Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Ankieta mieszkańców na temat czystości w mieście

  2009-08-06 Ząbkowice Śląskie

  Ankieta mieszkańców na temat czystości w mieście

  Otrzymaliśmy dziś pismo wystosowane przez Radnych Rady Miejskiej Ząbkowic - Ryszarda Barańskiego oraz Franciszka Gawęde, a dotyczące organizowanej akcji zbierania opinii w sprawie "Czystości w Ząbkowicach Śląskich". Jej celem jest poznanie zdania mieszkańców gminy na...

  liczba komentarzy 12

 • Strażacka niedziela

  2009-08-03 Kamieniec Ząbkowicki

  Strażacka niedziela

  W dniu wczorajszym (2 sierpnia 2009) odbył się II Piknik Strażacki w Kamieńcu Ząbkowickim. Imprezę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna II z Kamieńca oraz FX Disco Dance. Właściciel dyskoteki - Andrzej Gębara, udostępnił w tym celu parking przed dyskoteką. Tym...

  skomentuj

 • 15 Przystanek Woodstock

  2009-08-03 Kostrzyn nad Odrą

  15 Przystanek Woodstock

  W ten weekend odbył się ściśle związany z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – jubileuszowy, 15-ty Przystanek Woodstock. Trwająca trzy dni impreza jak co roku przyciągnęła setki tysięcy ludzi. Tym razem na polach w Kostrzynie nad Odrą pojawiło się ponad...

  liczba komentarzy 2

 • 65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  2009-07-31 Ząbkowice Śląskie

  65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  Rozkaz o rozpoczęciu powstania w Warszawie wydany został 31 lipca, gdy czołowe jednostki Armii Czerwonej docierały do położonej na wschodnim brzegu Wisły dzielnicy Praga. Do akcji, która rozpoczęła się po południu 1 sierpnia - pod dowództwem komendanta warszawskiego...

  skomentuj

 • Trwa rozbudowa szkoły w Przyłęku

  2009-07-31 Przyłęk

  Trwa rozbudowa szkoły w Przyłęku

  Z dużym prawdopodobieństwem uczniowie gimnazjum w Przyłęku rozpoczną nowy rok szkolny 2010/2011 w murach rozbudowanej części funkcjonującej tam szkoły podstawowej.

  skomentuj

 • Sprawca wypadku poszukiwany

  2009-07-31 Ząbkowice Śląskie

  Sprawca wypadku poszukiwany

  Poszukiwani są świadkowie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce około północy z 28 na 29 lipca 2009 roku na drodze krajowej K-8 między miejscowością Braszowice a Bardo.

  liczba komentarzy 3

 • I Festyn Sportowy w Ząbkowicach za nami

  2009-07-31 Ząbkowice Śląskie

  I Festyn Sportowy w Ząbkowicach za nami

  W dniu wczorajszym (30 lipca 2009) odbyły się pierwsze ząbkowickie zawody dla dzieci zorganizowane przez OSiR w Ząbkowicach.

  skomentuj

 • Ofiara wypadku nie żyje

  2009-07-30 Ząbkowice Śląskie

  Ofiara wypadku nie żyje

  W nocy 28 na 29 lipca około godziny 00:00 na obwodnicy miejskiej doszło do tragicznego wypadku - 21-letni mężczyzna - rowerzysta został potrącony przez jadący samochód. Niestety nie udało się go uratować. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

  liczba komentarzy 11

 • Remont ulicy Ziębickiej

  2009-07-29 Ząbkowice Śląskie

  Remont ulicy Ziębickiej

  Ulica Ziębicka doczekała się w końcu remontu. Wszyscy przejeżdżający ulicą i mieszkający w jej pobliżu doskonale wiedzą, jak jest on potrzebny. Ciągłe awarie sieci wodociągowej, zalegające, głębokie kałuże, dziury…

  liczba komentarzy 7

 • Do trzech razy sztuka

  2009-07-29 Czerńczyce

  Do trzech razy sztuka

  29 lipca w Czerńczycach 41-letni mężczyzna wyjeżdżając spod sklepu Fordem Escortem uderzył w tył prawidłowo jadącego Audi A4 i uciekł z miejsca kolizji. Kierowca Audi powiadomił o zdarzeniu policjantów, a ci natychmiast ustalili kim był kierujący.

  skomentuj

 • Wesołe jest życie staruszka

  2009-07-28 Ciepłowody

  Wesołe jest życie staruszka

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 52-letniej kobiecie podejrzanej o sprawowanie opieki nad małym dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Jak ustalili policjanci babcia dziecka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie.

  skomentuj

 • Padłeś ofiarą mobbingu? Poznaj swoje prawa.

  2009-07-28 Ząbkowice Śląskie

  Padłeś ofiarą mobbingu? Poznaj swoje prawa.

  Pracownik, który ucierpiał wskutek mobbingu może rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia oraz żądać od pracodawcy odszkodowania, którego górna wysokość nie jest ograniczona.

  liczba komentarzy 12

 • Ucieczka na wyspę nadaremna

  2009-07-27 Kamieniec Ząbkowicki

  Ucieczka na wyspę nadaremna

  Dziś policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zostali powiadomieni przez straż rybacką, że na jednym z okolicznych zbiorników wodnych, dwaj kłusownicy, siecią odławiają ryby.

  skomentuj

 • 4 promile we krwi to za mało

  2009-07-27 Ząbkowice Śląskie

  4 promile we krwi to za mało

  W niedzielne popołudnie 26 lipca 2009 roku policjanci patrolujący ulice zatrzymali w Ząbkowicach Śląskich niepewnie jadącego 53-letniego rowerzystę.

  liczba komentarzy 1

 • Biesiada strażacka w Braszowicach

  2009-07-27 Braszowice

  Biesiada strażacka w Braszowicach

  Druhowie z OSP Braszowice muszą mieć jakiś układ na „Górze”. Sobota rozpoczęła się niezbyt atrakcyjnie, chłodno i deszczowo. Patrząc w niebo większość wzdychała: no tak, weekend. Bez względu na pogodę OSP Braszowice nie zmieniło swoich planów...

  liczba komentarzy 5

 • Po koncercie Testimonium

  2009-07-24 Bardo

  Po koncercie Testimonium

  Koncert zespołu głoszącego ewangelię poprzez śpiew i muzykę zgromadził 21 lipca w sali Ośrodka Kultury w Bardzie liczną publiczność.

  skomentuj

 • Uzbrajanie terenów podstrefy WSSE InwestPark

  2009-07-24 Ząbkowice Śląskie

  Uzbrajanie terenów podstrefy WSSE InwestPark

  Jak podaje Urząd Miasta i Gminy w związku z zakupem przez Polish Energy Partners działki pod inwestycję na terenie ząbkowickiej części podstrefy WSSE InwestPark - trwa uzbrajanie wyżej wymienionych terenów.

  skomentuj

 • Sprzątanie miasta - ciąg dalszy

  2009-07-24 Ząbkowice Śląskie

  Sprzątanie miasta - ciąg dalszy

  Jest piątek, 24 lipca godzina 11:00. Ekipa Expressu Miejskiego wyrusza w miasto, aby sprawdzić jak posuwają się prace porządkowe. W dniu wczorajszym zaobserwowaliśmy wyjeżdżający z terenu starego cmentarza ciągnik z przyczepą pełną śmieci.

  skomentuj

 • Kolejny atak burzowy

  2009-07-24 Ząbkowice Śląskie / Kamieniec Ząbkowicki

  Kolejny atak burzowy

  Jeszcze nie uporaliśmy się z usuwaniem skutków ulew i gradobicia, a tu kolejna wichura. Co prawda o mniejszej niż 22 lipca sile, oszczędziła dachy i budynki skupiając swoja furię na drzewach.

  liczba komentarzy 1

 • Centrum Terapeutyczne w Ząbkowicach Śląskich

  2009-07-23 Ząbkowice Śląskie

  Centrum Terapeutyczne w Ząbkowicach Śląskich

  Wakacje - czas, gdy młodzież ma nagle dużo wolności, a co za tym idzie- dużo pomysłów. Rodzice niczym refren powtarzają przestrogi, ale młodzi muszą i tak po swojemu zbadać otaczającą rzeczywistość.

  liczba komentarzy 8

 • Wykaz prac zleconych przez UMiG dot. kanalizacji deszczowej

  2009-07-23 Ząbkowice Śląskie

  Wykaz prac zleconych przez UMiG dot. kanalizacji deszczowej

  Kilka dni temu, w oficjalnym mailu skierowanym do UMiG Ząbkowic, poprosiliśmy o wykaz prac zleconych przez Urząd, a dotyczących kanalizacji deszczowej. Jest to ciąg dlaszy artykułu z 21 lipca 2009 roku.

  skomentuj

REKLAMA