Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich po raz czwarty z rzędu mistrzami województwa

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich Mistrzami Województwa w Sporcie Pożarniczym

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich Mistrzami Województwa w Sporcie Pożarniczym fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ząbkowiccy strażacy-zawodowcy po raz kolejny nie mieli sobie równych w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

26 września na stadionie przy ul. Metalowców we Wrocławiu odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich przystępowali do zawodów z wyjątkową serią trzech zwycięstw z rzędu. 

- Intensywne przygotowania rozpoczęliśmy dwa tygodnie wcześniej. Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, gdzie byliśmy jedyną drużyną, którą tworzyli zawodnicy pełniący na co dzień służbę w jednej komendzie. Reprezentowaliśmy województwo dolnośląskie jako zeszłoroczny mistrz województwa. Dzięki temu wiele tematów mamy dopracowanych. Nie jest jednak łatwo zebrać wszystkich na trening bowiem wyskakują służby, wyjazdy do zdarzeń oraz tematy osobiste. Jednak mimo przeciwności losu nie poddaliśmy się. Na ostatniej prostej przed zawodami mieliśmy małe zamieszanie. Nasz „szybkonogi” st. sekc. Tomasz Robak, który podczas swojego biegu przyśpiesza ruch kuli ziemskiej, nie może wziąć udziału w mistrzostwach. W ostatniej chwili zastępuje go doświadczony ogn. Sławomir Sobieraj. Udaje mu się przeprowadzić jeden wspólny trening z zespołem, to też z wielkimi obawami po godz. 6 wyruszyliśmy dziś z Ząbkowic Śląskich do Wrocławia - relacjonuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami. Ząbkowicka komenda wystawiła dwie sztafety. „Sztafeta A” w składzie: mł.ogn. Sławomir Sobieraj, st.sekc. Marcin Duży, st.str. Łukasz Wilczyński, sekc. Jakub Kizik oraz „Sztafeta B” : sekc. Paweł Soboniak, ogn. Kamil Zębala, ogn. Marcin Kolasa i mł.asp. Bartłomiej Prorok.

Po pierwszej konkurencji ząbkowiczanie zajmowali drugie miejsce. Prowadziła reprezentacja Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, która o sekundę uzyskała lepszy czas.

- Musieliśmy odrabiać straty w ćwiczeniu bojowym. Wiemy, że inne komendy mają przewagę z uwagi na posiadanie motopompy FOX, ale dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu mogliśmy na niej ćwiczyć od czwartku. Ruszamy na płytę w składzie: st. sekc. Marcin Duży, sekc. Jakub Kizik, ogn. Kamil Zębala, ogn. Marcin Kolasa, mł. asp. Bartłomiej Prorok asp. Sylwester Dziatłowicz oraz ogn. Mateusz Stachowicz. Jesteśmy dwudziestą drużyną, czyli tor jest już mokry i mamy błoto. Dwa starty, dwie szanse, udaje nam się wykręcić jak na realia naszego województwa rekordowy czas - 26,12 sekundy, co daje nam pierwsze miejsce w „bojówce” - dodaje strażak.

Jak się później okazało, drugie miejsce w sztafecie i pierwsze w ćwiczeniu bojowym dało ząbkowiczanom zwycięstwo w klasyfikacji generalnej XIX Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym i spowodowało, że ząbkowiczanie po raz czwarty z rzędu mogli sięgnąć po tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, zwłaszcza Dowódcy JRG oraz kolegom którzy pozwalali na ostatnie zamiany służb mające na celu przygotowanie się do mistrzostw. Chylimy również czoło przed wszystkimi którzy w dniu dzisiejszym stanęli z nami ramię w ramię do sportowej rywalizacji. Do zobaczenia za rok - mówią szczęśliwi strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich.

em24.pl / KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich po raz czwarty z rzędu mistrzami województwa

  2023-09-26 23:29:58

  gość: ~Gkl

  Gniazda szerszeni to nie chcą usunąć , ale w zawodach to z chęcią biorą udział. A do zwykłej stłuczki to 5 zestępów potrafi pojechac ...

 • 2023-09-27 06:12:20

  gość: ~ochotnik

  @~Gkl Kup sobie ;Kombinezon na osy i szerszenie HORNET 1 do tego PARALIZATOR ZAMRAŻACZ na owady.A tak na marginesie po takich zawodach strażacy są jeszcze bardziej wzmocnieni zawodowo.A tych 5 zastępów żebyś kiedyś nie potrzebował.Pozdrawiam PSP Ząbkowice gratuluje i wielki szacunek.....

 • 2023-09-27 09:42:21

  gość: ~Obywatel

  ostatnio dodany post

  Proszę odpowiednio nagrodzić tych chłopaków, że chce im się chcieć. Panie komendancie, może jakaś premia, albo jak w wojsku, dodatkowe dni wolne? Gratulacje.

REKLAMA