Express-Miejski.pl

Plaga pijanych kierowców. Jeden jechał ulicami Ząbkowic Śląskich mając blisko trzy promile

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kolejni pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów na terenie powiatu ząbkowickiego. Rekordzista miał blisko trzy promile. Został zatrzymany na ul. Dolnośląskiej.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia około godz. 17. - 43-latek jechał Volkswagenem Passatem. Po wykonaniu standardowych czynności mężczyznę zwolniono, a jego pojazd policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym – wyjaśnia Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

9 grudnia przed godz. 19 na ul. Strażackiej w Ząbkowicach Śląskich mundurowi zatrzymali 45-latka z powiatu ząbkowickiego kierującego pojazdem marki BMW. Miał on w organizmie 0.66 promila, a dodatkowo po sprawdzeniu jego samochodu okazało się, że ma przy sobie kilka porcji marihuany. – Narkotyki zabezpieczono, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia – dodaje policjantka.

7 grudnia na krajowej ósemce w Szklarach wpadł pijany motorowerzysta. 25-latek z powiatu dzierżoniowskiego jechał jednośladem mając w organizmie 0.88 promila.

Dwa dni wcześniej przed godz. 16 w Rososznicy (gm. Ziębice) policjanci z Ziębic zatrzymali 21-latka z powiatu ząbkowickiego, który jechał BMW i w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, a jego auto policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

2 grudnia po godz. 10 w Bobolicach (gm. Ząbkowice Śląskie) w ręce policjantów z ruchu drogowego wpadł 49-latek z powiatu oławskiego, który jechał Oplem Merivą i miał ponad 2.5 promila. Jego także po wykonaniu czynności zwolniono, a auto zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Wszystkim kierowcom za prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi: 

 • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2
 • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat
 • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do nawet 60 tys. zł.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Plaga pijanych kierowców. Jeden jechał ulicami Ząbkowic Śląskich mając blisko trzy promile

  2019-12-13 08:12:47

  gość: ~Jasiu

  Powinni jeszcze rekwirowac bezzwrotne pojazd, którym dany przygłup jedzie...

 • 2019-12-13 20:46:37

  gość: ~rooster

  ostatnio dodany post

  Zapraszamy Panów policjantów do Osiny Małej i Starczówka.U nas może nie jeżdża pijani ale za to ciężarówki sobie jeżdżą i jeżdżą a panowie w kabinach uśmiechnieci...NISZCZĄ NAM NOWA DROGE!!! Na ulicy Otmuchowskiej jest znak zakaz wjazdu pojazdów powyżej 12 ton ale nic sobie z tego nie robią bo po co jechać przez Biernacice po dziurach,lepiej dolozyc kilka kilometrów.

REKLAMA