Express-Miejski.pl

Rodzice zaginionego 12-latka podziękowali policjantom z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich

Treść podziękowania jaka wpłynęła od rodziców odnalezionego 12-latka, który zaginął na Kłodzkiej Górze

Treść podziękowania jaka wpłynęła od rodziców odnalezionego 12-latka, który zaginął na Kłodzkiej Górze fot.: KWP Wrocław

„W kraju, w którym działa taka Służba, można czuć się naprawdę bezpiecznie!” - to jedno ze zdań podziękowań, jakie wpłynęły do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wdzięczni rodzice przesłali na ręce Komendanta garść słów opisujących pracę i wysiłek policjantów z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich włożony w poszukiwania zaginionego 12-latka. Chłopiec odłączył się od grupy spacerującej w górach w powiecie kłodzkim i nie był w stanie samodzielni znaleźć drogi powrotnej. 

O działania dolnośląskich policjantów i innych służb pisaliśmy już w artykule pn. W okolicach Kłodzkiej Góry zaginął 12-latek. Trwa akcja poszukiwawcza i późniejszej aktualizacji [KLIK].

Kolejnego dnia, po zakończeniu działań poszukiwawczych, do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynął wzruszający list od wdzięcznych rodziców odnalezionego chłopca.

12-latek podczas wycieczki pieszej na szlaku turystycznym u podnóża Kłodzkiej Góry oddalił się od grupy. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia chłopca, niezwłocznie ogłoszony został alarm dla Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Ząbkowicach Śląskich. Do poszukiwań zaangażowano również policjantów Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, ratowników Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego, druhów Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, a na kolejnym etapie leśników Nadleśnictwa Bardo Śląskie oraz Bystrzycka Kłodzka. Szybka wymiana informacji, precyzyjnie wykonane czynności pomimo stale pogarszających się warunków atmosferycznych, a przede wszystkim zaangażowanie w akcję tak wielu służb przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań. Ze względu na fakt, że odzież wierzchnia chłopca była kompletnie przemoczona, do momentu przyjazdu we wskazane miejsce pojazdu służ ratowniczych, policjant okrył go swoim ciepłym polarem.

Podziękowanie:

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Rodzice zaginionego 12-latka podziękowali policjantom z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich

    2024-02-27 16:16:55

    gość: ~super

    ostatnio dodany post

    brawo

REKLAMA