Express-Miejski.pl

Jechał motorowerem, miał 3.4 promila. Wpadła też pijana kierująca matizem, bo spowodowała kolizję

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ciągu niewiele ponad dwóch godzin policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali dwóch pijanych kierowców. 

5 marca po godz. 15 na drodze wojewódzkiej 385 w Strąkowej mundurowi zatrzymali 35-latka z powiatu ząbkowickiego, który podróżował motorowerem mając w organizmie...3.4 promila alkoholu! Mężczyzna po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej.

Tego samego dnia po godz. 17 w Mąkolnie policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 67-latkę z powiatu ząbkowickiego, która jechała daewoo matizem i doprowadziła do kolizji z oplem kierowanym przez 72-latkę z powiatu ząbkowickiego. - Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierujących kobiet okazało się, że 67-latka z matiza była pijana. Miała 1.4 promila alkoholu – dodaje policjantka.

Zgodnie z art. 178a 1 § k.k. kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechnicznych od 3 do 15 lat oraz obowiązek zapłaty kwoty od 5 do 60 tysięcy złotych. Kobieta dodatkowo nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA