Express-Miejski.pl

Ministerstwo Sportu znów ma pieniądze dla klubów sportowych i stowarzyszeń. Ruszył nabór

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Rozpoczął się nabór wniosków na realizację zadań w 2021 roku w ramach programu „Klub”. Można otrzymać do 15 tys. zł.

Program realizowany jest w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Kluby sportowe i stowarzyszenia do 15 marca 2021 roku mogą składać wnioski o wsparcie finansowe. Wymagane jest, aby wnioskodawca (klub) prowadził formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata przed datą złożenia wniosku (rejestracja w KRS bądź w ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu). Dofinansowanie mogą uzyskać tylko kluby, które w roku bieżącym i poprzednim uzyskały dotacje publiczne mniejsze niż 200.000 zł.

Kwota dofinansowania podobnie jak w latach poprzednich wyniesie 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Wnioskodawcy muszą zapewnić jedynie 10 proc. wkładu własnego.

W ramach wnioskowanego dofinansowania, uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18. roku życia. Pieniądze mogą być wydatkowane m.in. na sprzęt sportowy oraz wynagrodzenie trenerów.

Rządowy Program „Klub” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Będzie to jego piąta edycja. W ubiegłych latach ze wsparcia skorzystało kilkanaście klubów i stowarzyszeń z powiatu ząbkowickiego.

Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa Sportu [KLIK].

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA