Express-Miejski.pl

W najbliższą niedzielę wielki finał WOŚP. Sprawdź szczegółowy harmonogram imprezy [video]

80 wolontariuszy z identyfikatorami i kilkuset pomocników. Tyle osób jest zaangażowanych w organizację 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

13 stycznia w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazdą imprezy będzie Mateusz Mijal.

Celem 27. finału WOŚP będzie zbiórka funduszy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Ząbkowicach Śląskich pierwsze atrakcje w dzień finału rozpoczną się o godz. 13. Niemal już tradycyjnie finałowy dzień zainaugurują pokazy ratowników medycznych i nauka pierwszej pomocy w hali Słonecznej. W tym samym czasie przed obiektem będzie miała miejsce rozgrzewka przed biegiem towarzyszącym imprezie pn. „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Start biegu na dystansie około 5 km zaplanowano o godz. 14 ze stadionu przy ul. Kusocińskiego 17. Zapisy w hali będą możliwe już od godz. 11, a po biegu wśród uczestników zostaną rozlosowane koszulki i gadżety związane z WOŚP. Będą też pamiątkowe medale.

W międzyczasie w hali Słonecznej będą trwały występy artystyczne. Przed goścmi zaprezentuje się zespół taneczny Franeczki i Frakensteinki, ząbkowickie Jazzgotki oraz dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i 3 w Ząbkowicach Śląskich i Stolca. W międzyczasie odbędzie się również pokaz tresury psów w wykonaniu Jarosława Sromka, a na 15.40 zaplanowano występ szkoły tańca Hanny Zielińskiej. Po niej pozytywną energię przed sceną pozostawią panie tańczące Zumbę, a na godz. 16.40 zaplanowano pierwsze licytacje. Tradycyjnie głównym prowadzącym będzie Jerzy Piotrowski. Przez kilka godzin licytacje będą przeplatać się z koncertami. Na scenie pojawią się zespół wokalny Santo, Roberto Zucaro, a na godz. 19 przewidziano koncert w wykonaniu Mateusza Mijala znanego m.in. z hitu „Winny” nagranego wspólnie z Liberem. Na godzinę 20 przewidziano tradycyjne światełko do nieba kończące imprezę. W tym roku nie będzie to jednak w formie fajerwerków a pokazu tańca z ogniem w wykonaniu grupy Luminis Fire Show.

Mateusz Mijał i Liber - „Winny”:

SZCZEGÓŁOWY PLAKAT 27. FINAŁU WOŚP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH [KLIK]

Co będziemy licytować?

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas licytacji poznamy honorowego właściciela bądź też właścicieli Krzywej Wieży i Zamku. Będzie też licytacja kostek brukowych, które zostaną umieszczone na rynku przy swkerku WOŚP. - Mamy także sporo voucherów przekazanych m.in. przez hotele, salony urody czy salony kosmetyczne. Śląsk Wrocław podarował nam kalendarz z podpisami zawodników oraz voucher dla trzech osób na kanapę kibica na jeden mecz w sezonie 2018/2019. Kanapa znajduje się przy ławce rezerwowych wrocławskiego klubu, a możliwość obejrzenia meczu ekstraklasy z perspektywy murawy, to na pewno ciekawa sprawa. Do wylicytowania będzie również koszulka z autografem Michała Turyńskiego, mistrza świata w kickboxingu oraz wiele innych gadżetów, takich jak chociażby biżuteria - wymienia Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu.

Grają już od blisko miesiąca

Ząbkowicki sztab WOŚP granie podczas 27. finału rozpoczął już w połowie grudnia. To wtedy w czternastu punktach na terenie gminy Ząbkowice Śląskie i dwóch we Wrocławiu zostały ustawione skarbony stacjonarne, do których można wrzucać pieniądze i przy udziale ząbkowickiego sztabu WOŚP wspierać fundację. Od tego też dnia w dziewięciu placówkach szkolnych na terenie gminy trwają mini-finały. - Cztery z nich już się zakończyły, a łączna kwota jaką dotychczas udało się zebrać to ponad 5.2 tys. zł  - informuje Piotr Warzocha.

Sportowa sobota

Podobnie jak w latach ubiegłych w przeddzień wielkiego finału będzie miała miejscce sportowa sobota. Od godz. 8 w hali Słonecznej będzie trwał VI turniej piłki nożnej o puchar szefa ząbkowickiego sztabu WOŚP, w którym będą rywalizowały zespoły z rocznika 2011 i młodsi z okolicznych szkółek piłkarskich. Od godz. 15 na parkiecie odbędzie się mecz III ligi siatkówki mężczyzn. ZTS Ząbkowice Śląskie podejmie Gwardię Wrocław, a na godz. 17.30 zaplanowano mecze w ramach I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Pobiją rekord?

W ubiegłym roku ząbkowicki sztab WOŚP na główne konto fundacji wpłacił blisko 80 tys. zł i była to najwyższa kwota jaka kiedykolwiek została zebrana w Ząbkowicach Śląskich. Czy w 2019 roku ta kwota zostanie pobita? - Biorąc pod uwagę kwoty, jakie osiągają nasze licytacje na portalu Allegro, bo tam również jesteśmy, oraz zakupy w Siemashopie (sklep fundacji) i zebrane kwoty z czterech mini-finałów w szkołach, mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Zebraliśmy już ponad 14 tys. zł, a do piątku ta kwota jeszcze wzrośnie. W ubiegłym roku na dwa dni przed wielkim finałem mieliśmy około 11 tys. zł - relacjonuje szef ząbkowickiego sztabu.

