Express-Miejski.pl

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów. Paweł Gancarz chętny do debaty [foto] [video]

Kandydaci Trzeciej Drogi w Ząbkowicach Śląskich

Kandydaci Trzeciej Drogi w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trzecia Droga (Polska 2050 + PSL) na ząbkowickim rynku zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych w okręgu wałbrzyskim.

Liderem listy w okręgu nr 2 obejmującym swoim zasięgiem powiaty dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, ząbkowicki oraz wałbrzyski z miastem Wałbrzych włącznie, jest Aleksandra Leo. Kandydatka przez wiele lat współpracowała z prezydentem Bronisławem Komorowskim, a dziś jest szefową gabinetu Szymona Hołowni. - Z wykształcenia jestem prawniczką, co pozwoli mi na efektywną pracę w sejmie, m.in. w komisji rewizyjnej. Z polityką jestem związana od wielu lat, praktycznie od 2010 roku, kiedy organizowałam zwycięską kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego. Następnie byłam zastępczynią dyrektora gabinetu prezydenta, szefową zespołu pierwszej damy, a obecnie jestem dyrektorką gabinetu Szymona Hołowni i koordynuję oraz zarządzam działaniami przewodniczącego Polski 2050. Moją pasją jest sztuka, ukończyłam też studia podyplomowe z historii sztuki nowoczesnej. W Sejmie chciałabym zająć się poprawą sytuacji kobiet w Polsce, głównie wyrównywanie różnic i dawaniu nowych szans kobietom z regionu wałbrzyskiego, ale też z mniejszych ośrodków [...] - mówi liderka Trzeciej Drogi.

Numer dwa na liście otrzymał samorządowiec Zbigniew Tur, aktualnie wójt gminy wiejskiej Kłodzko. Wieloletni radny i przewodniczący rady gminy Kłodzko, od 2018 roku wójt gminy wiejskiej Kłodzko. W przeszłości przez 14 lat pełnił funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Od 2020 roku jest szefem struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie kłodzkim. Ukończył studia wyższe technologiczne.

Na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Ziubrak - specjalista do spraw zintegrowanych systemów zarządzania z Dzierżoniowa, od początku związana z partią Szymona Hołownii Polska 2050. Koordynatorka wolontariatu, odpowiedzialna za budowanie struktur ruchu na Dolnym Śląsku. Wchodzi w skład zarządu dolnośląskich struktur partii, pełniąc funkcję skarbnika. Aktywnie działa jako społecznik w powiecie dzierżoniowskim.

Powiat ząbkowicki na liście Trzeciej Drogi do Sejmu ma dwa nazwiska. Z numerem piątym na liście jest Kornelia Kudas. Ząbkowiczanka, przedsiębiorczyni, w Sejmie chce skupić się na polepszeniu warunków i sytuacji małych przedsiębiorstw. Od lat działa charytatywnie organizując m.in. wyjazdy i imprezy dla dzieci z domów dziecka. Prywatnie mama pięcioletniego synka.

Szóstkę na liście otrzymała Małgorzata Załęska, wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, mieszkanka powiatu ząbkowickiego, a konkretnie gminy Kamieniec Ząbkowicki i wsi Śrem. Wykształcenie uzyskała na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest magistrem, inzynierem budownictwa. Od kilku ostatnich lat zastępczyni dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, aktywna mieszkanka swojego sołectwa, która jest współzałożycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Śremie, jak i również realizatorką różnych projektów z dofinansowaniem zewnętrznym dla lokalnej społeczności.

Numer siedem na liście otrzymał związany poniekąd z powiatem ząbkowickim Stanisław Jurcewicz, aktualny dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich, a także radny sejmiku sejmiku wojewódzkiego. Doświadczony samorządowiec, w przeszłości senator dwóch kadencji. W sejmie chciałby się zająć gospodarką.

Reprezentantem Trzeciej Drogi i jednocześnie opozycji do Senatu jest Paweł Gancarz - samorządowiec z powiatu ząbkowickiego, wójt Stoszowic i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Mieli Państwo okazję wysłuchać kilku informacji o wspaniałych kandydatach Trzeciej Drogi do Sejmu. Każdy z nich jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie, każdy z nich ma określone doświadczenia. Są to ludzie, którzy jak dostaną się do Sejmu, będzie mógł przedstawić te problemy, które są tutaj na dole swoim liderom. Dzisiaj mamy taką sytuację, że na Nowogrodzkiej decyduje jedna osoba, a reszta parlamentarzystów naszego okręgu realizuje te zadania, a głos oddolny naszego regionu nie zawsze trafia tam, gdzie powinien trafić. Proszę Państwa w imieniu Trzeciej Drogi, w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego o głos na kandydatów Trzeciej Drogi w naszym okręgu, właśnie tych, którzy są dzisiaj z nami [...] - mówił wójt Paweł Gancarz.

Kandydat na senatora dodawał, że reprezentowanie opozycji w wyborach do izby wyższej parlamentu polskiego w ramach tzw. paktu senackiego to zaszczyt, honor, ale również odpowiedzialność, by reprezentować cztery środowiska polityczne w Senacie, takie jak Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050 Szymona Hołowni, Koalicję Obywatelską, Lewicę, a również stowarzyszenie Tak! Dla Polski. [...] - Zachęcam Państwa do zapoznania się z programem Trzeciej Drogi. Ja oczywiście reprezentując w/w partie polityczne deklaruję pełne zaangażowanie, pracę zarówno w kampanii, jak również po wygranych wyborach, godnie reprezentując mieszkańców powiatu ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, jak i również kłodzkiego - dodawał Gancarz.

Zachęcał też obecne podczas konferencji media do zorganizowania debaty wyborczej z udziałem siedmiu kandydatów na senatorów w okręgu wałbrzyskim. -W mojej ocenie duża część z nich nie do końca jest świadoma odpowiedzialności i funkcji z jaką się wiąże reprezentowanie tych trzech powiatów. Chętnie wezmę udział w debacie, chętnie zmierzę się z innymi kandydatami po to, żeby podyskutować o naszym okręgu, o naszych powiatach, ale również o problemach mieszkańców, z którymi się zderzamy. Jako samorządowiec zachęcam do tego, aby do takiej debaty doprowadzić, bo wydaje mi się, że niekoniecznie wszyscy kandydaci zdają sobie sprawę z czym tak naprawdę funkcje senatora się wiąże - zaznaczał.

Oto pełna lista Trzeciej Drogi (Polska 2050 + PSL) Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach do Sejmu:

1. Leo Aleksandra
2. Tur Zbigniew
3. Ziubrak Magdalena
4. Kubala Marek
5. Kudas Kornelia
6. Załęska Małgorzata
7. Jurcewicz Stanisław
8. Zając Paulina
9. Domagała Adam
10. Balant Zygmunt
11. Szebla Jerzy
12. Piwowar Alicja
13. Starzycki Tomasz
14. Dybała Barbara
15. Zając Grzegorz
16. Mazur Paweł

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów na ząbkowickim rynku:

em24.pl

46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów. Paweł Gancarz chętny do debaty [foto] [video]

  2023-09-13 21:55:53

  gość: ~Mieszkaniec

  Nie rozśmieszajcie ludzi.

 • 2023-09-13 22:01:58

  gość: ~Hmn

  Powodzenie Paweł!

 • 2023-09-13 22:02:30

  gość: ~Hmn

  Powodzenia Paweł!

 • 2023-09-13 22:31:49

  gość: ~mnm

  Trzecia droga! czyli droga na manowce.

 • 2023-09-14 07:08:23

  gość: ~Sas

  @~mnm
  Manowce to już mamy, pani kierownik na stołeczku to straszy, aby z niego nie upaść.

 • 2023-09-14 11:46:41

  gość: ~pyta

  @~Sas
  popatrz się jeszcze raz na to zdjęcie, na tych ludzi i wtedy może ujrzysz ze gdyby oni się dorwali do władzy to z polski nie byłoby co zbierać.

 • 2023-09-13 22:54:13

  gość: ~ja

  PSL musiało się gdzieś podpiąć, bo by wylądowali tam, gdzie ich miejsce, czyli poza sejmem

 • 2023-09-13 23:03:02

  gość: ~Prawda

  Trzecia droga nie wejdzie do sejmu. Za wysoki próg procentowy.

 • 2023-09-13 23:41:31

  gość: ~takitam

  Popatrzcie na te mordy tych wszystkich (niezależnie od partii) polityków.
  Na te ich trzymane w rękach karteczki z jakimiś idiotycznymi napisami i kretyńskimi uśmiechami na pyskach.

  ZERO KONKRETÓW
  ZERO JAKICHKOLWIEK SENSOWNYCH propozycji dla Plaków.


  Po prostu stoją i ... to w zasadzie tyle.
  Dodatkowo niczym robactwo, wychodzą ze swoich nor TYLKO WTEDY kiedy pora na koryto (czytaj wybory) , bo normalnie ZA CHOLERĘ nie widza potrzeby kontaktu z pospólstwem.

  Stoja więc w tych swoich durnych pozach i zdają się mówić ... tu tu tu .. o tu stoję, uśmiecham się, mam w rękach kartkę z napisem i dlatego ... głosujcie na mnie.

  Doprawdy ... ŻAŁOSNY WIDOK.

 • 2023-09-14 01:43:11

  gość: ~pepe

  @~takitam
  Żałosne jest to że jak widać coś takiego na głupsze osobniki działa.

 • 2023-09-14 22:03:46

  gość: ~Takitam2

  @~takitam
  Piszesz chyba pod nie tym postem co trzeba. Ci ludzie są zawsze przy mieszkańcach. Nie jeżdżą na pikniki żeby później wyglądać jak senator w kraciastej marynarce. Jeszcze nigdy nie słyszałem jego glosu w żadnej wypowiedzi.

 • 2023-09-14 22:28:47

  gość: ~takitam

  @~Takitam2

  Wierz lub nie, ale ja widzę tych ludzi PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU ..... zresztą, tych z innych partii, którzy tak samo się "reklamują" również.

  Gdyby byli aktywni w terenie, to siłą rzeczy (chcąc nie chcąc) w końcu by się zauważyło ich działalność tudzież próby podejmowania kontaktu z elektoratem.

  NIC TAKIE GO NIE OBSERWUJĘ JUŻ OD DZIESIĘCIOLECI.

  Pokazują się w telewizorniach i innych publikatorach, albo na rynku ... TYLKO WTEDY ... kiedy idą wybory.

 • 2023-09-15 08:14:00

  gość: ~mieszkaniec

  @~Takitam2
  ja chodząc po mieście też jestem zawsze przy mieszkańcach:) a tak na poważnie poza jurcewiczem którego siłą rzeczy każdy chyba zna i Gancarzem który jest z mojego rocznika to nie znam nikogo z tego zdjęcia.

 • 2023-09-13 23:48:36

  gość: ~Zabkowiczanin

  Wreszcie jest na kogo głosować, starczy popisu!!! Panie Gancarz proszę walczyć w Panu nadzieja to co Pan robi w Gminie Stoszowice to wielki szacun!!!

 • 2023-09-14 06:44:01

  gość: ~Zen

  Brawo, gratuluje odwagi trzymam kciuki za wynik wyborów.

 • 2023-09-14 07:35:26

  gość: ~wyborca

  jurcewicz nie ośmieszaj się

 • 2023-09-14 08:00:35

  gość: ~janko

  pogonić Stasia otwieracza bo tracicie na tym

 • 2023-09-14 08:23:29

  gość: ~rysiek baranowicz

  brawo Staszek,ty narkomanie polityczny,jako swiatowy,wybitny specjalista od dróg/polnych\dobrze wybrałeś-ciecią-drogę,toż to Ty też jesteś od dróg,więc poprowadż tą/ciecią\drogę na właściwy kurs,tak aby już nigdy nie śmieciła polskiego życia gospodarczego

 • 2023-09-14 09:13:10

  gość: ~Polak

  Ale lgną do korytka ale marne szanse a Pawełek już liczy na stołek chroń nas Boże od takich karierowiczów Polscy nie gęsi swój rozum mają

 • 2023-09-14 09:29:59

  gość: ~inny

  Wybór między malarią , tyfusem i dżumą. Super.

 • 2023-09-14 22:12:11

  gość: ~zgoda

  @~inny
  Syf, kiła i mogiła! Byle do koryta.

 • 2023-09-14 10:52:58

  gość: ~xyz

  Nigdy nie oddam głosu na Pawła Gancarza. Dlaczego? Wiarygodność na poziomie rowu marjańskiego.

 • 2023-09-14 10:54:39

  gość: ~przyszły zwolennik

  staszek jurcewicz będzie sołtysem w stoszowicach jego zastępczyni prezesem kola gospodyń wiejskich w Śremie

 • 2023-09-14 11:33:11

  gość: ~mieszkaniec 5678

  Gancarz największy szkodnik gminy Stoszowice, wsiowy peselowski wójt, karierowicz z plastusiowym uśmieszkiem

 • 2023-09-14 22:00:04

  gość: ~Szkodnik

  @~mieszkaniec 5678
  Szkodnicy startuja z listy pis, a moze wiza do tego? Wszystko co za płotem z Białorusią dostało wizę za parę rubli.

 • 2023-09-14 11:34:40

  gość: ~mieszkaniec 5678

  Gancarz likwidator szkoły w Stoszowicach, pamiętamy!!!

 • 2023-09-14 21:58:25

  gość: ~Brednie

  @~mieszkaniec 5678
  I po co te kłamstwa? Jak ktoś chce komentować, to niech zapozna się z faktami.

 • 2023-09-14 13:38:28

  gość: ~autor

  na początek proponuję debatę między lanserem Pawłem a geniuszem od dróg-małym Staszkiem,ktoś dobrze nazwał go-narkomanem poliytycznym-,dobrze by było,jak Staszek opowiedział by o swoim 15-0 letnim pobycie w platformie,ciekawe co nabroił,że donek go wyd....cł i nie wstawił na listę,ale od czego jest ZSL czy jakoś tak,oni przyjmą każdego pajaca

 • 2023-09-14 21:55:50

  gość: ~Lee

  @~autor
  Ale Ty masz wiedzę. Jurcewicz z Polska 2050 startuje.

 • 2023-09-14 14:13:22

  gość: ~haha

  banda pis.. żyjący z socjaleu i pracy innych zaczęli swoje ujadanie

 • 2023-09-14 14:19:14

  gość: ~Jojo

  @~haha
  A ty jesteś PIERWSZY z tego socjalu !!!

 • 2023-09-14 14:17:41

  gość: ~Ytro

  Pani nr 6 to ja nie wiem gdzie aktywnie bierze udział i w czym. Najlepiej jej wychodzą donosy na innych. A z tego co wiem przez kilka lat kgw niby działa ale ...Przez te kilka lat nie było zarejestrowane. Nie wiem jak dzisiaj ale miesiąc temu jeszcze nie było.

 • 2023-09-14 15:31:00

  gość: ~mieszkaniec

  czy to jakiś kabaret????

 • 2023-09-14 15:45:45

  gość: ~Don king

  Psl to taka k.rwa polityczna z kazdym juz rządziła.H.ujownia to może występować w tvnowskich programach dla debili.Podsumowując są siebie warci.

 • 2023-09-14 15:52:19

  gość: ~obserwator

  tg

 • 2023-09-14 21:12:44

  gość: ~Hkl

  Jurcewicz , hahahaha . Poszli won !!!

 • 2023-09-14 23:45:21

  gość: ~cc

  A ta kudas to kto to?

 • 2023-09-15 08:15:36

  gość: ~pyta

  @~cc
  Prywatnie mama pięcioletniego synka:) hahah

 • 2023-09-15 06:58:20

  gość: ~Powiatowy

  Brawo!! Do przodu, po wygrane wybory!

 • 2023-09-16 10:04:10

  gość: ~Wiesz kto

  Paweł myslisz, ze do 3 razy sztuka? Gdzie Twoje niespelnione obietnice jak zostawales Wojtem? Chodnik na calej dlugosci Budzowa, Gazyfikacja gminy m.in. Stoszowice, Budzow, Srebrna Góra? Droga przez Stoszowice dziurawa jak szwajcarski ser. Gdzie znajdziemy sprawozdanie finansowe odnosnie funkcjonowania inkubatora w budzowie? Bo czy aby napewno inwestycja sie bilansuje? Gmina nie doplaca do funkcjonowania inkubatora?

 • 2023-09-16 10:12:48

  gość: ~Donald Kaczyński

  Najwiekszy nierób i pasożyt to....Stasiu Jurcewicz. Odkad pamiętam to widywalem go na dożynkach i festynach...ale tylko tych w roku wyborczym. Hiena i sęp! A ptfuuuu!!!

 • 2023-09-16 11:52:16

  gość: ~Iasnowidz

  Nie idzcie tą drogom bo wszyscy przegracie

 • 2023-09-16 14:54:07

  gość: ~mieszkaniec

  jurcewicz masz jaja? tak jak burmistrz klodzka,to zerwij plakaty pisiakow z mostu w przyleku

 • 2023-09-17 18:17:03

  gość: ~mieszkaniec 102

  ****PSL

 • 2023-09-17 20:48:35

  gość: ~mnm

  Rozbawił mnie ten Gancarz. Na swoim plakacie umieścił hasło, gdzie mówi żeby się nie kłócić. Czy on naprawdę nie wie, że debata polityczna i nie tylko ta polityczna to wymiana zdań, opinii często wyrażona jest z emocjami. Aż tak mu to przeszkadza ? No to nie nadaje się ani na posła,ani na senatora.

 • 2023-09-19 09:24:55

  gość: ~ytro

  ostatnio dodany post

  gościu ytro ta 6 to największa chlapa powiatowa przyznaję ci rację.

REKLAMA