często kosztem rodziny a także własnego czasu, aby móc pomagać tam, gdzie zajdzie potrzeba podjęcia działań przez straż pożarną. Do zobaczenia w terenie - mówi Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

em24.pl / KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA