Express-Miejski.pl

35 tys. zł na poprawę bazy sportowej. „Skałki” z dofinansowaniem z urzędu marszałkowskiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

LZS „Skałki” Stolec otrzymały 35 tys. zł dofinansowania na poprawę bazy sportowej klubu. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na wykonanie systemu nawadniania murawy.

Klub złożył wniosek o wsparcie finansowe do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramch konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku. 11 kwietnia władze stowarzyszenia otrzymały informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Całkowity koszt związany z poprawą bazy sportowej klubu to kwota na poziomie około 80 tys. zł. Znaczną część tej sumy ma pochłonąć budowa studni i wykonanie systemu nawadniania boiska sportowego. Ponad 18 tys. zł na ten cel zabezpieczono także na początku roku w ramach wydatków z funduszu sołeckiego. Brakujących niespełna 30 tys. zł klub będzie szukał u sponsorów. Złoży też kolejne wnioski o dotacje zewnętrzne.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w tym roku przy boisku w Stolcu powstanie także nowy budynek wielofunkcyjny. Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 235 metrów kwadratowych, ma pełnić funkcje kulturalne (pomieszczenia wystawowe związane z ziemią stolecką, Izba Tradycji i Spotkań Koła Gospodyń Wiejskich oraz pokój wielofunkcyjny) oraz sportowe (siłownia) i służyć jako zaplecze techniczne boiska. Ma być także wykorzystywany przez lokalną społeczność podczas różnorodnych imprez rekreacyjno-sportowych.

Całkowita wartość zadania po przetargu opiewa na kwotę blisko 1.3 mln zł. Pół miliona tej kwoty zostanie pokryte z dofinansowania, jakie gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wykonawcą prac będzie firma Arko z Kamieńca Ząbkowickiego.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA