Express-Miejski.pl

Matura - dzień drugi - matematyka

Matura

Matura fot.: leoni

W drugim dniu sesji matrualnej uczniowie zmagali się po raz pierwszy od 25 lat z obowiązkowym pisemnym egzaminem z matematyki. Kwestia obowiązkowej matury z rachowania wzbudzała wiele kontrowersji oraz emocji.

Tuż przed wejściem na sale niektórzy maturzyści byli przerażeni, szczególnie cała rzesza urodzonych humanistów wznosiła modły do nieba o jak najprostsze zadania.

Jak się okazało "Nie taki diabeł straszny jak go malują" - egzamin na poziomie podstawowym okazał się dość prosty. Uczniowie, którzy z matematyką nie chcą mieć nic wspólnego twierdzili, że z zadaniami poradzili sobie bezproblemowo.

"Przed rozpoczęciem byłem przestraszony wizją egzaminu z matematyki, okazało się, że zadania były bardzo proste, najbardziej podstawowe jakie tylko mogły być - byłem pozytywnie zaskoczony" - mówił tuż po wyjściu z sali uczeń ZSP nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

Jeszcze dzisiaj o godzinie 14:00 rozpoczął się egzamin z matematyki o poziomie rozszerzonym. Jutro kolejna porcja emocji i stresu, tym razem maturzyści sprawdzą swoje umiejętności lingwistyczne.

el polaco

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Matura - dzień drugi - matematyka

  2010-05-05 15:01:47

  el polaco

  W drugim dniu sesji matrualnej uczniowie zmagali się po raz pierwszy od 25 lat z obowiązkowym pisemnym egzaminem z matematyki. Kwestia obowiązkowej matury z rachowania wzbudzała wiele kontrowersji oraz emocji.

 • 2010-05-05 18:58:22

  gość: ~moniq

  no dobra, a kto się przyzna, że ściągał? jakie są teraz sposoby na ściąganie? bo ja miałam małą karteczkę ze wzorami :D ale np. dziewczyny umawiały się z lokalnym kujonem, że ten będzie wychodził o ubikacji i tam pod szczotką zostawiał odpowiedzi :) Nie wiem jednak czy się udało :)

 • 2010-05-05 20:49:46

  elpolaco

  moniq - teraz na matme nie trzeba ściąg - każdy dostaje arkusze z wzrorami, moim zdaniem ta matura to śmiech na sali naprawde... na demotach widzialem dobry obrazek - rok 2015 - matura z matematyki - połącz dwa punkty hehe :)

 • 2010-05-05 23:18:09

  gość: ~clitoris

  teraz nie da rady sciagac, sa takie procedury ze sciagi nie przejda

 • 2010-05-06 12:30:56

  gość: ~Janek 56

  ostatnio dodany post

  "clitoris" można przetłumaczyć ciekawy wynik czyżby to prawda

REKLAMA