Express-Miejski.pl

Gmina Ząbkowice Śląskie zaprezentowała nowe autobusy elektryczne

Nowe elektryczne autobusy w gminie Ząbkowice Śląskie

Nowe elektryczne autobusy w gminie Ząbkowice Śląskie fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 10 grudnia na ząbkowickim rynku odbyła się oficjalna prezentacja 4 nowych autobusów elektrycznych.

Jest to inwestycja przyjazna środowisku – zeroemisyjny tabor autobusowy zasili Ząbkowicką Komunikację Publiczną. Autobusy te zostały wyprodukowane przez firmę Automet s. j. z Sanoka. Każdy z nich może na jednym ładowaniu przejechać około 300 km. Posiadają 13 miejsc siedzących, 9 stojących oraz miejsce dla osoby z niepełnosprawnością lub dla wózka dziecięcego. Również wejście do autobusu przystosowane jest dla osób mających problemy z poruszaniem. Autobusy wyposażone są w ogrzewanie zimą i klimatyzację latem. Można też podładować swój telefon komórkowy.

Autobusy jeździć będą na terenie Ząbkowic Śląskich zahaczając o Jaworek.

Wyruszą na trasy od 2 stycznia na dwóch liniach A i B. Warto dodać, iż autobusy te są uzupełnieniem dotychczasowych kursów, a więc pozostałe rozkłady jazdy nie ulegają zmianie. Dla wygody mieszkańców zostały utworzone dodatkowe przystanki – Bohaterów Getta, przy trzeciej bramie cmentarza, Agrestowa, Diamentowa oraz Biznesowa (boczna Cukrowniczej).

 

 

 

 

(KLIKNIJ NA ROZKŁAD, ABY POWIĘKSZYĆ)

(KLIKNIJ NA ROZKŁAD, ABY POWIĘKSZYĆ)

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Ograniczenie niskiej emisji w Ząbkowicach Śląskich poprzez zakup zeroemisyjnego elektrycznego taboru autobusowego do obsługi Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny. Dofinansowanie przyznane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rozkład pozostałych linii:

Gmina Ząbkowice Śląskie

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Ząbkowice Śląskie zaprezentowała nowe autobusy elektryczne

  2022-12-13 18:40:52

  gość: ~Ząbkowiczanin

  Inne gminy mogą nam zazdrościć. Brawo panie Burmistrzu! Brawa dla Pana pracowników, że tak dobrze dla Pana i dla nas pracują. Jesteśmy dumni!

 • 2022-12-14 07:20:47

  gość: ~Hahaha

  @~Ząbkowiczanin
  Samouwielbienie urzędasów. Już głębiej wejść się nie da

 • 2022-12-14 08:35:00

  gość: ~Klo

  @~Ząbkowiczanin tam pracuje chyba ktoś z Twojej rodziny ze tak chwalisz.Bo jak rozmawiam z ludźmi i każdy kto poszedł do urzędu z problemem np. Przystanek nie w tym miejscu, śmietniki za pierzeja, remont drogi na ul. Kłodzkiej zostal przez Burmistrza i ekipę kolegów bo raczej to sa koledzy Pana Burmistrza a nie urzędnicy olany. Prawdziwy urzędnik urzedu miasta pomógł by obywatelowi jeśli on ma problem w każdej sprawie.

 • 2022-12-14 09:29:25

  gość: ~Opl

  @~Klo masz racje aż strach iść do UM w jakieś sprawie. Zawsze boli mnie w brzuchu na samom myśl. Taka atmosfery tam panuje.

 • 2022-12-16 17:01:08

  gość: ~Natti

  @~Opl
  W brzuchu cię boli na samĄ myśl? A co takiego tam robią? Biją? Szarpią? Wyzywają?

 • 2022-12-18 13:52:51

  gość: ~Opl

  ostatnio dodany post

  @~Natti właśnie nic,nie pomagają ludzia w ich problemach.

 • 2022-12-14 11:41:36

  gość: ~Ząbkowiczanin

  @~Klo
  Nie mam nikogo z rodziny, ale nigdy nie zdarzyło mi się, że czegoś nie załatwiłem. A co do przystanku to żona dzwoniła kiedyś do urzędu o przystanek przy cmentarzu i przystanek jest. Ale może ja mam szczęście:)

 • 2022-12-14 12:04:31

  gość: ~Klo

  @~Ząbkowiczanin to nie ze Twoja żona załatwiła po prostu mieli ten przystanek w planie i by powstał czy by zadzwoniła czy też nie.

 • 2022-12-14 15:10:28

  gość: ~poi

  @~Klo a tam na Kłodzkiej też był problem z miejscem na śmieci, ZGK rzucił im te kontenery prosto pod wejście do wspólnoty. Mieszkańcy pisali prośby, modły itp. do Urzędu Miasta i nic. Dopiero jak zaczęli drogę remontować Urząd Miasta się zlitował i zabrał bo by śmieciara nie wjechała. Mieszkańcy odetknęli z ulgą. Jak się skończył remont to z powrotem rzucili im te kubły pod nos ha ha. Na czas remontu dało się zabrać jak obywatel prosi żeby przestawić bo śmierdzi w domu nie da się. Brawo Urząd Miasta.

 • 2022-12-15 18:24:21

  gość: ~Nie

  @~Ząbkowiczanin
  Dumni??? Raczej zdziwieni, że czasie oszczędzania energii nasze miasto wygląda jak choinka. Ale przecież opłaty za prąd pójdą z naszych podatków więc nie trzeba się przejmować dziurami, brakiem chodników i lamp...Trzeba się bawić i robić zdjęcia I love Ząbkowice, a ludzie i tak będą klaskać. To jest chore delikatnie mówiąc. Jestem zniesmaczona.

 • 2022-12-13 19:09:28

  gość: ~Gość

  Przeanalizowałem rozkład i super pasuje będę korzystał do pracy i z pracy tylko trzeba będzie popracować nad punktualnością tzn.niedopuszczalne jest że autobus przyjeżdża dużo wcześniej na dany przystanek i nie trzyma się rozkładu i poprostu jedzie już pięć razy tak miałem że było po siedem minut do odjazdu i nie zdążyłem,ale wierzę że panowie kierowcy to spoko goście i dadzą radę.

 • 2022-12-13 23:26:43

  gość: ~wehwenh

  Rozkład to chyba pod emerytów którzy i tak nie mają co robić z wolnym czasem. Odcinek 1,8km pokonać w 20 minut objazdem przez drugą stronę miasta.

 • 2022-12-14 00:41:29

  gość: ~takitam

  Mili Państwo.

  Trwa ogólnoeuropejska kretyniada pod nazwą .... elektryfikacja transportu.

  Każdy kto choć trochę zna zasady fizyki doskonale wie, że ta elektryfikacja w obecnej formie NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ KLIMATU i z ekonomią również.

  Mimo to, w imię lewackiej głupoty, pcha się ten debilzm na siłę.
  -- Nieważne, że kosztuje to ZNACZNIE DROŻEJ niż tradycyjny transport oparty na pojazdach z silnikami spalinowymi.
  -- Nieważne, że nie tylko nie oszczędza klimatu, ale wręcz dostarcza do atmosfery ZNACZNIE WIĘCEJ dwutlenku węgla niż transport spalinowy.
  -- Nieważne, że jak w końcu ta banda idiotów z UE doprowadzi do tego żeby wszystkie pojazdy były TYLKO elektryczne, to będzie to KONIEC TRANSPORTU INDYWIDUALNEGO DLA MAS, ale ... nawet wtedy (znacznie mniej samochodów na drogach) będzie SPORY KŁOPOT z naładowaniem samochodu elektrycznego i wcale, ale to wcale nie będzie to tańsze niż zatankowanie paliwem do pełna + NA PEWNO nie będzie to tak samo krótko trwało. W efekcie doprowadzi to do paraliżu jakiegokolwiek transportu w ogóle, a co za tym idzie ... w imię ratowania planety Europa cofnie się do 18 wieku i to na własne życzenie.

  Natomiast Polska, jeśli nadal będzie tkwić po uszy w szambie jakim jest UE, razem z UE cofnie się w rozwoju, z tym że ... jeszcze bardziej.

  ====================
  Proszę sobie poczytać (znane od dziesięcioleci) opracowania odnośnie rozwoju i przewidywań rozwoju transportu w oparciu o te technologie silników elektrycznych i przede wszystkim nośników energii (akumulatorów) które mamy obecnie i .... zboczycie Państwo, że to TRAGEDIA poda każdym możliwym względem.

  Konkretnie w sprawie tych autobusów elektrycznych.
  Po kilku latach eksploatacji, TRZEBA BĘDZIE wymienić akumulatory, co się równa 2/3 wartości całego nowego pojazdu.
  Poza tym, prąd darmowy nie jest, a że ceny prądu będą rosnąć, to już potwierdzone, więc .... również tanio nie będzie.

  Za te unijne głupoty i szeroko uśmiechniętą facjatę radosnego burmistrza zapłacą WSZYSCY.

 • 2022-12-14 04:45:34

  gość: ~Wagina

  @~takitam
  Pierwszy raz się z Tobą zgodzę mendo.

 • 2022-12-14 10:26:06

  gość: ~Gostek

  @~Wagina
  Menda i koniotrzep

 • 2022-12-14 16:30:53

  gość: ~Optymista

  Nie chcesz nie korzystaj nic ci nie pasuje tamtamie murzyński rozpedz się i walnij barana w mur morze ci się poprawi

 • 2022-12-14 18:53:44

  gość: ~Jasiu

  @~Optymista
  Wyłożone macie jak dzieci w przedszkolu, a wy dalej nic nie kumacie... dramat...

 • 2022-12-15 13:17:24

  gość: ~On

  @~Optymista
  Za taką pisownię i błędy, powinni Cię znaleźć, zutylizować i rozrzucić jako nawóz na pole. Tylko do tego się nadajesz TĘPAKU. „Morze” morze jest szerokie i głębokie.

REKLAMA