Aukcje

Ząbkowicki Sztab WOŚP na bieżąco dorzuca nowe przedmioty na aukcje internetowe. Na bieżąco można śledzić je tutaj [KLIK]. Do wylicytowania jest m.in. krawat byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, konstytucja i książka Radosława Sikorskiego, koszulka Anity Włodarczyk z autografem i wiele, wiele innych. Największym zainteresowaniem cieszy się aukcja, na której do wygrania jest voucher dla dwóch osób na kolację z Tomaszem Jakubiakiem, dziennikarzem kulinarnym i szefem kuchni promującym polskie, lokalne produkty i polskich producentów. Najwyższa oferta przekroczyła już kwotę 3 tys. zł! - Liczne, naprawdę bardzo ciekawe aukcje, to zasługa naszego wolontariusza Wojciecha Wlaźlaka, dzięki któremu udało się pozyskać na licytacje ciekawe przedmioty od polityków, sportowców czy dziennikarzy - dopowiada Piotr Warzocha.

80 wolontariuszy, około 300 pomocników

Kilkaset osób jest zaangażowanych w tegoroczny 27. finał Wielkej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Z roku na rok zainteresowanie imprezą jest coraz większe. Coraz więcej osób chce pomagać i dokłada cegiełkę do organizacji finału. To motywuje i daje ogromną siłę do działania - mówi z radością w głosie szef ząbkowickiego sztabu, zachęcając jednocześnie do udziału w wielkim finale oraz wydarzeniach towarzyszących.

Zaproszenie Jerzego Owsiaka na 27. finał WOŚP do Ząbkowic Śląskich:


ms. / em24.pl

95

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W najbliższą niedzielę wielki finał WOŚP. Sprawdź szczegółowy harmonogram imprezy [video]

  2019-01-08 23:42:34

  gość: ~Ząbkowiczanin

  Owsiak wypier***aj z Ząbkowic Śląskich

 • 2019-01-09 10:29:52

  gość: ~piotr

  @~Ząbkowiczanin A myślisz że on jest taki głupi jak ty żeby mieszkać w Ząbkowicach

 • 2019-01-09 14:11:26

  gość: ~ufufuf

  @~piotr

  ale ma tu swoich wyznawcuf

 • 2019-01-09 07:59:06

  gość: ~Ja

  Obyś nigdy nie potrzebował sprzętu kupionego za pieniądze ze zbiórki...

 • 2019-01-09 09:17:09

  gość: ~Maria

  @~Ja Kiedy zrozumiecie, że Owsiak to złodziej. Cała jego rodzina żyje bardzo dobrze z waszych pieniędzy.

 • 2019-01-09 09:22:25

  gość: ~inna

  @~Maria

  Nawet jak coś tam sobie zgarnia dla siebie, to za organizację tak ogromnej zbiórki mu się należy, po prostu. Od wydania 10 zł do puszki nikt nie zbiednieje, a sprzęt WOŚP może przydać się każdemu, bez wyjątku. Nie namawiam nikogo do wrzucania, niech każdy postępuje w zgodzie z własnym sumieniem, ale wyzywanie Owsiaka od złodziei jest nie na miejscu

 • 2019-01-09 10:15:15

  gość: ~Maria

  @~inna Znalazł sobie sposób na bardzo wygodne życie. To - coś tam- to są grube miliony. Prawdziwy filantrop rozlicza się co do złotówki. A gdzie są jego sprawozdania finansowe? Nawet sąd jest bezradny.A Sekta @fundacjawosp upstrzyła szpitale "serduszkami" i rości sobie prawo do decydowania o placówkach publicznych, które finansowane są w 99% przez NFZ, a 0,3% to "sprzęt WOŚP", od wielu lat głównie sam chłam: łóżka, szafki, strzykawki, pompy z wyprzedaży.

 • 2019-01-09 10:26:11

  gość: ~piotr

  @~Maria Skoro znalazł sobie sposób na wygodne życie to znajdż sobie taki sposób na wygodne życie to nie wiele trzeba żeby się tak ustawić

 • 2019-01-09 11:45:08

  gość: ~Maria

  @~piotr
  Ja mam zasady, nie potrafię żerować na dobrych sercach innych ludzi, pomagam po cichu, bez afiszowania się.

 • 2019-01-12 15:09:22

  gość: ~No cóż

  @~Maria
  Rozumiem, że nie afiszujac się wyrzucasz na tacę aby ulżyć ksiedzu

 • 2019-01-12 16:28:18

  gość: ~No cóż

  @~Maria
  Tym prawdziwi katolicy różnią się od ciebie, że chociaż raz w roku potrafią wspierać znienawidzony przez ciebie WOŚP jak również Caritas choćby kupując przed świętami świece. Wszystkie te organizacje wspierające bliźnich. Na tym polega między innymi wiara i miłość bliźniego. Niestety ortodoksyjni wyznawcy PiSu nie są w stanie tego pojąć. Szczęść Boże.

 • 2019-01-09 12:27:01

  gość: ~jureknieowsik

  @~piotr

  szkoda tylko że naszym kosztem. jak ktoś chce pomoc to niech lepiej przeleje pieniadze na Ignasia - chociaż chłopak stąd i pieniądze trafią do rodziców młodego a nie do kieszeni Owsiaka

 • 2019-01-09 13:49:12

  gość: ~Sylwia

  @~jureknieowsik
  Każdy może wydać swoje pieniądze jak chce. Mam ochotę wesprzeć taką czy inną akcję to to zrobię bo to moje zarobione pieniądze. Po co ten hejt, nie chcesz nie rzucaj do puszki WOŚP i tyle, nikt cię nie zmusza.

