Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • 400 tys. zł. dotacji na renowację ząbkowickiego Zamku

  2012-02-06 Ząbkowice Śl.

  400 tys. zł. dotacji na renowację ząbkowickiego Zamku

  W ramach programu „Dziedzictwo kulturowe - Ochrona zabytków” Gminie Ząbkowice Śląskie przyznana została dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 400 tys. zł. na prace związane z renowacją ruin ząbkowickiego Zamku.

  liczba komentarzy 9

 • Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  2012-01-31 Ząbkowice Śl.

  Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  Zwracamy się do wszystkich Przedsiębiorców z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie z zaproszeniem wydania wspólnego folderu reklamującą Państwa działalność. Rozpowszechniany on będzie bezpłatnie podczas imprez, wśród Gości, w instytucjach oraz na targach i pokazach....

  skomentuj

 • Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  2012-01-30 Ziębice

  Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  W miesiącu grudniu 2011 r. wykonawca budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice wykonał ponad 700 mb kanalizacji sanitarnej. Prace prowadzono na ulicy Oławskiej i Krótkiej w Ziębicach oraz w Henrykowie, Nowym Dworze, Witostowicach oraz Wadochowicach.

  skomentuj

 • Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  2011-11-27 Henryków

  Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  25 listopada w Henrykowie odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków - przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu "Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Henryków oraz budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice".

  skomentuj

 • O rewitalizacji zabytkowych organów

  2011-11-21 Bardo

  O rewitalizacji zabytkowych organów

  Jeden z najokazalszych instrumentów schyłkowego baroku zachowany na Dolnym Śląsku, zdobiony rokokową, piękną dekoracją. Mowa o XVIII-wiecznych bardzkich organach barokowych, które oglądał dziś wicemarszałek Radosław Mołoń podczas spotkania z władzami Barda.

  skomentuj

 • Solary w Ząbkowicach Śląskich

  2011-11-18 Ząbkowice Śląskie

  Solary w Ząbkowicach Śląskich

  16 listopada zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicach: Bonifratrów, Makowej i Melioracyjnej w Ząbkowicach Śląskich.

  liczba komentarzy 6

 • Reszka = Mercedes

  2011-11-18 Braszowice

  Reszka = Mercedes

  Od 12 listopada w Katalogu Sił i Środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich widnieje nowa pozycja: średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes – Benz Atego 1429, należący do strażaków ochotników z Braszowic.

  liczba komentarzy 8

 • Ulica Kolejowa - czy coś się dzieje w tej sprawie?

  2011-11-17 Ząbkowice Śląskie

  Ulica Kolejowa - czy coś się dzieje w tej sprawie?

  O pierwszych uszkodzeniach w jezdni na ulicy Kolejowej informowaliśmy w połowie stycznia bieżącego roku. Pojawiły się one niemal cztery miesiące od momentu oddania drogi do użytku. Okres gwarancyjny wynosi trzy lata, jednak od chwili powstania mankamentów nic w tej...

  liczba komentarzy 55

 • Rozruch oczyszczalni w Henrykowie

  2011-11-16 Henryków

  Rozruch oczyszczalni w Henrykowie

  Trwają prace Komisji Rozruchowej w związku z zakończeniem robót instalacyjno – budowlanych na obiekcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie.

  skomentuj

 • Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  2011-11-03 Ząbkowice Śląskie

  Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  W dniu 3 listopada w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich doszło do przekazania umów na dotacje celowe dofinansowujących prace konserwatorskie i roboty budowlane przy obiektach zabytkowych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na terenie Gminy...

  skomentuj

 • Budowa dróg na Osiedlu Leśnym

  2011-10-27 Ząbkowice Śląskie

  Budowa dróg na Osiedlu Leśnym

  Prace budowlane związane z wykonaniem zadania pn.: "Przebudowa dróg na Osiedlu Domków Jednorodzinnych - Osiedle Leśne - ul. Modrzewiowa, ul. Jodłowa, ul. Świerkowa w Ząbkowicach Śląskich" zbliżają się ku końcowi.

  skomentuj

 • Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

  2011-10-27 Ząbkowice Śląskie

  Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

  W ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich trwa budowa placu zabaw.

  liczba komentarzy 1

REKLAMA