Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • W Brzeźnicy powstanie rondo

  2010-08-20 Brzeźnica

  W Brzeźnicy powstanie rondo

  W Brzeźnicy w centrum miejscowości trwa budowa ronda. Inwestycja nie tylko przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg wiodących tu z Ząbkowic Śl., Barda i Srebrnej Góry, ale zdecydowanie zmieni wizerunek tej części miejscowości.

  liczba komentarzy 8

 • Nowy plac zabaw w Brzeźnicy

  2010-08-20 Brzeźnica

  Nowy plac zabaw w Brzeźnicy

  W ostatnich dniach w brzeźnickim parku zamontowane zostały nowe urządzenia placu zabaw. Huśtawka, równoważnia i twierdza wykonane są z elementów drewnianych, metalowych i z tworzywa sztucznego.

  liczba komentarzy 8

 • W Ziębicach woda jest już czysta, Ząbkowice także bezpieczne

  2010-08-19 Ziebice / Ząbkowice

  W Ziębicach woda jest już czysta, Ząbkowice także bezpieczne

  W ubiegłym tygodniu w Ziębicach i okolicznych miejscowościach wykryto w wodzie pitnej niebezpieczne dla zdrowia bakterie coli. Dziś mieszkańcy gminy zostali poinformowani, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

  liczba komentarzy 1

 • Obóz szkoleniowo-kondycyjny zaliczony

  2010-08-19 Ziębice / Bardo

  Obóz szkoleniowo-kondycyjny zaliczony

  Gdy inni uczniowie wypoczywali już na wakacjach, młodzież z liceum prawno-policyjnego z ZSP Ziębice brała udział w obozie szkoleniowo-kondycyjnym. Uczniowie z „mundurów ki” biegali, ćwiczyli techniki obezwładniania, zwiedzali okolice, ale także zdobyli...

  skomentuj

 • W ząbkowickiej gminie powstaną 3 place zabaw

  2010-08-18 Ząbkowice Śląskie

  W ząbkowickiej gminie powstaną 3 place zabaw

  16 sierpnia został ogłoszony przetarg na utworzenie trzech szkolnych placy zabaw. Dwa powstaną w Ząbkowicach, jeden w Braszowicach.

  liczba komentarzy 46

 • Chleb z Barda laureatem Agrofety w Szczytnej

  2010-08-17 Ząbkowice Śląskie

  Chleb z Barda laureatem Agrofety w Szczytnej

  Organizatorem konkursu był Urząd Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej.Zgodnie z regulaminu, celem imprezy było kultywowanie tradycji pieczenia chleba.

  skomentuj

 • Ścieżka Marianny Orańskiej w Złotym Stoku

  2010-08-17 Złoty Stok

  Ścieżka Marianny Orańskiej w Złotym Stoku

  W dniu 13.08.2010 r. o godz. 13.00 odbyło się w Złotym Stoku otwarcie nowej atrakcji turystycznej - odrestaurowanego zespołu wapienników leżących przy drodze do Paczkowa, będących w poł. XIX w. własnością królewny holenderskiej Marianny Orańskiej. Przy tej okazji...

  skomentuj

 • Woda w budynku Nadleśnictwa w Bardzie

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Woda w budynku Nadleśnictwa w Bardzie

  Dnia 16.08.2010 o godzinie 17:45 OSP Bardo została wezwana na ulicę Noworudzką 9a w Bardzie, gdzie po obfitych opadach deszczu woda wtargnęła do znajdującego się tam budynku Nadleśnictwa.

  skomentuj

 • Z biuletynu ząbkowickiej policji

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Z biuletynu ząbkowickiej policji

  Prezentujemy zestawienie zarejestrowanych przez KPP Ząbkowice Śląskie zdarzeń, które miały miejsce od 28 lipca do 12 sierpnia.

  liczba komentarzy 8

 • Pożar komórki na ul. Fabrycznej w Bardzie

  2010-08-16 Bardo

  Pożar komórki na ul. Fabrycznej w Bardzie

  13 sierpnia OSP Bardo dwa razy wyjeżdżała z jednostki. Za pierwszym razem okazało się, że interwencja była efektem prawdopodobnie żartu. Jednostka została wezwana do pożaru tira na krajowej ósemce, jednak szybko okazało się, że nigdzie takowego nie było. Drugi...

  skomentuj

 • Ocalić od zapomnienia

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Ocalić od zapomnienia

  Otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników tekst dotyczący starego cmentarza w Ząbkowicach Śląskich, a który porusza sprawy, o których w Ząbkowicach często ostatnio się mówiło.

  liczba komentarzy 21

 • Rewitalizacja Ziębic

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Rewitalizacja Ziębic

  Gmina Ziębice jako jedna z pierwszych 30 lipca 2010 r. złożyła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wniosek o dofinansowanie Realizacji Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 r.

  skomentuj

 • Moc silników i palenie gum w Niedźwiedziu

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Moc silników i palenie gum w Niedźwiedziu

  Już po raz czwarty w Niedźwiedziu odbył się POWIATOWO-GMINNY ZLOT SKUTERóW, QADóW, MOTOCYKLI, CROSSóW I RóŻNYCH WYNALAZKóW.

  skomentuj

 • Ekologicznie po raz drugi

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Ekologicznie po raz drugi

  9 sierpnia już po raz drugi odbyły się ekologiczne zajęcia plastyczne organizowane przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Z powodu deszczowej pogody zajęcia odbyły się w sali ZOK-u. Dzieci bawiły się dobrze, malując wakacje swoich marzeń.

  skomentuj

 • Kolejny projekt Powiatu Ząbkowickiego

  2010-08-16 Ząbkowice Śląskie

  Kolejny projekt Powiatu Ząbkowickiego

  W dniu 12.08.2010 r. Powiat Ząbkowicki, reprezentowany przez Starostę Ząbkowickiego - Ryszarda Nowaka, Wicestarostę - Tadeusza Cymbałę oraz Skarbnika Powiatu - Urszulę Rabiej podpisał umowę nr 00045-6930-UMO140230/10 na realizację zadania pn. "Jednolite oznakowanie...

  liczba komentarzy 1

REKLAMA