Express-Miejski.pl

Ząbkowiczanie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jest rekord! [foto][aktualizacja]

	28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich dobiegł końca. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku ząbkowiczanie nie zawiedli.

Ile pieniędzy udało się zebrać? Aktualnie w siedzibie sztabu trwa liczenie pieniędzy wrzuconych do puszek. Niemniej jednak już teraz śmiało można rzec, że kolejna edycja finału WOŚP w Ząbkowicach Śląskich znów cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Już od kilku tygodni w siedemnastu zakładach usługowych i handlowych można było wrzucić pieniądze do puszek stacjonarnych. Zbierały też przedszkola i szkoły. W siedmiu placówkach oświatowych zorganizowano mini-finały. Trwają też licytacje na portalu aukcyjnym. Dodatkowo w pierwszy weekend stycznia w Ząbkowicach Śląskich odbył się także MotoWOŚP. Dzięki tym wydarzeniom już dzień przed wielkim finałem ząbkowicki sztab WOŚP informował o deklarowanej kwocie na poziomie 38 tys. zł.

W dzień finału już od wczesnych godzin porannych na ulicach nie tylko Ząbkowic Śląskich, ale także okolicznych miejscowości można było spotkać wolontariuszy. Kwestowały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Dzisiejsze atrakcje związane z 28. finałem WOŚP zainaugurował V bieg pn. „Policz się z cukrzycą”. Na starcie stanęło kilkadziesiąt osób, które przebiegły około pięciokilometrową trasę. W międzyczasie w hali Słonecznej trwało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili ratownicy medyczni, pracujący na co dzień w ząbkowickim pogotowiu ratunkowym.

Oficjalne rozpoczęcie finału miało miejsce o godz. 14, a później na scenie zaprezentowały się m.in. Ząbkowickie Jazgotki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ZTS Cheerleaders, Marcin Sztepiuk, a także odbyły się pokazy tańca w wykonaniu podopiecznych Hanny Zielińskiej, gimnastyki artystycznej dziewcząt prowadzonych przez Kamilę Grędkiewicz i tresury psów, którą zademonstrował Jarosław Sromek.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak licytacje, które były przeplatane występami zumby prowadzonej przez Agnieszkę Malik oraz zespołu wokalnego Santo. Podobnie jak w latach poprzednich nie brakowało emocji, a do puszek trafiały kwoty sięgające ponad tysiąca złotych. Dokładnie za 1060 zł Zumba Team Agnieszka Malik wylicytowała kostkę, która zostanie wmurowana na ząbkowickim rynku w pobliżu ratusza. Licytacja dotycząca kolejnej kostki osiągnęła natomiast wartość 510 zł. Za równy tysiąc złotych rodziny Zub i Kołoszyńskich po raz kolejny wylicytowały roczny tytuł honorowych właścicieli Krzywej Wieży. Taką samą kwotę osiągnęła też emocjonująca aukcja, podczas której do wygrania była statuetka przekazana przez kilkuletniego Aleksandra Pelikańskiego za sukcesy w zawodach kartingowych. 700 zł i 500 zł to kwoty, jakie do puszki WOŚP wrzucili kolejno Wojciech Maj (wolontariusz) i burmistrz Marcin Orzeszek. Obaj stali się właścicielami dwóch tortów przygotowanych specjalnie na 28. finał WOŚP w Ząbkowicach Śląskich. Obaj panowie przekazali słodkości na ręce ząbkowickiego sztabu WOŚP, aby podzielił się nimi z przybyłymi gośćmi.

Za 600 zł wylicytowano koszulkę z autografami artystów, którzy wzięli udział w 4. Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym. Spore kwoty osiągnęły też bony o wartości kilkuset złotych przekazane przez jubilera Tomasza Bandurę. Za 500 zł wylicytowano piłkę oraz koszulkę reprezentacji Polski z autografem Piotra Zielińskiego, a 420 zł do puszki wrzuciła jedna z uczestniczek i tym samym stała się właścicielem obrazu z wizerunkiem Krzywej Wieży, który na licytację przekazał burmistrz Marcin Orzeszek. 470 zł osiągnęła aukcja, w której do wygrania był weekendowy pobyt w hotelu Srebrna Góra, 270 zł romantyczna kolacja w Hotelu Bardo, a 360 zł voucher dla dwóch osób do strefy SPA również w Hotelu Bardo. Karnet na 10 godzin nauki jazdy konnej pod okiem instruktora w Folwarku Leszczynówka wylicytowano za 450 zł. To nie wszystkie licytacje, które przygotowali organizatorzy. Licytowano również m.in. wizytę u dietetyka, sesję zdjęciową, hustę przekazaną przez poseł Monikę Wielichowską, gadżety WOŚP czy karnet na siłownię.

Podobnie jak w poprzednich latach w finał aktywnie włączyło się także stowarzyszenie MotoFrankenstein. Członkowie klubu zebrali do puszki blisko...10 tys. zł i bez wątpienia była to najbogatsza puszka, jaka została dziś dostarczona do ząbkowickiego sztabu WOŚP.

Po licytacjach przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru. W tym roku był nią zespół Centrala 57, który na scenie pojawił się o godz. 19. Imprezę tradycyjnie zakończyło Światełko do nieba.

[AKTUALIZACJA, godz. 23.55]: Deklarowana kwota na dzień 12 stycznia na godz. 23.30 wynosi 126267,07 zł! Należy pamiętać, że cały czas trwają jeszcze internetowe aukcje, więc kwota ta ulegnie zwiększeniu.

- Za nami kolejny piękny finał. Dużo się dzisiaj działo. Była bardzo pozytywna energia, dużo uśmiechów. Była też chwila zadumy w związku z tragicznie zmarłym przed rokiem prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. W Ząbkowicach Śląskich uczciliśmy pamięć włączonymi latarkami i piosenką The Sound Of Silence. Dzisiejszy finał pokazał po raz kolejny, że ludzie potrafią się zjednoczyć we wspólnym celu i chcą pomagać, a zebrana przez nasz sztab kwota, która zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to najlepsze podziękowanie za trud i pracę, którą włożyliśmy z wolontariuszami w przygotowanie kolejnego finału w Ząbkowicach Śląskich - powiedział Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu WOŚP.

ms. / em24.pl

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowiczanie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 28. finał za nami! [foto]

  2020-01-12 22:52:53

  gość: ~Pytanie

  Ile kosztowało światełko do nieba i kto za nie zapłacił?

 • 2020-01-13 05:53:29

  gość: ~Xxx

  @~Pytanie
  Na pewno łociec grzybek.

 • 2020-01-13 06:10:11

  gość: ~Byh

  @~Pytanie
  Chyba urząd gminy ale za ile to nie wiem,

 • 2020-01-13 07:10:50

  gość: ~Ciekawski

  @~Pytanie Zapytaj ile kosztują ceremonie kościelne typu trzech królików, boże ciało, msze intencyjne, usługa straży pożarnej, policji, wojska w wydarzeniach kościelnych, i kto za to płaci.

 • 2020-01-13 10:39:49

  gość: ~no ile

  @~Ciekawski
  ach ty ciekawski durak, durak

 • 2020-01-13 10:46:17

  gość: ~Ciekawski

  @~no ile Aleś wymyślił. Właśnie jest takie powiedzenie , głupi jak nie wie zawsze coś wymyśli, żeby było po jego myśli. Niech Ci będzie.

 • 2020-01-12 23:11:30

  gość: ~on

  Twój stary

 • 2020-01-13 08:46:36

  gość: ~123

  Na pohybel czarnym i pisowcom

 • 2020-01-13 09:15:26

  gość: ~Monika

  Brawo dla wolontariuszy, brawo dla wszystkich zaangażowanych w organizację finału. Co roku idziemy całą z rodziną i wrzucamy do puszki, a co do hejterów to...do następnego roku! ;)

 • 2020-01-13 11:13:13

  gość: ~Lizacmiokolewactwoskazone

  Coś cieniutko w Ząbkowicach. O polowe mniej jak w tamtym roku. Ludzie w końcu przejrzeli przekręt owsika robaka analnego. Cieszy taki obrót sprawy a żebractwo zawodowe to szczyt chamstwa względem tych malych lewaków zebrzacych dla owsika

 • 2020-01-13 11:25:20

  gość: ~hmmm

  @~Lizacmiokolewactwoskazone
  chyba czytałeś inny artykuł

 • 2020-01-13 11:30:19

  gość: ~Wierny

  @~Lizacmiokolewactwoskazone Do konfesjonału, wyznać swoje grzechy, przeprosić za chamstwo, obrażanie Jezusa. On był pierwszym wolontariuszem, samarytaninem. Wal mocno pięścią w klatę i powtarzaj " Mea culpa".

