Express-Miejski.pl

Tragiczny pożar w Starym Henrykowie. Nie żyje starsza kobieta [foto] [aktualizacja]

Pożar budynku mieszkalnego w Starym Henrykowie

Pożar budynku mieszkalnego w Starym Henrykowie fot.: Czytelnik EM24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Starym Henrykowie (gm. Ciepłowody) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczy kilka zastępów straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce 17 marca około godz. 13.40. Trwa akcja ratowniczo-gaśnicza.

[AKTUALIZACJA, godz. 14.50]: Służby ratunkowe o pożarze obiektu poinformował jeden z kierowców. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. - Ogień z pomieszczenia na pierwszym piętrze wydostawał się już przez uszkodzony dach i okna na zewnątrz budynku. Nasze działania w pierwszej fazie polegały na wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych bezpośrednio do wnętrza obiektu i rozpoczęciu przeszukiwań pomieszczeń. Pomieszczenie narożne w tym budynku, które uległo najbardziej spaleniu, było całkowicie zasypane przez uszkodzony strop oraz dach, który spadł do wnętrza obiektu. W trakcie działań odnaleźliśmy dwie butle z gazem propan-butan, które zostały ewakuowane na zewnątrz budynku. W trakcie dalszych działań, w tym najbardziej spalonym pomieszczeniu odnaleźliśmy trzecią butlę z gazem propan-butan nagrzaną do 400 stopni Celsjusza, w związku z czym odsunęliśmy ratowników na zewnątrz, stworzyliśmy bezobsługowe stanowiska gaśnicze i rozpoczęliśmy chłodzenie tej butli. Po schłodzeniu butli do temperatury 20 stopni Celsjusza, butla została ewakuowana na zewnątrz i strażacy przystąpili do dalszego przeszukiwania pomieszczenia, które trwa nadal - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Działania na miejscu prowadzą strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich, Ziębic i Strzelina oraz strażacy-ochotnicy z Ciepłowód, Dobrzenic i Henrykowa, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Obecny jest również Łukasz Białkowski, wójt gminy Ciepłowody.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.30]: Podczas przeszukania wewnątrz obiektu znaleziono ciało starszej kobiety.

em24.pl

REKLAMA