Express-Miejski.pl

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką między Złotym Stokiem a Kłodzkiem [foto] [aktualizacja]

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką między Złotym Stokiem a Kłodzkiem

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką między Złotym Stokiem a Kłodzkiem fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze krajowej nr 46 w Mąkolnie (gm. Złoty Stok) doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce 14 września ok. godz. 13.30. W samochodach podróżowaly łącznie trzy osoby. Dwie w osobowym fordzie galaxy, jedna w aucie ciężarowym. Trwa akcja ratunkowa.

Droga jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA, godz. 16.30]: Wstępnie policjanci na miejscu wypadku ustalili, że 31-letni kierujący samochodem ford stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym MAN kierowanym przez 29-letniego mężczyznę. Kierowca forda śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala z obrażeniami - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

[AKTUALIZACJA, godz. 19]: Po godzinie 13:30 mury komendy przeszywa dźwięk formatki z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Dziś jest to pierwsze zgłoszenie, a szybkie włączenie radiowęzła przez Dyżurnego Operacyjnego Powiatu nie wróży nic dobrego. 

Szybka zapowiedź: pierwszy oraz drugi - droga krajowa nr 46 - Mąkolno - zderzenie czołowe samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, są osoby uwięzione. Informacja ta powoduje szybsze bicie serca u każdego. Ruszamy z garażu, a za nami Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego w składzie Zastępca Dowódcy JRG oraz samochód operacyjny. Po drodze szykujemy się do działań, rękawice nitrylowe, łączność, dopięcie mundurów oraz podział obowiązków pomiędzy zastępy. Po chwili jesteśmy na miejscu gdzie działa już OSP Złoty Stok oraz zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Droga całkowicie zablokowana. Na jednym z pasów „na boku leży” samochód osobowy, ciągnik siodłowy znajduje się w przydrożnym rowie, a jego naczepa blokuje pas w kierunku Kłodzka. Droga usłana jest połamanymi elementami karoserii oraz szkłem. Łacznie mamy trzy osoby poszkodowane pod opieką strażaków oraz przybyłych na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego. Obrażenia jednego z poszkodowanych są na tyle poważne że do zdarzenia leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zastęp z JRG w Kłodzku jako jedyny ma możliwość przejazdu na miejsce wyznaczone do lądowania, więc zawraca w celu zabezpieczenia lądowiska. Za nimi udaje się ambulans z poszkodwanym. Po chwili LPR na miejscu przygotowuje poszkodowanego do dalszego transportu. Tymczasem na miejscu zdarzenia trwają działania - zabezpieczane są wycieki płynów eksploatacyjnych oraz identyfikowany jest ładunek znajdujący się na naczepie samochodu ciężarowego. Po chwili śmigłowiec z poszkodowanym odlatuje, a Zespoły Ratownictwa Medycznego odjeżdżają z miejsca zdarzenia. Czynności rozpoczynają funkcjonariusze policji, działania ratownicze zakończone... - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA