Express-Miejski.pl

Trwają zapisy na Półmaraton Henrykowski, Dychę Księgi Henrykowskiej i Maraton Rowerowy

Trwają zapisy na Półmaraton Henrykowski, Dychę Księgi Henrykowskiej i Maraton Rowerowy

Trwają zapisy na Półmaraton Henrykowski, Dychę Księgi Henrykowskiej i Maraton Rowerowy fot.: mp

Półmaraton Henrykowski i Dycha Księgi Henrykowskiej odbędą się 22 kwietnia. Nowością będzie start na 10 km Nordic Walking. Dzień później zaplanowano Maraton Rowerowy.

Zapisów na biegi można dokonywać na stronie: datasport.pl [KLIK]. Aktualnie swój start w imprezie zadeklarowało ponad 300 uczestników. 

Trasa półmaratonu od kilku lat posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Start zaplanowano tradycyjnie przy stacji PKP Henryków, potem biegacze pokonają 600 m drogą brukową, a następnie drogą asfaltową przez miejscowości: Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice wrócą do Raczyc i na stację PKP, skąd udadzą się do mety zlokalizowanej przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi 157 m.

Trasa biegu na 10km i Nordic Walking prowadzi drogami gruntowymi oraz brukowo-asfaltowymi. Początek trasy jest taki sam jak w przypadku półmaratonu. Biegacze wyruszą spod stacji PKP w Henrykowie, potem będą podążać 600 m drogą brukową, a następnie drogą asfaltową przez Raczyce, drogą gruntowo-asfaltową do Witostowic i powrócą do Raczyc. Stamtąd pobiegną na stację PKP w Henrykowie, by udać się na metę, która także będzie znajdowała się przy klasztorze. 

Wszyscy zawodnicy, którzy dotrą na metę otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę, a także wodę i posiłek regeneracyjny. Troje najlepszych biegaczy oraz trzy najszybsze kobiety na dystansie półmaratonu otrzymają nagrody pieniężne w kwocie: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł. Najlepsi na trasie 10 km otrzymają puchary, podobnie jak biegacze i biegaczki klasyfikowane w kilkunastu innych kategoriach na obu dystansach.

W niedzielę 23 kwietnia wystartuje 6. Maraton Rowerowy ORA ET RIDE w trzech kategoriach dystansowych: FUN - 17 km, MINI - 33 km i MEGA - 49 km. Na dystansie Mini zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w MTB. Udział w zawodach zdeklarowało ponad 100 rowerzystów. Zapisy przyjmowane są na stronie: rajdhenrykow.pro-run.pl [KLIK].

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą rajd główny otrzymają pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Za pierwsze miejsca przewidziano nagrody finansowe, zarówno dla pań jak i panów. Na dystansie MINI: I miejsce - 300 zł, II miejsce - 200 zł, III miejsce - 100 zł. Na dystansie MEGA  I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł.

Fundatorem nagród finansowych są: Daniel Sekuła, prezes firmy Egrotop sp. z o. o. w Ziębicach, Remigiusz Weżgowiec, właściciel firmy Agrowiec Opony Leśne i Rolnicze w Starczówku, Firma Caldo, radni Rady Powiatu Ząbkowickiego: Robert Szwarc, Piotr Pęcak i Andrzej Regner.

em24.pl / Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA