Express-Miejski.pl

Gminne Centrum Rehabilitacji w Kamieńcu Ząbkowickim ruszy już we wrześniu?

Gminne Centrum Rehabilitacji w Kamieńcu Ząbkowickim już po kapitalnym remoncie fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W obiekcie wykonano kapitalny remont połączony z modernizacją parteru i piętra. Budynek jest już w pełni przystosowany do utworzenia Gminnego Centrum Rehabilitacji. 

Zakończenie prac remontowych w placówce przy ul. Zamkowej, w którym niegdyś znajdował się ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny „Tęcza” oznacza, że już za chwilę zacznie tam działać Gminne Centrum Rehabilitacji. Aktualnie trwa proces załatwiania wszelkich formalności związanych z uruchomieniem centrum. Przystąpiliśmy do ogłoszenia przetargu na wybór podmiotu, który będzie prowadził działalność leczniczą w tym obiekcie. To ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej z przygotowanymi wszystkimi niezbędnymi gabinetami do działań rehabilitacyjnych i masażu. Są również gabinety zabiegowe dla poszczególnych specjalistów lecznictwa. Budynek jest oczywiście dostępny dla osób niepełnosprawnych poprzez zamontowaną windę - informuje Marcin Czerniec, wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Dodaje, że nie widzi przeszkód aby pełna działalność placówki została uruchomiona wraz z początkiem września tego roku. Rozpoczęta już procedura dzierżawy obiektu ma zakończyć się pod koniec czerwca bieżącego roku.

Łączna wartość zadania związana z przystosowaniem budynku na potrzeby Gminnego Centrum Rehabilitacji wynosi ponad milion złotych. - Warto wspomnieć, że jesteśmy również na ukończeniu procedury przetargowej na wykonanie pozostałej części modernizacji budynku. Pojawi się nowa elewacja, odnowiony zostanie dach i w ramach termomodernizacji będzie nowa stolarka okienna. Te prace mają się zakończyć do końca sierpnia tego roku. W budynku zostały wykonane już nowe łazienki z armaturą sanitarną, odnowione podłogi (terakota), jest także nowa instalacja nawiewno-wywiewna - wymienia szef kamienieckiego urzędu.

Dla polepszania jakości i dostępności usług rehabilitacyjnych w najbliższym czasie podjęte zostaną stosowne uchwały rady gminy, które w ramach konkursu będą gwarantowały udzielanie bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych dla wybranych grup wiekowych mieszkańców z terenu gminy Kamieniec Ząbkowicki. - Te działania będą programem wieloletnim. Całościowo dopełnią ofertę rehabilitacyjną dla naszych mieszkańców - tak jak istniejące już programy profilaktycznych bezpłatnych szczepień dla mieszkańców przeciwko grypie oraz bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV - kończy wójt Marcin Czerniec.

ms. / em24.pl / UG Kamieniec Ząbkowicki

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gminne Centrum Rehabilitacji w Kamieńcu Ząbkowickim ruszy już we wrześniu?

  2019-05-17 07:55:42

  gość: ~OKK

  Ile ten remont kosztował ?
  W którym parabanku wójt wziął kredyt i na jaki procent ?
  Ile będą kosztować zabiegi bo NFZ nie dołoży złotówki do leczenia pacjentów .
  Kolejna chybiona bezsensowna inwestycja tak jak targowisko robi się po to aby dostać kanapkę bo ludzi nie będzie stać na leczenie ależ za to władza będzie się rehabilitowała za darmo na koszt podatnika .

 • 2019-05-18 11:40:16

  gość: ~Kamieniec

  @~OKK
  Bip Kamieniec Ząbkowicki

 • 2019-05-18 22:40:00

  gość: ~GROT

  @~Kamieniec

  Czy można powoływać się na Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Kamieniec Ząb skoro to nie jest informacja wiarygodna niczym nie udokumentowana fikcyjna kierowana do ludzi o niskim ilorazie inteligencji przykłady można mnożyć .
  Na przykład oświadczenie wójta Gminy !!!
  Gmina Kamieniec nie ma długu ?
  FAŁSZ czy PRAWDA?
  Gmina Kamieniec Ząbkowicki zajęła drugie miejsce jeśli chodzi o zmianę poziomu zadłużenia pomiędzy rokiem 2014 a 2017. Wyżej znalazły się tylko nieistniejące Ostrowice.
  Zadłużenie gminy Kamieniec Ząbkowicki na dzień 31 grudnia 2017 roku wyniosło niespełna 11 mln zł, a teraz dług gminy przekroczył 20 milionów co ukrywa władza .

 • 2019-05-19 20:52:32

  gość: ~Kamieniec

  ostatnio dodany post

  @~GROT
  A dlaczego mamy wierzyć tobie ? Takie samo gadanie. Co się dziwisz że dług rośnie przecież sami chcieliście wodociągi a nikt tego za darmo nie zrobi...

REKLAMA