Express-Miejski.pl

Strażacy z Barda zebrali ponad 8 litrów krwi

Strażacy z Barda zebrali ponad 8 litrów krwi

Strażacy z Barda zebrali ponad 8 litrów krwi fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W środę, 18. stycznia, w Bardzie odbyła się II zbiórka krwi organizowana przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu pod hasłem: „Oddaj krew – uratuj życie”.

Przez cztery godziny w remizie OSP Bardo pojawiło się 19. osób chcących „podzielić się” krwią z potrzebującymi. Ze względu na warunki zdrowotne, krwi nie mogła oddać jedna osoba – pozostałe osiemnaście bez trudów zasiadło na fotelu i dzieliło się "lekiem życia". Łącznie podczas II zbiórki zebrano 8 litrów i 100 mililitrów krwi, która może pomóc potrzebującym.

Każdy zdrowy człowiek, może oddać około 450 mililitrów krwi, czyli około 1/12 tego, ile posiada w organizmie. Dawka nie jest szkodliwa dla dawcy, a może uratować życie innemu człowiekowi.

Przypomnijmy, że każda osoba, za to że oddała krew może w swoim zakładzie pracy otrzymać dzień wolny. Dodatkowo otrzymuje posiłek regenerujący zawierający dawkę 4000 kalorii. Dzisiaj akurat na posiłek składały się czekolada, konserwy oraz orzeszki ziemne.

Strażacy z jednostki OSP Bardo dziękują wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew i zapraszają na III Zbiórkę Krwi, która zostanie zorganizowana już niebawem.

someone. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA