Express-Miejski.pl

Bardo „Cudem Dolnego Śląska 2023”. A do kogo w tym roku powędruje ten tytuł? Trwa głosowanie

Konkurs Cuda Polski 2024 potrwa do 5 czerwca. Głosować można codziennie

Konkurs Cuda Polski 2024 potrwa do 5 czerwca. Głosować można codziennie fot.: Piotr Krześlak / National Geographic

Jedno jest pewne: na Dolnym Śląsku zaszczytny tytuł laureata konkursu organizowanego przez National Geographic pozostanie w powiecie ząbkowickim.

W tym roku nominowani do konkursu Cuda Polski 2024 na terenie Dolnego Śląska są:

Miasto Krzywej Wieży:

Ząbkowice Śląskie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie znajduje się Krzywa Wieża, do której można wejść, zwiedzić jej wnętrze oraz wejść na samą górę, na dach, skąd rozpościera się zapierający dech widok. Przy dobrej widoczności można dostrzec Twierdzę Srebrną Górę, Śnieżnik a nawet Śnieżkę.

Twierdza Srebrna Góra:

Jest obiektem unikatowym w skali całej Europy. I to nie tylko dlatego, że jest największą górską fortyfikacją na Starym Kontynencie. Twierdza Srebrna Góra to ciekawa, wielowątkowa historia sięgająca XVIII wieku, ale i II wojny światowej, to niesamowite górskie widoki, to miejsce, w którym całe rodziny mogą spędzić wyjątkowo czas.

Pałac Marianny Orańskiej:

Perła neogotyckiej architektury na Dolnym Śląsku, usytuowana na wzgórzu i otoczona przepięknym kompleksem parkowym, gdzie królewna niderlandzka spędziła wiele lat swojego życia. Do dziś budowla imponuje swoją okazałością i kunsztem wykonania pomimo tego, że wiele jej elementów znajduje się w innych zakątkach Polski.


- To niesamowite, jak wiele pięknych miejsc w Polsce wciąż pozostaje nieodkrytych. Pokazują to tegoroczne nominacje w plebiscycie Cuda Polski National Geographic Traveler. W redakcji często powtarzamy, że Polska jest najpiękniejsza. A w naszym plebiscycie poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura. Tegoroczna lista nominowanych jest tak różnorodna, że może stać się znakomitym przewodnikiem do lepszego poznania tego, co mamy tak blisko, a niekiedy o tym zapominamy. Zachęcam do głosowania. Wybierzmy wspólnie kolejne polskie cuda” – mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler i ambasador plebiscytu.

- W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To świadczy, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe „Cuda Polski” – zachęcimy jeszcze więcej osób, nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju – dodaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.

Po zebraniu rekomendacji nadesłanych z regionów redakcja National Geographic Traveler dokonała oficjalnych nominacji. Wyłoniono 48 kandydatów do tytułu „Cuda Polski 2024”. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone. Zależy nam na tym, żeby każdy – nawet najbardziej wytrawny podróżnik – znalazł w nich coś dla siebie.

Głosowanie trwa do 5 czerwca. Głosować można raz dziennie, klikając tutaj [KLIK]. A już 10 czerwca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2024 roku! Po jednym w każdym województwie. 

Wyniki zostaną opublikowane w serwisie national-geographic.pl oraz organizatorzy szerzej przyjrzą się każdemu zwycięzcy na łamach prasowego wydania letniego Travelera.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA