Express-Miejski.pl

GDDKIA: Na skrzyżowaniu w Złotym Stoku będzie bezpieczniej

Na skrzyżowaniu w Złotym Stoku będzie bezpieczniej fot.: GDDKiA

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania dotyczącego wprowadzenia zmiany stałej organizacji ruchu na odcinku drogi krajowej nr 46 w Złotym Stoku. 

Mieszkańcy od kilku lat walczą o poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta. Droga krajowa nr 46, która prowadzi przez Złoty Stok i dzieli miejscowość na dwie części jest dla nich prawdziwą zmorą. Trasą codziennie przejeżdża mnóstwo aut, a natężenie ruchu jest tak ogromne, że spory problem dla pieszych stanowi przejście na drugą stronę ulicy.

Wydaje się, że liczne apele, pisma, rozmowy a nawet zorganizowana akcja blokady drogi, aby zwrócić uwagę na problem od lat trapiący mieszkańców, przyniosły w końcu efekt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad najpierw ogłosiła przetarg, a przed kilkoma dniami wyłoniła wykonawcę, który ma za zadanie zmienić organizację ruchu na blisko 700-metrowym odcinku drogi krajowej nr 46 w obrębie skrzyżowania, w którym przecinają się plac Adama Mickiewicza z ul. 3 Maja. 

Do zadań wykonawcy będzie należała zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych, montaż azylu wraz z oznakowaniem aktywnym, wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50 km/h, zmiana toru jazdy pojazdów nadjeżdżających od strony woj. opolskiego w celu polepszenia warunków widoczności oraz wprowadzenie oznakowania poziomego.

Zmiany na przedmiotowym skrzyżowaniu mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Wartość umowna inwestycji wynosi blisko 341 tys. zł, a prace związane z realizacją zadania mają dobiec końca najpoźniej 15 czerwca.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • GDDKIA: Na skrzyżowaniu w Złotym Stoku będzie bezpieczniej

  2019-04-30 18:57:03

  gość: ~Xzc

  Czy będzie to pojęcie względne, ja bym się nie łudził, no ale lepsze coś niż nic. Pytanie, dlaczego nie można ustawić tam fotoradaru?

 • 2019-05-01 10:08:19

  gość: ~Dza

  ostatnio dodany post

  Ograniczenie do 50km/godz w terenie zabudowanym?

REKLAMA