Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Ciąg dalszy protestu przeciw betoniarni w Ziębicach

  2013-06-20 Ziębice

  Ciąg dalszy protestu przeciw betoniarni w Ziębicach

  Mieszkańcy ulic Murarskiej, Garbarskiej i placu Strażackiego protestują przeciwko niedawno wprowadzonym zmianom w organizacji ruchu. Chcą też, aby miasto w inne miejsce przeniosło Zakład Prefabrykacji Wyrobów Betonowych w Ziębicach.

  liczba komentarzy 12

 • Źródła najważniejszej rzeki Śląska w powiecie ząbkowickim

  2013-06-20 Kluczowa

  Źródła najważniejszej rzeki Śląska w powiecie ząbkowickim

  Mało kto wie, że w naszym powiecie znajdują się źródła najważniejszej z punktu widzenia historycznego rzeki Śląska - Ślęzy. Do tej pory uważano, że źródła tej rzeki znajdują się na stokach Cierniowej Kopy w pobliżu Kolonii Bobolice. Dzięki badaniom...

  skomentuj

 • Tylko dla wybranych

  2013-06-17 Ziębice

  Tylko dla wybranych

  Pierwsze spotkanie rotarian w Ziębicach wzbudziło wiele pozytywnych emocji, uczestniczyło w nim około 100. zaproszonych gości. Klub w Ziębicach jest w trakcie organizacji. W tej chwili, oprócz integracji z lokalną społecznością, inicjatorzy pracują nad doborem...

  liczba komentarzy 4

 • Legenda o skarbie Wodnika

  2013-06-14 Ożary

  Legenda o skarbie Wodnika

  Raz w tygodniu publikujemy nagrodzone w konkursie na najciekawszą legendę Ziemi Ząbkowickiej prace. Organizatorem konkursu było stowarzyszenie LGD Qwsi. Dziś prezentujemy legendę Marty Kilian.

  skomentuj

 • Polska prawdziwa - PKS Ząbkowice Śląskie

  2013-06-13 Ząbkowice Śląskie

  Polska prawdziwa - PKS Ząbkowice Śląskie

  Gdy powstaje ta wiadomość, licznik oglądnięć filmu zamieszczonego na kanale Youtube, a prezentującego fatalny stan ząbkowickiego dworca PKS, wskazuje na 61 odtworzeń. Jest to swoista antyreklama tego miejsca.

  liczba komentarzy 7

 • Ścieżka turystyczna po Ząbkowicach już wkrótce

  2013-06-13 Ząbkowice Śląskie

  Ścieżka turystyczna po Ząbkowicach już wkrótce

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w te wakacje zostanie stworzony nowy przewodnik dla turystów, oprowadzający ich po najciekawszych miejscach Ząbkowic Śląskich. Dodatkowo na terenie miasta zostaną rozmieszczone tabliczki opisujące historię i najciekawsze...

  liczba komentarzy 18

 • Gdzie podziało się 48 tysięcy dolarów?

  2013-06-11 Ząbkowice Śląskie

  Gdzie podziało się 48 tysięcy dolarów?

  Mimo, iż od niektórych historycznych wydarzeń, zarówno dla kraju jak i naszej małej ojczyzny, minęło nawet kilka wieków, to wiele z nich pozostaje ogromną tajemnicą i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Część z nich, choć trafia do publicznej informacji, to i tak...

  liczba komentarzy 2

 • Stawiają na historię o ząbkowickich grabarzach

  2013-06-10 Ząbkowice Śląskie

  Stawiają na historię o ząbkowickich grabarzach

  Ząbkowicka Izba Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich wzbogaci się o salę rozpraw sądowych, w której na wyrok czekać będzie szajka grabarzy.

  liczba komentarzy 1

 • Będą zbierać odciski dłoni

  2013-06-10 Srebrna Góra

  Będą zbierać odciski dłoni

  Akcja będzie trwała w dniach 12-14 czerwca w godzinach 10-17, w bibliotece w Srebrnej Górze. Celem jest zebranie jak największej ilości odcisków dłoni mieszkańców miejscowości.

  skomentuj

 • O dramatach w tunelu i na torach w Bardzie

  2013-06-08 Dolny Śląsk-Bardo

  O dramatach w tunelu i na torach w Bardzie

  Od lat 60. w pobliżu tunelu kolejowego w Bardzie Śląskim było wiele samobójstw i wypadków. Na stacji kręcono też sporo polskich filmów. Kiedyś grupa dzieci z pobliskiego sierocińca znalazła w lesie pistolet, który następnie porzuciła w tunelu. Nie wiadomo, czy...

  liczba komentarzy 22

 • Legenda o strażniku bolesławowego skarbu

  2013-06-07 powiat ząbkowicki

  Legenda o strażniku bolesławowego skarbu

  Raz w tygodniu publikujemy nagrodzone w konkursie na najciekawszą legendę Ziemi Ząbkowickiej prace. Organizatorem konkursu było stowarzyszenie LGD Qwsi. Dziś prezentujemy legendę Jarosława Żurawskiego.

  skomentuj

 • Elfy, lordowie i rycerze w Srebrnej Górze

  2013-06-05 Srebrna Góra

  Elfy, lordowie i rycerze w Srebrnej Górze

  W miniony weekend srebrnogórskie lasy zostały opanowane przez bajkowe elfy, lordów, przemytników i inne postacie biorące udział w kolejnej edycji Fantazjady, czyli w terenowej górskiej grze fabularnej.

  skomentuj

 • Kolej chce wyburzyć rudery, aby poprawić bezpieczeństwo

  2013-05-22 Dolny Śląsk

  Kolej chce wyburzyć rudery, aby poprawić bezpieczeństwo

  PKP wyburzy 50 swoich pustostanów i nieczynnych magazynów na Dolnym Śląsku. W wielu obiektach zimą koczują bezdomni. Kolej chce w ten sposób zaoszczędzić i poprawić estetykę swoich terenów. Prace mają zakończyć się jesienią.

  liczba komentarzy 6

 • Nie poznamy przyczyny śmierci wielkiego muzyka

  2013-05-18 Kraj/Dolny Śląsk

  Nie poznamy przyczyny śmierci wielkiego muzyka

  Na co zmarł Chopin? Prawdopodobną przyczyną była ostra niewydolność oddechowo-krążeniowa. Kompozytor chorował też na gruźlicę. Niestety szczegółowej przyczyny nie poznamy, bo rodzina kompozytora, Kościół oraz ministerstwo kultury nie zgodziły się na otwarcie...

  liczba komentarzy 3

 • Deus le volt, czyli jak Albert z Brodą wziął krzyż

  2013-05-17 Ciepłowody

  Deus le volt, czyli jak Albert z Brodą wziął krzyż

  Konkurs na najciekawszą legendę Ziemi Ząbkowickiej został rozstrzygnięty. Do siedziby Stowarzyszenia LGD Qwsi nadesłano 51 prac konkursowych. W każdy piątek będziemy publikować nagrodzone prace. Dziś zaprezentujemy legendę Michała Czerniawskiego.

  skomentuj

REKLAMA