Express-Miejski.pl

Kulturalny grudzień w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Grudzień w Ząbkowickim Centrum Kultury i turystyki zapowiada się iście kulturalnie. Na scenie pojawią się znani kabareciarze, standuperzy oraz spektakle teatralne.

Już 7 grudnia w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki pojawi się standuper MATEUSZ SOCHA ze swoim najnowszym programem Panie Mateuszu!
UWAGA: Na dwa spektakle zostało już tylko kilka biletów!

8 grudnia odbędzie się premiera znakomitego spektalu teatralnego Dwie morgi utrapienia: Zróbmy sobie wnuka!

Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Wieruszka, Basia sama w domu, Ciemno, Diabli mnie biorą, Egzekutor, Maciejowe podwórko, Jaskiniowcy. Uznawana przez krytyków za największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru, którym Rębacz "wskrzesił polską komedię" (cyt. J. Wakar, Życie Warszawy). Do dziś rekordzista Polski jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru (Teatr Kwadrat 10 lat "na afiszu" i ponad 600 zagranych spektakli). Na jej podstawie powstał film "Zróbmy sobie wnuka" do którego Marek Rębacz pisał scenariusz. "Dwie morgi" wracają na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. Spektakl iskrzy humorem, celnymi puentami i aktualnymi odniesieniami do polskiej rzeczywistości. OBSADA: KOSELA - Sławomir Orzechowski/Mirosław Jękot JANEK - Jakub Kucner/Sławomir Doliniec ZOŚKA - Joanna Majstrak KRYSIA - Anna Powierza MYTNIK - Aleksander Bicz

9 grudnia Ząbkowice odwiedzi Piotr Bukartyk – znakomity muzyk oraz artysta kabaretowy.

Mówi o sobie:

Nazywam się Piotr Bukartyk i jestem grajkiem. Od mniej więcej czterdziestu lat piszę do rymu, układam do tego melodie, a potem to śpiewam. To zajęcie pomaga mi zdobywać środki na opłacanie rachunków za gaz, prąd i bieżącą wodę, jednak nie myślę o nim jak o pracy. Gdyby tak było, nie oddawałbym się mu z takim zapałem, bo za pracą, szczerze mówiąc, nie przepadam. Piosenki, te wesołe i te smutne, staram się pisać jak najprościej. Długo szukałem własnego języka i od jakiegoś czasu czuję, że rzeczywiście gadam po swojemu. Co do poczucia humoru – jakieś mam. Znam jednak sporo osób, często w najbliższym otoczeniu, które go szczerze nie cierpią. Nauczyłem się z tym żyć, im też nie pozostaje nic innego. I to może na razie tyle, jeśli chodzi o mnie.

15 grudnia na scenie Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki zamelduje się Kabaret Młodych Panów ze swoim najnowszym programem!

 

BILETY na wszelkie wydarzenia dostępne online: [KLIK] oraz w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki / RYNEK 24 – tel. 781 789 887

ZCKiT

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kulturalny grudzień w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

  2023-11-26 18:35:18

  gość: ~autor

  po 7-m grudniu,Ci wybitni---artysto-kabareciarze,mają występy w Potworowie,Jaworku i Budzowie,spieszcie się kupować bilety,bo już nie dużo czasu zostało dla tv-ząbkowice,aby demony nieogarneły Ząbkowice,a swoją drogą,kto ustala ceny biletów na takie chały?????

 • 2023-11-27 09:14:44

  gość: ~Marta

  ostatnio dodany post

  Podstawowa zasada życiowa jest taka: Nie interesuje mnie dana forma rozrywki to na nią nie kupuję biletu i nie idę.

REKLAMA