Express-Miejski.pl

Ruszyła przebudowa ponad dwukilometrowego odcinka drogi w Mąkolnie

Trwa remont drogi powiatowej w Mąkolnie fot.: UM Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Mąkolnie trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3142D. Wyremontowany ma zostać ponad dwukilometrowy odcinek jezdni. Zakończenie zadania planuje się na lipiec.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W poprzednim roku przygotowano więc dokumentację techniczną zadania, natomiast teraz rozpoczęła się fizyczna przebudowa nawierzchni. Celem przedsięwzięcia jest dostosowanie parametrów technicznych przebudowywanej drogi o łącznej długości 2,248 km do aktualnych wymagań technicznych poprzez budowę chodników, sieci kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z podbudową o większej nośności.

Łączna wartość zadania wynosi ponad 2.85 mln zł, z czego Powiat Ząbkowicki otrzymał ponad 1.54 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) oraz wsparcie finansowe w kwocie blisko 660 tys. zł z budżetu gminy Złoty Stok. Brakującą sumę Powiat Ząbkowicki pokrywa z własnych środków. 

Wykonawcą zadania jest firma Eurovia z siedzibą w Kobierzycach.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA