Express-Miejski.pl

Futsalowe emocje i awans gospodarzy ze szczytnym celem w tle. Dla Tosi zebrano około 10 tys. zł

Futsalowe emocje i awans gospodarzy ze szczytnym celem w tle. Dla Tosi zebrano około 10 tys. zł

Futsalowe emocje i awans gospodarzy ze szczytnym celem w tle. Dla Tosi zebrano około 10 tys. zł fot.: PiKo Photography

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Futsal Team Ząbkowice Śląskie awansował do 1/32 ogólnopolskiego finału Pucharu Polski w futsalu. Ząbkowiczanie pokonali drużynę Gredar Bongo Niemodlin 11:3.

Spotkanie rozgrywane było w niedzielne popołudnie w hali Słonecznej w Ząbowicach Śląskich. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Dobrą dyspozycję strzelecką z trawiastych boisk potwierdził Radosław Grzywniak, który siedmiokrotnie pokonywał gokipera przyjezdnych. Grzywniak, grający na co dzień w ząbkowickim Orle, to jeden z kilku przedstawicieli tego klubu, którzy reprezentują Futsal Team Ząbkowice Śląskie. Oprócz niego są to: Paweł Pukacz, Alan Madej, Kamil Ostaszewski, Marek Dyda oraz Rafał Fudali. Kadrę uzupełniają: Piotr Gembara (Słowianin Wolibórz), Przemysław Madej (Polonia Ząbkowice Śląskie), Michał Łaski (Polonia/Stal Świdnica) oraz Tomasz Robak (Skałki Stolec). Zespół prowadzi duet trenerski Piotr Kupiec i Tomasz Zieliński.

Mecz był też doskonałą okazją, aby zorganizować piknik charytatywny dla Tosi Dołyk, siedmiolatki z Sieroszowa (gm. Ząbkowice Śląskie) która potrzebuje kosztownego zabiegu. W związku z tym przeprowadzone zostały licytacje sportowych gadżetów, a także sprzedaż przekąsek i stroików oraz ozdób świątecznych. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Tosi, a szacowana kwota jaką udało się zebrać to około 10 tys. zł.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Futsalowe emocje i awans gospodarzy ze szczytnym celem w tle. Dla Tosi zebrano około 10 tys. zł

  2023-12-11 14:55:13

  gość: ~Orzeł

  Super inicjatywa i mecz

 • 2023-12-11 15:18:22

  gość: ~Kibic

  Mecz naprawdę na dobrym poziomie i gra Ząbkowic naprawdę bardzo dobra, po drugie organizacja i akcja charytatywna na wysokim poziomie. Brawo i nie mogę się doczekać następnego meczu.

 • 2023-12-11 17:23:50

  gość: ~Przyjaciel Orla

  Tak, jak najbardziej dobry mecz Orła na dobrym poziomie.Grzywniak jeszcze raz udowodnił swoją klasę napastnika. Szkoda że zabrakło Szczepka,wieloletniego zawodnika Orła,kontuzja.Swoje bardzo dobre umiejętności bramkarskie potwierdził Gembara. Łaski i Robak czy coś wnieśli? no grali, do podawania piłek orłom, ewentualnie. Po prawdzie Orzeł ma swoich młodych zawodników którzy w rundzie jesiennej udowodnili swoje umiejętności. Czekam na następną rundę. Brawo trener Kupiec. Gratulacje.

 • 2023-12-11 17:57:23

  gość: ~Kibic Orzełka

  @~Przyjaciel Orla
  Zgadzam się że to był bardzo dobry mecz w wykonaniu Ząbkowic. Nie można jednak umniejszać nic Łaskiemu czy Robakowi , bo wszyscy jak jeden grali tam z mega zaangażowaniem i poświęceniem.

 • 2023-12-14 00:11:26

  gość: ~Obserwator

  ostatnio dodany post

  @~Przyjaciel Orla
  Grzywniak ma dzień że mu wchodzi a ma dzień że wszystko knoci więc nie wiem czy to klasowy napastnik po drugie moim zdaniem na meczu w nd strzelił ładne bramki ale mogło być ich jeszcze większe gdyby podawał a nie kombinował i podbijał piłkę do gory. Jeśli chodzi o Łaskiego i Robaka to bardzo się przydali ponieważ Robak wprowadzał spokój i potrafi dobrze się utrzymać przy piłce a Łaski trzymał obronę i był ciężki do przejścia

REKLAMA


REKLAMA