Express-Miejski.pl

Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy przypominają o czyszczeniu przewodów kominowych

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Kobylej Głowie

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Kobylej Głowie fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Pomimo lata oraz wysokich temperatur za oknem strażacy przypominają o konieczności usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych.

7 lipca po godzinie 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Kobyla Głowa. Po blisko dwóch godzinach działań prowadzonych przez strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich przy wsparciu strażaków-ochotników z Ciepłowód pożar został ugaszony. Po sprawdzeniu budynku za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych strażacy zakończyli działania meldując się w jednostkach po północy.
 
Pomimo lata oraz wysokich temperatur za oknem strażacy przypominają o konieczności usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych:
  • cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
  • dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
  • co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych,
  • co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.
Prawo budowlane zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA