Express-Miejski.pl

Pracownik kolei przyszedł do pracy pijany. Miał ponad 2.2 promila w organizmie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

51-letni pracownik kolei miał ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przyszedł do zakładu pracy. 

16 października po godzinie 8 na policję wpłynęło zgłoszenie od funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei o nietrzeźwym pracowniku. Na miejsce interwencji udali się kamienieccy policjanci. Przebadali wskazanego 51-latka. Okazało się, że mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego ma ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

- Policjanci będą teraz sprawdzać czy mężczyzna podjął w tym stanie czynności zawodowe. Jeżeli postępowanie w sprawie o wykroczenie potwierdzi zgłoszenie, to 51-latkowi grozi nie tylko kara grzywny lub aresztu, ale również odpowiedzialność dyscyplinarna u pracodawcy - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Funkcjonariuszka dodaje, że nie zawsze podjęcie czynności zawodowych po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Artykuł 180 kodeksu karnego stanowi, że „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Taka osoba odpowie więc za przestępstwo.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pracownik kolei przyszedł do pracy pijany. Miał ponad 2.2 promila w organizmie

  2023-10-16 13:57:27

  gość: ~wicia

  Bo tory były złe, i podwozie też było złe

 • 2023-10-17 07:39:19

  gość: ~Szwed

  Też mi coś. Widział ktoś kiedyś trzeźwego kolejarza?

 • 2024-04-11 18:15:45

  gość: ~Polak

  ostatnio dodany post

  @~Szwed
  Jakbyś wiedział jaka ciąży odpowiedzialność na tym co prowadź pociągi ,tobyś głupot nieopowiadał , widoczne często widziałeś lub miałeś w rodzinie kolejarza co sprzątał perony.

REKLAMA