Express-Miejski.pl

Powiat ząbkowicki gra z WOŚP. Sprawdź jakie atrakcje przygotowano i gdzie spotkasz wolontariuszy

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę fot.: pr

W najbliższą niedzielę odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy spotkasz w każdej z siedmiu gmin powiatu ząbkowickiego.

Gmina Bardo:

W tym roku z przyczyn osobistych finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się tylko w formie zbiórki ulicznej i licytacji gadżetów orkiestrowych. - Liczymy na Wasze wielkie serca i wiemy, że na pewno się nie zawiedziemy - mówi Marta Ptasińska, szef sztabu WOŚP w Bardzie.

Pierwsza zbiórka na rzecz fundacji odbędzie się już w sobotę w trakcie szopki noworocznej w Janowcu. Początek o godz. 17 w tamtejszej świetlicy wiejskiej. Spektakl przygotowuje Ludowy Amatorski Janowiecki Teatr.

W niedzielę wolontariuszy będzie można spotkać przed i po każdej mszy świętej w Bardzie, Brzeźnicy, Przyłęku i Laskówce. Licytacja gadżetów rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 w siedzibie Fundacji Oświatowej „Salamandra” przy placu Wolności 4 w Bardzie (wejście obok posterunku policji). - Mamy piękne koszulki, kalendarze, budzik i wiele innych. Zapraszamy - zachęca szefowa sztabu.

Gmina Ciepłowody:

Od godz. 17 w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbędą się występy dzieciaków, a w międzyczasie trwać będą licytacje przedmiotów.  Tego dnia zobaczymy 3 i 4-latków w tańcu „Misie”, jasełka w wykonaniu dzieci przedszkolnych, występy artystyczne uczniów naszej szkoły, zajęcia „Trening w parach” prowadzone przez Gabrielę Mykitę i Mateusza Żygadło, studentów III roku na kierunku „Psychofizyczne kształtowanie człowieka”, występ wokalny Kacpra Szuwarowskiego - absolwenta gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków Ciepłowodach, pokaz tańca z kulami ognia oraz występ zespołu „Swing ze Strzelina i okolic”. Na godzinę 20 zaplanowano „światełko do nieba” - informuje Michał Żygadło, szef sztabu w Ciepłowodach.

Na ulicach także będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do puszek. Łącznie w tegoroczną zbiórkę zaangażowanych jest ich 25.

Gmina Kamieniec Ząbkowicki:

W kamienieckiej gminie kwestować będzie łącznie pięćdziesięciu wolontariuszy. Będzie można ich spotkać zarówno przy sklepach, jak i na ulicach oraz przy kościołach. Dodatkowych atrakcji związanych z 27. finałem nie przewidziano. Szefem sztabu jest Jolanta Kużdżał, a jego siedziba mieści się w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Złotostockiej. 

Gmina Stoszowice:

W gminie Stoszowice również nie przygotowano dodatkowych atrakcji związanych z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab jednak istnieje, a 21 wolontariuszy podobnie jak w latach ubiegłych będzie kwestowało na ulicach i przy kościołach, zbierając datki do puszek. Szefem sztabu jest Aldona Dwornik ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu.

Gmina Ząbkowice Śląskie:

Zapowiedź 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [KLIK]

Gmina Ziębice:

W Ziębicach 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 11 biegiem orkiestrowym w parku miejskim. Następnie wydarzenie przesienie się do Ziębickiego Centrum Kultury. Tam o godz. 15 rozpocznie się program artystyczny szkół przeplatany licytacjami i przekazywaniem pieniędzy ze zbiórek szkolnych. Tego dnia zaplanowano koncerty zespołu Blue Fox oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Universe. O godz. 19.45 swój pokaz przedstawi Teatr Ognia Osculum Ignis.

Na terenie gminy Ziębice łącznie kwestować będzie 40 wolontariuszy. Szefem sztabu niemal tradycyjnie jest Barbara Sawka - nauczycielka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie.

 Gmina Złoty Stok:

Impreza rozpocznie się w Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku o godz. 15 minirecitalem w wykonaniu Martyny Tandereszczak. Na scenie zobaczymy jeszcze studio wokalne zaprezentowane przez Julię Janiczek oraz Agatę Iwanowską, Weronikę Majkę, standardy jazzowe na saksofon w wykonaniu Michała Karpińskiego, pokaz złotostockiego zespołu Karate Kyokushin oraz grup tanecznych Żaba, Turbo i Show Dance.

- Tak jak w ubiegłym roku w programie stawiamy na prezentacje talentów lokalnych i wszelkich inicjatyw jak np. Jasełka w wykonaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Przedszkola Bajka. Dzięki temu pomysłowi podczas 26. finału WOŚP zebraliśmy rekordową ilość pieniędzy - informuje Aleksandra Wąsowicz, dyrektor CKiP w Złotym Stoku.

W międzyczasie będą odbywały się licytacje różnorodnych gadżetów. - Jak co roku będziemy licytować przekazane na tę okazję vouchery na masaże, manicure hybrydowy, zabiegi odmładzające na twarz, a także sesje zdjeciowe oraz kolację z burmistrz Grażyną Orczyk - wymienia dyrektor CKiP. W centrum kultury będą również zbierane pieniądze ze sprzedaży ciast. 

Ponadto będzie można zrobić sobie tatuaż z henny, a dzieci będą mogły pobawić się na warsztatach plastycznych. Na godz. 19 zaplanowano jasełka, o której wspominała szefowa GKiP. Wydarzenie zakończy światełko do nieba.

Na terenie gminy Złoty Stok od godzin porannych kwestować będzie dwudziestu siedmiu wolontariuszy. Szefem sztabu jest Beata Karpińska.

Wszystkie pieniądze zebrane tego dnia zostaną przekazane na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału  to „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Powiat ząbkowicki gra z WOŚP. Sprawdź jakie atrakcje przygotowano i gdzie spotkasz wolontariuszy

    2019-01-12 18:17:47

    gość: ~Ares

    ostatnio dodany post

    Czy państwowe pieniądze są wydawane, aby zapłacić za 'światełko do nieba'? Jeśli tak, jak jest to zaksięgowane? Czy inne inicjatywy charytatywne także mogą liczyć na sponsoring samorządu.

REKLAMA