W Silesian Hali Sportowo-Widowiskowej w Ziębicach uczczono Dzień Seniora. Główną atrakcją wydarzenia był koncert Wojciecha Gąssowskiego.
W części artystycznej wydarzenia jako pierwsi zaprezentowali się Patrycja Grzelaczyk-Korchan wraz z muzykami Pawłem Ramilowskim i Marcinem Trędowskim. Artyści wykonali recital przygotowany specjalnie na tę okazję.
Następnie na scenie wystąpił Wojciech Gąssowski. W programie znalazły się jego najbardziej znane utwory, m.in. „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Zielone wzgórza nad Soliną” oraz „Zakazane piosenki”.
Podczas wydarzenia już po raz trzeci w trakcie gminnego Dnia Seniora, zostały wręczone wyróżnienia Ziębicki SUPER SENIOR 2025. Osobom, które albo są wspaniałymi, pełnymi serca, aktywnymi seniorami, albo też działają na rzecz seniorów lub z seniorami w naszej gminie, animują różnego rodzaju działania, a tym samym wzmacniają międzypokoleniowe więzi. W tym roku kapituła pod kierunkiem Mariusza Szpilarewicza, burmistrza Ziębic przyznała 10 wyróżnień (kolejność losowa):
Społeczniczka o wielkim sercu, od lat niosąca wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki swojej empatii i wytrwałości pokazuje, jak wiele można zdziałać, gdy pomaga się z pasją i otwartością na drugiego człowieka.
Artysta o wyjątkowej wrażliwości i ogromnym dorobku twórczym. Swoimi obrazami i grafikami rozsławia Henryków i Ziębice. Jego twórczość była prezentowana zarówno w Polsce, jak i za granicą, a prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Mieszka i tworzy w Henrykowie, gdzie nieustannie rozwija swoją artystyczną pasję.
Prezes Fundacji Księstwo Ziębickie, niestrudzony promotor historii i kultury regionu. Dzięki jego zaangażowaniu Ziębice to miasto wspólnoty i pasji do lokalnego dziedzictwa.
Osoba o niegasnącej energii i ogromnym sercu do ludzi. Od lat aktywizuje lokalną społeczność, działając, m. in. w Rotary Club Ziębice i wnosząc do każdej inicjatywy ciepło, optymizm i skuteczność.
Prezeska Fundacji „Teraz Ziębice”, kobieta, której działania łączą pokolenia. Dzięki jej inicjatywie Igrzyska Seniorów stały się prawdziwym świętem aktywności, radości i wspólnego działania, a coroczna impreza ma już zasięg wojewódzki.
Społecznik i animator życia sportowego, od lat zaangażowany w organizację wydarzeń, które jednoczą mieszkańców gminy. Jego energia i pasja inspirują, by z entuzjazmem działać na rzecz wspólnoty.
Emerytowany prezes OSP Henryków, strażak z powołania i serca. Od dziesięcioleci dba o bezpieczeństwo i integrację lokalnej społeczności, będąc przykładem oddania i odpowiedzialności.
Dobry duch wielu akcji i organizacji. Niegdyś nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, dziś świetna organizatorka niezapomnianych wypraw turystycznych dla nauczycieli i emerytowanych pracowników oświaty. Dzięki Niej uczestnicy mogli poznać niemal każdy zakątek Polski i Europy. Radosna, dowcipna, naturalnie jednoczy ludzi wokół wspólnego celu. Obecnie z zaangażowaniem działa w Związku Sybiraków, a od lat pozostaje aktywną członkinią Związku Nauczycielstwa Polskiego. Chętnie uczestniczy w licznych inicjatywach, a często można ją spotkać na szlaku — energicznie wędrującą z kijkami, zawsze otoczoną gronem życzliwych osób.
Społeczniczka o szerokich horyzontach, od lat angażująca się w współpracę międzynarodową i budowanie mostów między Ziębicami, a Brighton. Członkini m. in. Ziębickiego Stowarzyszenia Janine.
Artystyczna dusza i serce lokalnych inicjatyw.
Aktywna członkini Chóru „Laurus” i Ziębickiej Orkiestry Mandolinistów, która swoją pasją i zaangażowaniem ubogaca życie kulturalne naszej gminy.
Wyjątkowe statuetki ryb stworzyła ceramiczka Barbara Trzybulska – wiceprezes Fundacji Sztukupuku oraz właścicielka Rybnej Galerii, czyli pracowni ceramiki artystycznej z Ciepłowód.
Jak można przeczytać w mediach społecznościowych gminy, w kulturze i tradycji ryba jest symbolem życia, witalności, obfitości… a nasze ryby – są symbolem młodzieńczego zapału, intelektualnej witalności oraz otwartości na szerokie wody świata, które to cechy towarzyszą wszystkim wyróżnionym!
em24.pl / Gmina Ziębice
Koncert z okazji Dnia Seniora w Ziębicach. Wręczono wyróżnienia dla ziębickich super seniorów [foto]
2025-11-18 07:10:48
gość: ~Kika
Znam seniorów, którzy mają większe osiągnięcia, ale z pewnych względów są pomijani przez " wadze ".
2025-11-18 13:18:20
gość: ~DO
@~Kika
Któż to taki?
2025-11-18 16:01:10
gość: ~Kika
@~DO Zdejmij ciemne okulary i rozejrzyj się,
2025-11-19 07:51:27
gość: ~Ika
@~Kika
Ale władzy nie wspierają, a to w Ziębicach najważniejsze
2025-11-19 15:49:55
gość: ~qwerty
ostatnio dodany post
Andrzej miał recital?
REKLAMA
REKLAMA