 • 2020-01-13 19:42:33

  gość: ~123

  @~Lizacmiokolewactwoskazone
  O połowę mniej to ty masz w bani

 • 2020-01-13 11:13:32

  gość: ~mieszkaniec

  w Kamieńcu kwestowała moja 10-cio letnia wnuczka,spotkałem ją po mszy,pod kościołem,spytałem ją skąd tak duża ilość kwestujących pod kościołem,odpowiedziała że jakaś pani Jola powiedziała,że Biedronka jest amknięta to mamy iść pod kościół,nie wiem kto to jest ta pani Jola??

 • 2020-01-13 15:33:00

  gość: ~Pl

  @~mieszkaniec
  Pewnie jakaś bardzo bystra... A później tez im kazala chodzic od drzwi do drzwi i dreczyc ludzi po domach w niedziele?!

 • 2020-01-13 17:30:33

  gość: ~PL

  Rodzice zainteresujcie się co wasze dzieci robią w wolny dzień niedziela. Nie pozwólcie im żebrać dla jednego gościa, który już ładnych parę lat żyje z ludzkiej naiwności. Mało tego z tych wyżebranych pieniędzy ustawiona jest jego cała rodzina i znajomi. A krople z tego co jest zebrane jest przeznaczone na sprzęt do szpitali ( taka przykrywka dla niepoznaki). Lepiej te pieniądze przeznaczy dla naprawdę potrzebujących. Co rusz są zbiórki na przeróżne operacje ratujące życie. Sam wielokrotnie robiłem przelewy na takie cele. A dla orkiestry już nie wrzucam od wielu lat. Wiem, że zaraz będzie hejt, że jestem pisowcem. Tam gdzie jest potrzeba pomagać to nie pomagamy bo nikt o tym nie mówi. Pozdrawiam

 • 2020-01-13 18:25:45

  gość: ~lll

  @~PL nie chcesz, nie dawaj na WOŚP, nie korzystaj w szpitalach ze sprzętu (wraz z dziećmi, wnukami ...). Nikt nie żebrał. Żadna rodzina nie jest ustawiona dzięki WOŚP. Wszystkie sprawozdania ze zbiórek oraz wydatków dostępne są na stronie fundacji, która też jest kontrolowana. Ale czytania ze zrozumieniem nie opanowałeś/opanowałaś, podobnie jak rozumu i kultury.

  Ps. Operacje to w tym kraju finansuje państwo i nie ma potrzeby dawać się tutaj naciągać, ale twoje pieniądze, więc twoja sprawa!

 • 2020-01-13 18:58:23

  gość: ~PL

  @~lll
  A czy jest podane ile zarabiają firmy na zarządzaniu WOŚP. Ponoć jest to Fundacja, a w fundacji pracuje się społecznie a nie robi biznes. Sam główny organizator tej farsy ile lat czerpie korzyści, jak jest taki cudowny to niech idzie do pracy a społecznie oddaje się fundacji I nich ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy dorzuci się do orkiestry, ale po co jak można narobić wokół siebie dużo szumu, a ludzie dadzą i jeszcze zrobią bohaterem. Ci co naprawdę pomagają biednym i potrzebującym o nich się nie mówi, bo oni nie chcą rozgłosu, robią to bezinteresownie. Ta cała orkiestra to wielka farsa i cyrk dla naiwnych. A mówienie " nie korzystaj w szpitalach ze sprzętu (wraz z dziećmi, wnukami ...)" jest słabe. Idąc do szpitala nie interesuje mnie jakim sprzętem mnie leczą, płacę uczciwie składki zdrowotne i mi się to należy. A sprzęt z orkiestry jest kroplą w morzu. Sprzęt do szpitali zakupuje szpital. Szpital to też biznes więc dając na orkiestrę sponsorujesz prywatny biznes. I tak można w kółko sobie wytykać, prawda jest taka, że na tej całej orkiestrze to najmniej korzysta pacjent. Pozdrawiam

 • 2020-01-15 09:22:32

  gość: ~Artur

  ostatnio dodany post

  @~PL
  To umówmy się tak: wrzucimy do puszki po 10 zł. Twoje niech przeznaczą na ratowanie dzieci, a moje dam Owsiakowi za wymyślenie tego wszystkiego, ok? Ja nie mam z tym problemu - należy mu się o wiele więcej niż "bierze".

 • 2020-01-13 19:43:28

  gość: ~123

  @~PL
  Potrzebujesz ?

 • 2020-01-13 21:01:59

  gość: ~PokonistkA

  Husta... Pewnie dlatego, że od Wielichowskiej

REKLAMA