 • 2019-01-09 21:01:46

  gość: ~Piotr

  @~Sylwia
  brawo Sylwia

 • 2019-01-09 21:14:48

  gość: ~Piotr

  @~inna inna ale nie wiesz o tym że Maria nie może tego zrozumieć tak jak większośc ludzi z Ząbkowic trzeba im to tłumaczyć inaczej trzeba im to tłumaczyć tak żeby oni to zrozumieli

 • 2019-01-10 10:12:59

  gość: ~Maria

  @~Piotr
  Czyli ty jesteś ten jedyny mądry w Ząbkowicach?

 • 2019-01-11 11:19:43

  gość: ~Piotr

  @~Maria
  Naszczęście większość mieszkańców jest mądrzejszych ci którzy będą w niedziele pomagać dzieciom chorym i chodzić z puszkami i zbierać pieniądze przynajmniej wiedzą że robią dobry uczynek w przeciwieństwie do innych którzy mówią że Owsiak to złodziej tylko ciekawy jestem skąd tyle sprzętu znalazło się w polskich szpitalach chyba same się stworzyły

 • 2019-01-11 11:46:59

  gość: ~Maria

  @~Piotr
  Guru sekty "Jurek" to jest bardzo sprawny manipulator. Zrobił sobie maszynkę do robienia pieniędzy z WOŚP. To jest bardzo specyficzny zabieg socjotechniczny. Jak jesteś przeciwko WOŚP i krytykujesz to znaczy, że jesteś bardzo nieczułym skurwesynem i wisi ci los chorych dzieci. Jest sprytnym organizatorem, popularnym i mocno osadzonym w lewackim środowisku. Gdyby ograniczał się do wyjmowania z puszki 10% nikt by nie miał zastrzeżeń.Ale on zaczął kombinować co mu MatkaKurka udowodnił przed sądem. 10% to sporo.Od 60 mln to 6 mln

 • 2019-01-11 12:11:54

  gość: ~sekciarz

  @~Maria
  A MOŻE coś o CARITASIE napiszesz dewotko ?

 • 2019-01-11 12:20:50

  gość: ~Maria

  @~sekciarz
  znowu brak argumentów = inwektywy. CARITAS przeznacza 99% zebranych pieniędzy na pomoc

 • 2019-01-11 12:54:11

  gość: ~Piotr

  @~Maria Podobno kochasz dzieci zwróć uwage co piszesz bo sama sobie zaprzeczasz

 • 2019-01-11 13:16:46

  gość: ~Maria

  @~Piotr
  Gdzie ty widzisz sprzeczność?

 • 2019-01-09 23:31:08

  gość: ~ok

  @~Maria
  Lepiej on niż rydzyk

 • 2019-01-10 10:14:28

  gość: ~Ciekawa

  @~ok
  A dlaczego? Podaj kilka przykładów na potwierdzenie tej tezy

 • 2019-01-09 15:14:43

  gość: ~Wolontariusz

  Aby nikt z was albo co gorsza wasze dzieci nie potrzebowały pomocy, którą może dać wam sprzęt, który został ofiarowany przez WOŚP..

 • 2019-01-09 15:26:57

  gość: ~Maria

  @~Wolontariusz
  Typowy komentarz sekty

 • 2019-01-09 21:03:27

  gość: ~Piotr

  @~Maria Sektą to ty jesteś razem z tymi alkocholikami którzy stoją na Pierzei i żebrają

 • 2019-01-09 21:55:57

  gość: ~Maria

  @~Piotr A ty na WOŚP chcesz zrobić karierę, przypominam, że alkoholizm to choroba. Wyśmiewasz się z chorych ludzi, chyba nie tego uczył cię twój GURU. A może jednak tak?

 • 2019-01-10 12:11:13

  gość: ~xxxx

  @~Maria
  Guru twojej sekty ma siedzibę w Toruniu i tam możesz mu wpłacać datki.

 • 2019-01-10 12:21:14

  gość: ~Maria

  @~xxxx
  Naśladujesz moje wypowiedzi sekretarko?

 • 2019-01-09 21:17:26

  gość: ~Piotr

  @~Wolontariusz Myślę że będą potrzebowali ale wtedy Owsiak pokaże im środkowy palec

 • 2019-01-09 21:41:54

  gość: ~Maria

  @~Piotr
  no typowy komentarz wyznawca WOŚP. Sie dyma frajerów i sie Ma

 • 2019-01-09 15:16:30

  gość: ~Man

  Na Owsiaka złotówkę szkoda, ale po 500+ i inne zasiłki to pierwsi w kolejce co nie? Też żyjecie za cudze, z tą różnicą że on przynajmniej kupuje jakiś sprzęt, a wy viceroye i harnasia. I jeszcze jest jedna ważna rzecz, nikt nikomu nie każe wrzucać do puszki, chcesz to dasz, nie chcesz to nie, mnie i milionów pracujących Polaków nikt nie pyta czy chce żeby moje podatki szły na pasożytów społecznych czy nie.

 • 2019-01-09 15:29:02

  gość: ~Normalny

  @~Man Ty masz dzieci? Jak nie to kto zarobi na twoją emeryturę?

 • 2019-01-09 17:19:47

  gość: ~Tez normalny

  @~Normalny
  Sadzisz ze dzieci beneficjentów 500+, którzy to w większości nie skakali sie w życiu żadna praca po osiągnięciu wieku 18 lat i wiecej nauczone od małego że państwo zapewnia mu wszystko nagle jakimś cudem pójdzie do pracy...

 • 2019-01-09 17:48:22

  gość: ~Lolo

  @~Tez normalny
  Oczywiście ze nie pójdą do roboty, wezmą przykład z rodziców i zrobią dokładnie to samo, czyli nawala bachorow i będą siedzieć w domu

 • 2019-01-09 17:58:15

  gość: ~Man

  @~Normalny
  Tak mam, dwójkę. Ale nie potrzebuje żebrać o jałmurzne bo mam honor, i wiem że zapewnienie moim dzieciom bezpieczeństwa finansowego i utrzymania należy do mojego obowiązku, a nie obowiazku innych. Każdy odpowiada za swoje dziecko i to w jego interesie jest zapewnienie mu wszystkiego, łącznie z utrzymaniem finansowych, tylko życiowi nieudacznicy latają po zasiłki. Odstępstwem to tego są rodzice dzieci ciężko chorych lub niepoełnosprawnych, dla niech jak najbardziej powinna być pomoc i to duża, ale u nas w tym dziwnym kraju rozdaje się pieniądze młodym i zdrowych bo sobie dzieciaki narobili, a ludziom którzy faktycznie takiej pomocy potrzebują i np nie mogą iść do pracy bo jego dziecko potrzebuje 24 godzinnej opieki i taki ktoś nie dostanie nic! Już nie wspomne o wszelkiej maści bumelantów i żulików żyjących z zasiłków! W ludziach powinno być wyrobione „pieniądze = praca”. I tak tez wychowuje swoje dzieci, żeby dostawać trzeba dawać, w tym przypadku pracujesz dostajesz pieniądze, nie pracujesz nie masz kasy, proste. Takim rozdawnictwem promuje się tylko nieróbstwo. Prosty przykład macie na zachodzie, do czego doprowadziły wszelkiej maści socjale i rozdawnictwo za nic.

 • 2019-01-09 18:11:47

  gość: ~autor

  gdzieś przeczytałem,że nasz Jurek ma niewydane 480mln.zł z minionych lat,i nie wie co tą kwotą zrobić,a tu znowu -stówa-wpadnie

 • 2019-01-09 19:20:43

  gość: ~Tom

  @~Man
  Daj spokój, widzisz te wszystkie minusy pod komentarzem? Patolka i tak nie zrozumie skąd się biorą pieniądze na te ich wszystkie zapomogi, myślą że to z drzew spada, nich żebrają o te śmieszna 500zł, tyle ich, niech mają coś z tego smutnego i biednego życia. Liczba minusów świadczy tylko o deniliźmie ludzi w tym kraju i tego że im się należą pieniądze bo sobie dziecko zrobił jeden z drugim i nie ma na utrzymanie.

 • 2019-01-09 20:11:40

  gość: ~Maria

  @~Tom
  Skąd w tobie tyle pogardy dla ludzi. Pieniądze to nie wszystko.

 • 2019-01-10 09:20:43

  gość: ~Tom

  @~Maria
  Ja o tym wiem, powiedz to tym wszystkim którzy oddali głos na PiS tylko dlatego że dostaną kase na dzieciaki, mnustwo ludzi zagłosowało na obecną partie tylko dlatego, po wpadnie 500 zł za dziecko.

 • 2019-01-10 09:35:44

  gość: ~Maria

  @~Tom
  Podaj jeden przykład, dlaczego głosować na POKO. Ja w przeciwieństwie do ciebie
  uważam, że dzieci to nasze dobro, dlaczego uważasz, że jak ktoś ma więcej niż jedno dziecko to patolka. To o czym piszesz to margines.

 • 2019-01-10 15:09:29

  gość: ~Tom

  @~Maria
  A czy przeciętny Polak słyszał o innych partiach niż Po, PiS i SLD? Bo widzę ze od 89 roku chyba nie! Wybieracie jedno i to samo gów8o od 30 lat licząc na inny efekt, był wcześniej PiS to ludzie pogonili i wybrali PO, PO narobiło dziadostwa to tępy Polak poszedł i znowu zagłosował na PiS. Znając życie to teraz znowu wygra PO. Dziecko jest skarbem dla rodzica swojego, dla mnie obcy dzieciak jak każdy inny, nie interesuje mnie on, wiec dlaczego muszę na nich wszystkich płacić z moich podatków? Dla mnie to patologia, bo dorosłość wiąże się z odpowiedzialnością, a człowiek który np z jednym dzieckiem ledwo wiąże koniec z końcem i decyduje się mimo wszystko na kolejne, jest nieodpowiedzialny i tyle. Nie oszukujmy się, większość korzystających z tych wszystkich programów to nieroby i bumelanci którzy zrobili sobie z dzieci sposób na życie, fikcyjne związki, fikcyjne samotne matki, fikcyjne zaniżanie zarobków żeby tylko wyłudzić pieniądze, potem wszyscy zdziwieni ze wszystko idzie do góry, z czegoś kasę trzeba brać na takie rozdawnictwo, zamiast np wyposażać szpitale w nowoczesny sprzęt to lepiej jest oddać kasę nierobom, a potem właśnie taki Owdiak robi to co należy do NFZ, takim jesteśmy bogatym krajem? Że szastamy kasa podatników na lewo i prawo? Nie ma na co wydawać w tym kraju pieniędzy? Jest cała lista ważniejszych rzeczy niż promowanie nieróbstwa. Ja się urodziłem w czasach że to rodzic robił na dzieci i na ich utrzymanie, teraz dzieci zarabiają na rodziców. Gardzę każdym kto jest zdrowy, ma dwie zdrowe ręce i nogi i nie potrafi zarobić na utrzymacie SWOJEGO dziecka, tylko wyciąga ręce po pieniądze innych.

 • 2019-01-10 18:58:47

  gość: ~Maria

  @~Tom
  Tylko ja, ja i ja a resztą gardzę. Ciągle mam nadzieję,że takich ludzi jest jednak mniej

 • 2019-01-09 23:35:20

  gość: ~as

  @~Normalny
  No ja myślę że składki które odkładam to mają iść na moją a nie cudzą emeryturę. Sam sobie na nią pracuję!!

 • 2019-01-09 20:55:38

  gość: ~Taka Prawda

  To nie Owsiak zbiera na dzieci. To dzieci zbierają na Owsiaka

 • 2019-01-10 09:20:44

  gość: ~rodzic

  @~Taka Prawda

  Jak Ci kiedyś nie daj Boże dziecko zachoruje i będzie podłączone pod aparaturę z WOŚP to przypomnij sobie te słowa, które tu napisałeś

 • 2019-01-10 10:57:13

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~
  Szpitale finansowane są w 99% przez NFZ, a 0,3% to "sprzęt WOŚP", więc małe szanse. Kiedyś też dawałem na WOŚP ale jak dowiedziełem się że z nich żyje Owsiak z rodziną i to jak żyje, wolę dać na Kogoś konkretnego

 • 2019-01-10 11:23:33

  gość: ~xxxx

  @~TAKA PRAWDA
  Daj na tacę. Będzie na snickersy dla ministrantów.

 • 2019-01-10 11:47:20

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~xxxx
  Daję na tacę.A twój komentarz jest żenujący. Brak argumentów = złośliwości

 • 2019-01-10 14:35:11

  gość: ~P0

  @~xxxx
  Ale ty pier.... jesteś.

 • 2019-01-10 19:26:23

  gość: ~xxxx

  @~P0
  Nie będę się powtarzał tak jak ty. Napisze tylko- szkoda mi ciebie.

 • 2019-01-10 20:02:44

  gość: ~P0

  @~xxxx
  A ja będę non stop Ci powtarzał że - Ale Ty pier...jestes. A dlaczego bo jesteś 100% lemingiem.

 • 2019-01-10 20:16:39

  gość: ~Taka Prawda

  @~P0
  Strzał w 10!

 • 2019-01-10 21:57:14

  gość: ~xxxx

  @~P0
  Kim ty jesteś wyznawco kleru i pisu?

 • 2019-01-10 22:09:32

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~xxxx
  Katolokiem, pisowcem,Polakiem, hetero, czyli średniowiecze według leminga

 • 2019-01-10 22:26:50

  gość: ~Lipa

  @~xxxx
  Leming

 • 2019-01-12 18:51:21

  gość: ~xxxx

  @~Lipa
  Nie znacie innego słowa pisowski e mochery. Jak nie lemingi to totalna opozycja. Wasze kalectwo intelektualne jest porażające

 • 2019-01-13 14:13:12

  gość: ~Maria

  @~xxxx
  Nie znacie innego słowa lemingi. Jak pisowskie mohery to pislam. Wasze kalectwo intelektualne jest porażające

 • 2019-01-14 11:58:10

  gość: ~xxxx

  ostatnio dodany post

  @~Maria
  Niestety utwierdziłaś mnie w przekonaniu o trafności mojego komentarza. Na przekór Tobie 13 stycznia mieszkańcy swoją chojnoscia udowodnili przeciwnikom WOŚP jacy jesteście malutcy.

 • 2019-01-10 22:11:25

  gość: ~xxxx

  @~P0
  Czy coś innego oprócz wiadomości tvp dociera do twojej mózgownicy przykrytej moherowym beretem? Niestety śmiem wątpić. Dobrej nocy.

 • 2019-01-10 22:33:21

  gość: ~P0

  @~xxxx
  Poszedł oglądać Same Kłamstwa 24 godziny na dobę.

 • 2019-01-10 15:13:04

  gość: ~Święta inkwizycja

  @~xxxx
  Ministranci dostają inne znikersy od księży, nie koniecznie czekoladowe.

 • 2019-01-10 19:03:48

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~Święta inkwizycja
  A byłeś ministrantem, czy tak piszesz bo to modne, czy jesteś niemądry?

 • 2019-01-11 07:48:27

  gość: ~Maria

  @~xxxx
  A dlaczego wolontariusze zbierają głównie pod kościołami? Czy oświecone lemingi jednak nie dają?

 • 2019-01-11 12:41:39

  gość: ~xxxx

  @~Maria
  Dla tego, że mimo wszystko kościołowi wrzucają do puszek na dzieciaki, ale ty tego nie zrozumiesz niestety

 • 2019-01-11 13:25:54

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~xxxx
  Staniecie pod kościołem licząc na to że wychodzący że mszy lżeni przez lewicę dadzą. Dadzą najwięcej, swój wdowi grosz. Licząc że to dotrze do dzieci w szpitalach. Następnego dnia dowiedzą się że są zaściankiem, średniowieczem, pedofilami i pislamem.

 • 2019-01-10 20:13:23

  gość: ~Czy ty zrobiłeś więcej

  Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jerzego O.”? Nie dajesz nie krytykuj, WOŚP rozlicza się co do grosza i bez charyzmy „Jurka” nic by się nie udało ?.

  Na pewno zrobiłeś więcej. Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły miliony złotych i przelały do swoich rodzinnych firm , są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
  Fundacja WOŚP nie zbiera pieniędzy do puszek, na jej rzecz działają tzw. „sztaby”, czyli po prostu szkoły, domy kultury, hufce harcerskie.
  Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

 • 2019-01-11 19:00:12

  gość: ~WOŚP WROCŁAW

  Słuchajcie moi drodzy nie kłóćcie się z tymi ludżmi którzy nam nie chcą pomagać będą chcieli to wrzucą do puszki nie będą chcieli to nie wrzucą ich sprawa.Ja mam tylko prośbę do dzieci i osób starszych którzy będą chodzić po waszym mieście z puszkami ubierzcie się ciepło bo będzie zimno najlepiej jak byście chodzili z osobami starszymi postarajcie się zebrać jak najwięcej co roku pada rekord i myślę że w tym roku też padnie mamy coraz wiecej osób którzy nas wspierają moge wam powiedzieć że podczas tego jak bedziecie zbierać pieniążki do puszki możecie czuć się bezpiecznie napewno po waszym mieście dużo patroli policji bedzie was pilnowało żeby nie było jakiegoś incydentu.Chciałem podziękować Piotrowi za miłe słowa nie wiem kim jesteś ile masz lat i czy bedziesz zbierał pieniądze ale widze że jesteś bardzo zaangażowany.I jescze raz prośba nie zwracajcie uwagi to co ktoś pisze niech sobie pisze nie odpowiadajcie im bo to jeszcze gorzej.Pozdrawiam Ząbkowice

 • 2019-01-11 21:09:22

  gość: ~Piotr

  @~WOŚP WROCŁAW Witam dzięki że zauważyłeś to co ja pisze ale tak jak chcesz ja już nie będe udzielał się na ten temat napisałem wszystko pozdrawiam WOŚP WROCŁAW mam nadzieję że padnie kolejny rekord w Polsce a nawet w Ząbkowicach

 • 2019-01-11 19:57:34

  gość: ~Ciekawa

  Powiedz czy ja dobrze czytam na portalu zbiórek finał 23. Sprawozdanie z zebranej kasy: 39 mln plus na dole info o dodatkowym 13 mln, natomiast sprawozdanie z rozdysponowania ofiar to 14 mln i dodatkowo 13 mln. czyli brakuje 25 mln?

 • 2019-01-11 23:44:25

  gość: ~Pomagam

  Skąd w Polakach tyle nienawiści? Do Owsiaka, do WOŚP, do siebie nawzajem? Co roku, przed finałem WOŚP narasta hejt na potęgę. Przecież fundację Owsiaka przenicowali do samego dna, sprawdzali go setki razy. Tym bardziej, ze od trzech lat rządzą jego zagorzali przeciwnicy, mając w swoim władaniu wymiar sprawiedliwości i prokuraturę, mogą wszystko, a jednak fundacja działa nadal. Zarzucacie Owsiakowi, ze żyje za zebrane pieniądze. nawet jeśli, to jest pracownikiem etatowym fundacji i za coś musi żyć. Tak jak pracownicy innych fundacji. Znacie fundację Elbanowskich, promowaną przez PIS? Ci "przejadają" 70 % zebranych datków! A Caritas sponsorowany przez państwo, wiecie ile ludzi obsługuje tą firmę? Ile kosztuje jej utrzymanie? Zarzucacie Owsiakowi, że się dorobił na WOŚPie, a on ma do tego prawo, bo wymyślił i rozwinął fundację. Nie wyliczajcie ile on zarobił, policzcie ile fundacja kupiła sprzętu, kursów pomocy, badań, itd . Jeżeli kogoś Owsiak okrada czy oszukuje, a wy jesteście o tym przekonani, to dlaczego nie zgłosicie tego faktu do odpowiednich organów? Pyskujecie anonimowo tutaj i pewnie na innych portalach aż się niedobrze robi. Bankowo większość z tych pyszczących nie dała 1 złotówki a plują jakby im Owsiak z kieszeni miliony wyciągnął. Nie chcecie wspierać to nie, nikt nie zmusza. Ale miejcie na tyle przyzwoitości i zamilczcie. Możecie sobie o mnie trollować teraz, ani mnie to ziębi ani grzeje.

 • 2019-01-12 07:57:25

  gość: ~Ciekawa

  @~Pomagam
  A odpowiedzi na konkretne pytania brak. Ci, którzy dają pieniądze mają prawo wiedzieć
  jak są one wydawane. A fundacja ma obowiązek przedstawiać rozliczenia finansowe, a jak wiemy od lat nie przedstawia ich w sądzie, Darczyńcy, w tym do niedawna ja, jeżeli zadają pytania, co w ich wypadku jest normalne, są nazywani hejterami, pyskaczami nieczułymi na potrzeby dzieci. A przecież wystarczy pokazać kwity i tym samym raz na zawsze zamknąć usta hejterom. Pierwsza przeproszę, A już stwierdzenie - nie wyliczajcie ile on zarobił - tylko świadczy o tym, że traktujecie ludzi jak naiwniaków

 • 2019-01-12 09:57:17

  gość: ~pio pio

  @~Ciekawa
  Według ciebie najlepiej jak dzieci w jednej ręce beda trzymały puszki a w drugiej kase fiskalną żeby dać ci paragonik albo potwierdzenie gdzie poszly pieniążki idż i zaproponuj to Owsiakowi do którego i tak cię nie dopuszczą

 • 2019-01-12 10:05:33

  gość: ~Ciekawa

  @~pio pio
  Przecież ja nie proszę dzieci o rozliczenie. One maję zaplombowane puszki. A jak rozumiem twój post, to Owsiak i tak się nie rozliczy, bo nikogo do niego nie dopuszczą. Czytaj ze zrozumieniem, ja pytam o rozliczenia fundacji. Pracę dzieci bardzo szanuję

 • 2019-01-12 18:34:28

  gość: ~Pomagam

  @~Ciekawa
  Od lat pyskacze, hejterzy i im podobni zarzucają fundacji Owsiaka, że kradnie i kombinuje. I od lat Owsiak przedstawia rozliczenia. I od lat nie znaleziono nieprawidłowości w prowadzeniu fundacji. A tacy jak ty bezmyślnie, corocznie powtarzają i powielają te same bzdury. Nie znudziło się?

 • 2019-01-12 10:28:45

  gość: ~Maria

  Zauważ, że nie wolno zadawać pytań, bo od razu jesteś atakowany, wyzywany. Jak to jest możliwe w Państwie "prawa" że Fundacje nie rozliczają się z zebranych kwot całymi latami ?. Czy osoby wrzucające do puszek stać na drogie samochody, wille, wakacje na Kubie? A Owsiaka i jego rodzinę stać.

 • 2019-01-12 10:35:15

  gość: ~123

  @~Maria
  A moze zapytasz o zarobki w Caritasie , o pochodzenie majatku abepe Głodzia ?

 • 2019-01-12 10:53:37

  gość: ~Maria

  @~123
  A ty pytałeś? Czy uważasz, że jak sąsiad kradnie to ja też? Jednak muszę Ci powiedzieć że w Caritas to 1%. A sprawozdania są dostępne w internecie, na oficjalnych stronach a nie na plakatach.

 • 2019-01-12 15:18:33

  gość: ~No cóż

  @~Maria
  WOŚP zbiera a Rydzyk dostaje od nieżyjących bezdomnych i setki milionów z pieniędzy podatników i do tej pory nikt nie jest w stanie tego rizliczyc. Więc nie wypowiadam się kogo na co stać

 • 2019-01-12 11:41:44

  gość: ~ Wolontariusz

  Dla gości o nickach Taka prawda, Maria i tp polecam Plastusiową dobranockę Barbary Pieli na TVP info pt "Metoda na się ma," Autorka prezentuje w niej poziom podobny do waszego czyli zerowy. Mimo wszystko miłego dnia.

 • 2019-01-12 11:47:17

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~ Wolontariusz
  No masz rację filmik ma bardo dużo odsłon, i pozytywnych komentarzy. Znowu brak konkretnych odpowiedzi, tylko obrażanie, ale to świadczy o poziomie autora

 • 2019-01-12 12:21:44

  gość: ~pio pio

  Mi się wydaje że przez 24h wydzieranie gardła w TV że aż chrypke dostaje Pan Owsiak to troche mu się należy i napewno te pieniądze nie idą z tych puszek jak wam się wydaje on w tym dniu pracuje na maxa robi wszystko żeby pomóć chorym dzieciom a wy macie to w dupie zapytajcie rodziców tych chorych dzieci których wspiera Orkiestra jaka jest prawda zapytajcie lekarzy w szpitalach skąd mają ten sprzęt jesteście żałośni wy tylko słuchacie księży na mszy którzy w tym dniu głupoty wam wbijają do głowy bo przecież 90 procent kościołów to PIS-owskie kościoły które przestrzegają przed Orkiestrą a podobno kościół nie wtrąca się do polityki.tzw.berety ktore maja po 75 lat i więcej są najgorsze które tylko na msze chodzą niby się pomodlić

 • 2019-01-12 13:45:05

  gość: ~TAKA PRAWDA

  @~pio pio
  Co to znaczy pisowskie kościoły, wiesz ile lat istnieje kościół, obrażasz jak zwykle, teraz wierzących, chodzisz na msze?

 • 2019-01-12 14:51:56

  gość: ~pio pio

  @~TAKA PRAWDA no napisz mi ile lat istnieje kościół oświeć mnie tym tematem bo jestem bardzo zainteresowany

 • 2019-01-12 15:21:40

  gość: ~Wolontariusz

  @~TAKA PRAWDA
  Tyle ma odsłon co liczy elektorat 500+ czyli z dnia na dzień coraz mniej. Jeszcze kilka podwyżek najniższej krajowej i beneficjentami faktycznie będzie sama latopis głosująca na PiS

 • 2019-01-12 12:00:21

  gość: ~Maria

  @~ Wolontariusz
  Twój szef wydał polecenie, aby nami nie rozmawiać. Nie dostosowałeś?

 • 2019-01-12 12:12:19

  gość: ~Czy ty zrobiłęś więcej

  Od dawna śledzę boje z "samarytaninem" Owsiakiem. Mam wiele spostrzeżeń jakim problemem dla szpitali jest sprzęt, który Owsiak oferuje, są to astronomiczne koszty serwisu, koszty części zamiennych i w wielu przypadkach nieprzydatności.

 • 2019-01-12 12:12:45

  gość: ~Wolontariusz

  @~Maria
  Niestety tzw redaktorzy tzw publicznej telewizji, na którą niestety jako jeden z nielicznych płacę abonament swoim chamstwem i zakłamaniem rzeczywistości przekroczyli wszelkie granice przyzwoitości. Takiej telewizyjnej obłudy nie było nawet za tzw komuny. Ale czego można spodziewać się po ludziach, których mocodawcy z pisu w co najmniej 50% należeli do PZPR-owskiej nomenklatury. Najwidoczniej wam to pasuje. Brak słów.

 • 2019-01-12 12:39:29

  gość: ~Milicjant

  @~Wolontariusz
  Zastanów się najpierw kto by pozwolił podczas przemian ustrojowych działać takiemu cwaniakowi jak Owsiak i zbierać pieniądze do puszek pod pozorem pomocy służbie zdrowia. To darmowa kasiora która płynie od ludzi i tak w zasadzie nie wiadomo dokąd płynie. Sprzęty nie są szpitali tylko fundacji, kwity fundacji też nie do końca są jasne. Z zebranych milionów tylko część idzie na sprzęty które nigdy szpitali nie były i nie będą. Majątek fundacji to miliardy, kiedy przyjdzie gasić światło zobaczysz jak szybko te sprzęty się spieniężą. Jeżeli mam dawać do puszki oszustowi to wolę sam wpłacić na jakąś zbiórkę lub fundację.

 • 2019-01-12 12:53:39

  gość: ~pio pio

  biedne dzieci nie mogą liczyć na polaków bo mówią że Owsiak to złodziej dobrze przynajmniej że inne dzieci chodzą z puszkami i pomagają naszczęście jest nas większość w tym kraju

 • 2019-01-12 15:02:22

  gość: ~Wolontariusz

  @~Milicjant
  Rozumiem, że działacze Caritasu , księża pracują społecznie? Niestety utrzymują się ze zbiórek i funduszu kościelnego utworzonego przez państwo z pieniędzy podatników więc nie opowiadaj dyrdymałów. WOŚP ma tylko służyć pomocy szpitalom a nie wypełnianiu konstytucyjnego obowiązku nieudolnego państwa. Chwała za to nie tylko Owsiakowi ale i innym fundacją czy organizacją pozarządowym.

 • 2019-01-12 13:04:34

  gość: ~pio pio

  @~ Wolontariusz Z przykrością musze to napisać że niektórzy na tym forum mają poziom nawet minusowy bo zerowy to za dużo dla nich

 • 2019-01-12 13:29:01

  gość: ~Milicjant

  @~pio pio
  No i to jest merytorycny głos w dyskusji

 • 2019-01-12 12:49:35

  gość: ~Pomyśl

  To, co rocznie przeznacza syn milicjanta na "ratowanie życia" wystarczyłoby na ok. 2 godziny funkcjonowania polskiej służby zdrowia. Najważniejsza jednak jest tutaj marża, czyli drugie 2 godziny, które idą na koszty własne. Ze wskazaniem na "WŁASNE"! Cały naród ma raz w roku robić zrzutę kaski na czterdzieści osób? Oczywiście naiwniaków nie brakuje co to chcą połechtać swoje ego i dawać na bezsensowne wydatki. Np dlaczego nikt nie kontroluje wydatków i warunków zakupu tego "Świątecznego sprzętu"? Naturalne są zatem pytania wynikające z posiadania sprzętu czy jak kto woli parku maszynowego jak w każdym przedsiębiorstwie np.: Czy został nabyty bezpośrednio u producenta czy u pośrednika? Za ile został nabyty? Czy były jakieś upusty? Jaki jest serwis i kto bierze na siebie po zakończeniu okresu gwarancyjnego dalsze utrzymywanie w sprawnym stanie technicznym? I czy szpital stać na taki prezent który będzie wymagał utrzymywania? Skąd poszczególne szpitale mają brać środki na utrzymanie takiego sprzętu. Czy Darczyńca orientuje się w ich możliwościach finansowych? Doświadczenie życiowe wskazuje, że niestety czasami można się zadławić takim dobrodziejstwem. No chyba, że ktoś konkretny zadeklarował się na finansowanie choćby przeglądów okresowych. Są jeszcze inne pytania dotyczące kontroli finansów wpływów i wypływów zebranych środków. Czy nie ma przypadkiem innych czynników które mogą wpływać na nie kontrolowane przez państwo przepływy finansowe. Dlaczego partie szczególnie tzw. opozycyjne nie doniosą do swoich mocodawców w Brukseli, że taka akcja powinna mieć podpisy i pieczątki urzędników? Kto jak kto ale oni wszędzie rwą kasę czyżby w tym miejscu sobie odpuszczali? I wreszcie kto płaci za wielogodzinny czas antenowy chyba nie wymaga odpowiedzi. Nawet sąd potulnie schylił kark przed Owsikiem, gdy ten nie chciał okazać ksiąg rozrachunkowych. Syn milicjanta może doić Polaków ile chce i jak chce. Zbierajmy na majątek Owsików. Ostatnie wiadomości to Owsik przelewa dużą gotówkę na konto zięcia, z naszych datków na chore dzieci. Owsiak przejął połowę mieszkania po zmarłej. Jej córka została na lodzie. Nie ma pieniędzy na leczenie ojca. To jest banda. Owsiak pisze, że sprzęt jest własnością fundacji. Jakieś komentarze ...

REKLAMA