Express-Miejski.pl

Dzień Kobiet w Ziębickim Centrum Kultury. Wystąpili lokalni artyści

Dzień Kobiet w Ziębickim Centrum Kultury. Wystąpili lokalni artyści fot.: Ziębickie Centrum Kultury

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tygodniowe świętowanie Dnia Kobiet w gminie Ziębice zostało zwieńczone koncertem. 7 marca w Ziębickim Centrum Kultury wystąpili Aneta Leńska i zespół Synergia. 

Zebrani w sali widowiskowej widzowie wyruszyli w muzyczną podróż po największych polskich przebojach – dla kobiet i o kobietach.

Gości przywitał burmistrz Ziębic – Mariusz Szpilarewicz, który podkreślił, że to pierwsze takie wydarzenie kulturalne po długiej przerwie, gdzie ziębiczanie mogą się wspólnie spotkać. Przypomniał także, że w świętowaniu najważniejsze jest to, że możemy być razem, tym bardziej, że na scenie goszczą lokalni artyści, których w tych trudnych czasach, należy szczególnie wspierać.

Następnie głos zabrał Dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury – Mirosław Masłowski, który przedstawił artystów i omówił program koncertu.

W pierwszej części wystąpiła Aneta Leńska w akompaniamencie Pawła Leńskiego. Artystka, jak podkreślił dyrektor Masłowski „jest jedną z najbardziej utytułowanych piosenkarek naszego powiatu”. Widzowie mogli wysłuchać w akustycznej aranżacji piosenki z repertuaru m.in.: Beaty Kozidrak, Anety Lipińskiej, Edyty Górniak czy zespołu Varius Manx. Jak podkreślają zgromadzeni była to muzyka prosto z serca, szczera, nostalgiczna, czuła – kobieca.

Po występie Anety Leńskiej na scenie zaprezentowali się bracia Damian i Kamil Jaszczyszyn z zespołu Synergia. Panowie przez wiele lat współtworzyli zespół Kwadrans, znany m.in. z ziębickiej pastorałki. Panowie rozgrzali damską część publiczności wspominając największe przeboje takich zespołów i wokalistów, jak m.in.: Skaldowie, Czerwone Gitary, Andrzeja Rybińskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Gąsowskiego. Wykonali także jeden utwór w języku rosyjskim. Nie zabrakło bisów.

Po koncercie zgromadzone na widowni Panie otrzymały kwiaty, które wręczali: Burmistrz Ziębic – Mariusz Szpilarewicz, Dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury - Mirosław Masłowski, Radny Rady Miejskiej – Wiktor Ochał oraz Naczelnik WFZRiP Mateusz Geroń.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA