Express-Miejski.pl

Blisko 2 mln zł dofinansowania na odbudowę sieci wodociągowej w Złotym Stoku

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Złoty Stok otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich na odbudowę infrastruktury wodociągowej zniszczonej podczas powodzi we wrześniu 2024 roku.

Gmina Złoty Stok otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu „Odbudowa sieci wodociągowej przesyłowej w Złotym Stoku (zniszczonej podczas powodzi) oraz odbudowa sieci wodociągowej przy ul. 3 Maja w Złotym Stoku”. Umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisano 25 maja 2026 roku.

Projekt zakłada odbudowę infrastruktury uszkodzonej podczas powodzi we wrześniu 2024 roku. W jego ramach przebudowana zostanie przepompownia wody oraz odbudowanych zostanie łącznie około 2,1 km sieci wodociągowej w Złotym Stoku, w tym przy ul. 3 Maja oraz na odcinku od ul. Sudeckiej do ul. Stawowej.

Projekt skierowany jest do mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji publicznych z terenu Złotego Stoku, Płonicy i Błotnicy. Jego realizacja ma umożliwić przywrócenie pełnej funkcjonalności infrastruktury wodociągowej, ograniczenie ryzyka awarii i strat wody oraz dostosowanie sieci do obowiązujących norm krajowych i unijnych.

Całkowita wartość projektu wynosi 2 517 157,07 zł, z czego 1 968 223,20 zł stanowi dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA