Express-Miejski.pl

Będzie dalszy etap przebudowy ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich i ul. Spacerowej w Ziębicach

Ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Ząbkowice Śląskie na dalszy etap remontu ul. Piastowskiej fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Oba samorządy znalazły się na ostatecznej liście inwestycji przeznaczonych do dofinansowania z Funduszy Dróg Samorządowych.

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 535 542 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich – etap II”. Jest toc (od ul. Bohaterów Getta) i kontynuacja zakończonej w ubiegłym roku przebudowy tej ulicy na odcinku od ul. Bohaterów Getta do ul. Daszyńskiego (wraz z częścią ul. Daszyńskiego do drogi krajowej nr 8). Wartość inwestycji ogółem szacuje się na blisko 1.1 mln zł, jednak dokłada kwota będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Na tej samej liście znalazła się również gmina Ziębice, która przy wsparciu na poziomie 436 tys. zł zrealizuje przebudowę ul. Spacerowej w Ziębicach wraz z infrastrukturą drogową i utwadzeniem części działki 256. Łączny koszt tego zadania szacuje się na ponad 872 tys. zł.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA