Express-Miejski.pl

„Przeżyłam z Tobą tyle lat...”. Złote Gody w gminie Ziębice [foto]

Złote Gody w Ziębicach. Pary świętowały długoletnie pożycie małżeńskie fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 grudnia blisko 30 par z terenu gminy Ziębice miało okazję świętować „Złote Gody”. Wśród gości byli też małżonkowie świętujący 60 i 65. rocznicę tego wyjątkowego dnia.

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym spogląda na swoje dotychczasowe życie i stara się je ocenić. Nigdy nie jest to sprawa oczywista, zawsze wymaga odpowiedniego wejrzenia w głąb siebie. Nie inaczej jest z miłością. Niezwykłą okazją do refleksji okazał się jubileusz „Złotych Godów”.

W sali ziębickiego ratusza usiedli obok siebie – Pani i Pan młody. Bo wieku nie określa się liczbą, a stanem ducha. I właśnie duch młodości unosił się w powietrzu, kiedy tak patrzyli na siebie. On widział tę samą dziewczynę, która rozpalała jego serce, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ona w jego uśmiechu widziała tego samego chłopaka, który zabrał ją na pierwszy jesienny spacer. Mimo, że czas odcisnął na nich piętno swego jestestwa, pozostali tacy sami. Oczarowani sobą wzajemnie, pełni troski, ciepła, a przede wszystkim wielkiego uczucia, które zagościło między nimi. W kręgu swoich najbliższych mieli okazję powtórzyć słowa przysięgi. Po raz drugi, bez żadnego wahania, bez cienia wątpliwości wypowiedzieli sakramentalne „TAK”.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Huculak przywitała zebranych słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.” Któż może dobitniej poświadczyć prawdziwości tych słów niż ludzie, którzy spędzili ze sobą pół wieku. Za postawę godną pochwały, za bycie ze sobą w chwilach trudnych, w chwilach pełnych szczęścia, za miłość bezwarunkową Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał im medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz przypomniał, że życie to zbiór zdarzeń nie zawsze szczęśliwych. Najważniejsze to mieć z kim iść przez życie, bo wtedy nawet najbardziej stroma góra wydaje się ledwie niewielkim wzniesieniem. Posiadanie obok siebie osoby, którą się kocha – sprawia, że życie staje się niezwykle przyjemne. Słów uznania nie szczędziła także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach Agata Sobków. Wielu Jubilatów poznała osobiście, tym bardziej wzruszające było dla niej wczorajsze wydarzenie.

W życiu człowieka są takie chwile, momenty warte zapamiętania. Mamy nadzieję, że nasi Jubilaci obok swojego ślubu będą mile wspominać i jego 50. rocznicę. My na pewno nie zapomnimy tej lekcji przyjaźni, szacunku i miłości. Obserwując wczoraj tych wspaniałych ludzi, przywołaliśmy z pamięci słowa Agnieszki Osieckiej:
„Tęsknie do Ciebie przez stół, przy którym siedzimy, tęsknię z fotela na fotel obok, w teatrze czy kinie, tęsknię (…), na szerokość kołdry, która okrywa nas oboje, też potrafię tęsknić do Ciebie – przez drzwi łazienki, w której się kąpiesz, i przez schody, po których idziesz do mnie, i przez naskórek mój, szczelnie przywarty do Twojego…”

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA