Express-Miejski.pl

Refleksja po artykule we WPROST

Hotel Dolnośląski fot.: B.Klita

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak wielu z mieszkanców naszego miasta pobieglismy w poniedziałek po nowy numer czasopisma WPROST.
W dziale PODRÓŻE znajduje sie artykuł o naszych Zabkowicach zilustrowany zdjeciami Mariusza Chmielowca.

Ładne zdjecia, ładny tekst, wypowiedzi wielu Zabkowiczan. Rozmowa z Dorotą Wroną i Piotrem Strojanowiczem. Wszystko wydawałoby się w porządku. Mamy swoją promocje w ogólnopolskim czasopiśmie.Takie były nasze odczucia do momentu, w którym nie trafilismy na zakładkę "Gdzie spać". Czytając wskazówki autora tekstu zadrżelismy. Dlaczego? Zastanowiliśmy sie co się stanie, kiedy turyści uwierzą we wszystko i przyjadą nas odwiedzić. "Gdzie spać: w hotelu Dolnośląskim (ul.1-Maja 2) lub w hotel w hali Słonecznej". Przez moment pomyśleliśmy, że przegapiliśmy oddanie hotelu Dolnosląskiego do użytku. Żeby nie być gołosłownym, zrobiliśmy parę zdjęć hotelu, który już od dłuższego czasu pozostaje wyłączony z użytku. Niektórzy powiedzą, że jest jeszcze hala Słoneczna. Niby tak, ale jak wytłumaczyć przybyszom, jak tam dojechać. Nawet miejscowi, odwiedzajacy halę sporadycznie, mają z tym problem. Miejmy nadzieję, że do sezonu turystycznego nasza baza hotelowa będzie dostępna dla turystów, bo jeżeli nie, nie będzie to ładnie wygladac w oczach odwiedzających nasze miasto podróżnych.

B.Klita

31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Refleksja po artykule we WPROST

  2010-02-11 12:43:09

  B.Klita

  Jak wielu z mieszkanców naszego miasta pobieglismy w poniedziałek po nowy numer czasopisma WPROST.W dziale PODRÓŻE znajduje sie artykuł o naszych Zabkowicach zilustrowany zdjeciami Mariusza Chmielowca.

 • 2010-02-14 20:49:40

  gość: ~gość

  nie piszcie tak pesymistycznych tekstów :-)) zaraz władza napiszę że jest inaczej :-))

 • 2010-02-15 10:13:36

  gość: ~mars

  Nie wiem czy jestem władza. Ale konkrety powstały dwie nowe restauracje, Cafe Franco, Tevere, remontuje sie hotel/restauracja Dolnoślaski, prywatny inwestor kupił takze Bartka pod lokal gastronomiczno uzytkowy. a zabytki mamy piekne i odnawiane systematycznie....tak po prawdzie.

 • 2010-02-15 10:15:29

  gość: ~mars

  ale niestety prawda tez jesta taka, że Józek z Kazikiem zapusciłi miastao i dzięki ich indolencji nie rozwijała sie baza turystyczna oraz gastronomiczna. Mało tego tak umilali zycie , że np. Bartek wurugowali.

 • 2010-02-15 10:57:12

  gość: ~Irena

  Dlaczego pesymistyczny tekst?
  Wcale nie, to tylko zauważenie, że autorzy tekstu nie zweryfikowali swoich informacji, bo Hotel Dolnośląski straszy pustką od kilku lat i przenocować w nim na pewno się nie da.
  I nic do tego Józkowi i Kazikowi, bo to nie za ich kadencji hotel został zamknięty.

 • 2010-02-15 11:30:53

  gość: ~mars

  Irena chyba nie wiesz co piszesz? Hotel Dolnośląski został zakupiony przez prywatnego inwestora i w środku trwa od 2 miesięcy ostry remont( to chyba powinien być zamnkiety)! Nie wiedziałaś....? Zajrzyj przez okno to zobaczysz. W połowie roku roku bedzie otwarta pierwsza część hotelowa i restauracyjna.

 • 2010-02-15 11:37:25

  gość: ~mars

  Józek z Kazikiem połozyli miasto i tyle!Dlaczego dopiero teraz powstaje podstrefa WSSE, dlaczego nie remontowali zabytków sztandarowych, dlaczego tylko 5 % budżetu przekazywali na inwestycje, dlaczego zapuścili miescowosci wiejskie- boiska, swietlice, ośrodki zdrowia, dlaczego nie remontowali dróg i ulic ( ups sorka- wyremontowali Grunwaldzka i jak wyglada), dlaczego nie było marketów, dlaczego obiekty sportowe upadały na pysk?Dlaczego przestrzegali ( Józek) przed sięganiem po srodki zewnetrzne i nie przygotowali żadnych- Żadnych! dokumentów aplikacyjnych i przedakcesyjnych?Dlaczego od 1990 roku nie mamy palnów i studium zagospodarowania, a dopiero w tej kadencji powstają? I dlaczego....dla władzy tylko!

 • 2010-02-15 18:31:57

  gość: ~gość

  a zapyta jo to sekretarza w latach 1990 - 1998 czy jakoś tak co wtedy zrobił ??

 • 2010-02-15 16:13:27

  gość: ~Irena

  Kochany Marsie!
  Czy ja napisałam, że nic się w hotelu nie dzieje?
  Napisałam, że jest nieczynny od kilku lat i przenocować się w nim nie da :).
  Nie przekręcaj, proszę, moich słów i nie doszukuj się tego, czego nie powiedziałam.
  A na temat, które władze co zrobiły to ja się nie wypowiadam i już. Denerwuje mnie tylko składanie całej winy na poprzedników i na komunizm i może jeszcze na Hitlera ...

  I skąd w Tobie tyle agresji?
  Wyluzuj, dłużej pożyjesz :).

 • 2010-02-15 16:17:16

  gość: ~misiek

  i na Goebbelsa! i w ogóle mają wycofać Teleranek! To też wina poprzedniej Władzy! Kulfona i Moniki też dawno nie widziałem! :D

 • 2010-02-15 18:39:34

  gość: ~mars

  Kulfon i Monika wstapili do Forum!

 • 2010-02-15 18:40:56

  gość: ~mars

  Ireno gresja poziom O. Strwierdzam fakty! Na potwierdzenie tego dodam tylko, ze w Bartku sa juz nowe okna a i praca w środku wre!

 • 2010-02-15 19:59:25

  gość: ~gość

  Mars idz do hotelu i sprawdz swoje informacje. Bzdury piszezsz i tyle. W hotelu nic się nie robi. nie wiem co robili poprzednicy ale twoja władza miała ponad 3 lata na naprawe i co i nic. Pizzerie są super tylko po co ich tyle. Gdzie obiecane zakłady. remont ulic super szybki, zima przerosła twoją władze. I najlepsze w mieście "turystycznym" brak noclegów (za wyjątkiem sportowego). Ogolnie iddyla

 • 2010-02-15 20:36:06

  gość: ~mars

  Bo jesteś chyba slepy. W hotelu juz nie ma srodka wszystko wyburzone. W zimie to ty wylewaj beton i remontuj drogi u siebie na podwórku. Naczytasz sie figzałości powiatowych i kitujesz jak oni.Ps. zima przerosła nawet cudowne PO- widziałeś dzisiejszy wywiad z ministrem Rostowskim w "Rzepie"? Nawet on jest zaniepokojony długa i mroźną zimą- bo wstrzymane są wielkie inwestycje i ma to negatywny wpływ na PKB. daj spokój i nie okłamuj sam siebie.Wejdzie ci to w nawyk a zadatki masz juz prawie jak ewa...ta ewa.

 • 2010-02-15 23:09:36

  gość: ~gość

  Mars jak nie byłeś w środku to może chociaż spójż na fotografie na tym forum, Niby co wyburzone stoliki wyniesione czy co. restaracja wygląda jak kiedyś tylko nieco brudu i brak wystroju. Proszę fakty a nie propaganda. Nie to forum. Zapewne jesteś dumny że twoja władza doprowadziła do dobrobytu w mieście lumpeksów i biedronek. Jesteście wielcy zadłużyliście miasto jak nikt dotąd, a na jesień odejdziecie jakby nic się nie stało.

 • 2010-02-15 23:14:05

  gość: ~gość

  A tak na marginesie to Mars masz coś nie tak odpowiadasz na własne posty. No ale cóż jeśli lekarz Cię oszukuje nic na to nie poradzisz. Sorki za obraze ale nie mogłem się powstrzymać klakierze KK

 • 2010-02-15 20:42:14

  gość: ~Irena

  Zdecyduj się - Bartek czy Hotel Dolnośląski?
  I co to ma wspólnego z artykułem we WPROST?

 • 2010-02-15 20:57:53

  gość: ~mars

  Bartek i Hotel Dolnoślaski- czyzbyśmy byli zmęczeni. Hotel Dolnoslaski - wyburzony cały srodek, trwaja prace budowlane. Bartek - ma juz nowe okna dźwiękoszczelne oraz także trwaja prace w srodku- przypominam , że jest zima!. Podjedź zobaczysz, uwierzysz- nie będziesz musiała czytać brukowców.

 • 2010-02-15 22:09:58

  gość: ~Irena

  A ja po raz kolejny pytam, co to ma wspólnego z artykułem i czy źle napisałam, że przenocować w dolnośląskim się nie da?

  Przecież ja nie zaprzeczam, że w obu tych miejscach trwa remont.
  Spróbuj chociaż raz przeczytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć na konkretne pytanie.

 • 2010-02-16 09:11:43

  gość: ~Bea

  Brawo Irena! Rzeczywiście tuż przed mrozami w hotelu trwały jakieś prace. Tak mówią okoliczni mieszkańcy. Zostało wyrzucone całe wyposażenia a;la wczesny Gierek i wyrzucono masę gruzu. Więc coś się dzieje. Ale i tak przenocować tam się nie da. Miejmy nadzieję, że do sezonu turystycznego coś się zmieni:)

 • 2010-02-17 08:15:29

  gość: ~mars

  Brawo Bea. Wszstko przez Józka i Kazika- zapuscili miasto i tyle. Mało tego jeszcze strostwo "nie pomaga" inwestorom.

 • 2010-02-17 09:15:14

  gość: ~Bea

  Mars daj spokój Józkowi i Kazikowi. Sami nie rządzili, mieli swoich współpracowników, sekretarzy, radnych, doradców. Zastanówmy się raczej co zrobić, żeby było lepiej i przestańmy zgodnie z mentalnością narodu rozdrapywać stare rany.

 • 2010-02-17 12:04:02

  gość: ~mars

  Ale potwierdzasz Bea, ze Józek z Kazikiem kompletnie nic nie dzaiłali?

 • 2010-02-17 12:33:55

  gość: ~Bea

  Nie, nie potwierdzam. I powiem Ci jeszcze, że żywię szacunek do tych osób. Tak samo jak do swoich nauczycieli, sąsiadów i wszystkich ludzi posiadających doświadczenie życiowe.Każdy ma prawo do popełniania błędów. A my nie krytykujmy, tylko starajmy sie wyciągnąć właściwe wnioski z błędów innych i nie popełniajmy takich samych. Ale nie wiem dlaczego, wydaje mi sie, że nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Dlatego dajmy spokój tej nie prowadzącej donikąd dyskusji.Aha,ponoć chwalony przez Ciebie inwestor hotelu nie dopełnił jakiś formalności i to co robi to samowola budowlana. Niedopatrzenie???

 • 2010-02-17 12:36:40

  gość: ~Bea

  Czy może złośliwość Starostwa?

 • 2010-02-17 13:08:12

  gość: ~Irena

  Aleś się Mars przyczepił. Wręcz żenujące to jest.
  No i kultury za grosz. Czy Ty jesteś z Panami na ty? Wydaje mi się, że nie. Wiem, że na szacunek trzeba sobie zapracować, ale okazywanie go ludziom na stanowiskach, to wyraz zwykłej kultury osobistej.
  A ja mam pytanie - co Krzysiek zrobił dobrego dla miasta i proszę nie wyjeżdżaj mi z remontem hotelu i bartka, bo to akurat robią prywatni właściciele. I to, jak widać w przypadku hotelu, nie całkiem legalnie.
  Strefa powstaje i jakoś nie widać, by powstała.
  Bezrobocie rośnie, ludzie jeżdżą do pracy do Wrocławia. Przedszkola pękają w szwach. Dla młodych ludzi nie ma mieszkań i pracy...
  O pracy ZOKu już nie wspomnę...
  Wymieniać można długo. I przypominam, że obecna kadencja trwa już ponad 3 lata.
  Najprościej zwalić na poprzedników.

 • 2010-02-17 18:52:26

  gość: ~mars

  Józek z Kazikiem zapuscili miasto, ale Krzysztof je dźwiga z kolan. Irena mniej jadu....otwórz oczy, zabytki , drogi, szkoły , swietlice, chodnki, obiekty sportowe, podstrefa ekonomiczna, markety a ty dalej z tym bezrobociem. takie jest bezrobocie, że ludzie po dwa auta maja i nie ma gdzie zaparkować. Bezrobocie i bezrobocie.... bezrobocie wszędzie jest w całym swiecie nawet za Tuska i PO pojawiło sie w Irlandii. A co ty chcesz , żeby kotowicz budował hotele? To jest zadanie inwestorów i fajnie, że są. jakby Józek z Kazikiem nie prowadzili takiej polityki to i Bartek by do dziś był czynny,a tak zadzwonił jeden były radny, napisał pismo, że głosno i tak zakręcili, że musiał byc Bartek zamkniety. Dobranoc

 • 2010-02-17 18:57:35

  gość: ~gosc

  tak po 2 auta bo PKS nie jeżdzi jak spadnie śnieg....

 • 2010-02-17 19:37:10

  gość: ~miro

  mars już kiedyś pisałem abyś w kosmos wyleciał. Nie zapomnij zabrać KK i jego klakierów. Wszystko co "Irena" i "Bea" pisze to prawda może kiedyś i ty ją dostrzegniesz. fajnie, że społeczeństwo powoli otwiera oczy i widzi coś innego niż wiecznie remontowane ulice i jak piszesz zabytki, których nie można zwiedzać. spójż na zadłużenie na nowe miejsca pracy i na rozprawienie się z zimą. No i oczywiście te wspaniałe miejsca noclegowe jak przystało w miejscowości turystycznej.

 • 2010-02-17 19:49:29

  gość: ~Bea

  Mars twoje uwielbienie dla obecnej władzy jest wręcz żenujące. Ja wiem, że jak nikt nie chwali to trzeba samemu ale przesadzasz:) I z Józkiem i Kazikiem jesteś strasznie monotematyczny. Już czas wysilić umysł i wymyślić nowy slogan. Pozdrawiam serdecznie

 • 2010-02-17 20:18:27

  gość: ~mars

  za Kotowicza polecimy i w kosmos. Natomiast Józek z Kazikiem nie daliby rady

 • 2010-02-17 20:29:24

  gość: ~mars

  ostatnio dodany post

  Miro nie ma to jak dobry żarcik!Ty sie nie załapiesz!

REKLAMA