Express-Miejski.pl

Ślisko na drogach! Przed Olbrachcicami Wielkimi w rowie znalazł się peugeot [foto] [aktualizacja]

Między Tarnowem a Olbrachcicami Wielkimi w rowie znalazł się peugeot fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze powiatowej za Tarnowem w kierunku Olbrachcic Wielkich z drogi do rowu zjechał osobowy peugeot. Na drogach jest ślisko, zatem apelujemy o ostrożną jazdę.

Zdarzenie miało miejsce 15 stycznia około godz. 8.30 kilkaset metrów za skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 385 Stoszowice - Ząbkowice Śląskie z drogą powiatową 3154D Tarnów-Olbrachcice Wielkie.

Autem podróżowała tylko kobieta i pies. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca jest zakleszczona w pojeździe i nieprzytomna, jednak po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej niepotwierdzono tych informacji. Okazało się, że kobieta była przytomna, kontaktowa i zdołała opuścić pojazd. Znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach, jednak utrudnienia nie powinny potrwać długo. Swoje działania na miejscu prowadzi także patrol policji.

[AKTUALIZACJA, godz. 9.15]: Kobieta została zabrana do szpitala, a w miejscu zdarzenia nie ma już większych utrudnień.

Jak się okazuje, nie było to jedyne zdarzenie drogowe w ostatnich kilku godzinach, w których brały udział służby ratunkowe. 14 stycznia tuż przed północą w Tarnowie częściowo w rowie znalazła się karetka pogotowia ratunkowego jadąca do pacjenta. Nikt nie doznał obrażeń, a strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich i Tarnowa zabezpieczyli miejsce akcji, oświetlili teren i za pomocą wyciągarki pomogli ratownikom medycznym w wyciągnięciu pojazdu na drogę.

Na ul. Bohaterów Getta w Ząbkowicach Śląskich za cmentarzem w rowie znajduje się też samochód osobowy. Najprawdopodobniej osoba kierująca pojazdem wjechała do niego w nocy, lub też w godzinach wczesnoporannych. Strażacy udając się do zdarzenia przed Olbrachcicami Wielkimi sprawdzili, czy w aucie nikt nie potrzebuje pomocy. Wewnątrz samochodu nikogo jednak nie było.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ślisko na drogach! Przed Olbrachcicami Wielkimi w rowie znalazł się peugeot [foto] [aktualizacja]

  2021-01-15 09:36:32

  gość: ~Dego

  Na tym odcinku jest jakaś gorsza grawitacja, nie ma tygodnia bez wypadku.

 • 2021-01-15 10:51:53

  gość: ~ja

  @~Dego tak brak grawitacji mózgowej......

 • 2021-01-15 09:40:56

  gość: ~Obiektywny

  Popatrzcie tylko na zdjęcia i zobaczcie czy widzicie gdzieś ziarenko piasku? Przecież ktoś się zobowiązał do odśnieżania tych dróg i sypania piaskiem. To droga powiatowa. Ja rozumiem, że trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, ale litości, przecież nikt nie będzie jechał 20 km/h. W takim momencie powinny być porobione zdjęcia w jakim stanie była droga i niech firma biorąca kasę za utrzymanie dróg wypłaca kierującej odszkodowanie za poniesione straty chociażby w postaci uszkodzenia auta.

 • 2021-01-15 09:53:25

  gość: ~kkk

  @~Obiektywny

  taaaa...powiedza ze rano odsniezali ale sniegu napadalo i nie maja tylko jednej drogi do odsniezania

 • 2021-01-15 10:45:55

  gość: ~xxxx

  @~kkk
  Oponki zimowe i mniejsza prędkość się klaniają

 • 2021-01-15 20:40:45

  gość: ~Grall

  ostatnio dodany post

  @~Obiektywny
  Nikt nie zadzwonił do Staszka otwieracza i nie zgłosił że ślisko. A prosił przecież wyraźnie! Wasza wina!

 • 2021-01-15 11:01:15

  gość: ~Marcin

  Jest zima, należy wyjechać wcześniej i jechać wolniej. Serio to dla niektórych aż taki skomplikowany proces?

REKLAMA