Express-Miejski.pl

Zespół Foliba będzie zagrzewać biegaczy do walki podczas Półmaratonu Henrykowskiego. Trwają zapisy

Zespół Foliba fot.: mat.pras.

27 kwietnia odbędzie się VIII Półmaraton Henrykowski i IV Dycha Księgi Henrykowskiej. Zawodników do walki będzie zagrzewać zespół Foliba.

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.

Foliba feat. Cheeba, Kamil Rogiński „Legenda”:

Zapisów na biegi można dokonywać na stronie datasport.pl. Aktualnie swój start w imprezie zadeklarowało 208 biegaczy. Zapisy trwają do 25 kwietnia, a wpisowe za udział w biegu kosztuje 50 złMieszkańcy gminy Ziębice za udział w biegu, niezależnie od daty zapisu drogą elektroniczną, płacą 30 zł.

Trasa półmaratonu od kilku lat posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Start zaplanowano tradycyjnie przy stacji PKP Henryków, potem biegacze pokonają około 600 metrów drogą brukową, a następnie drogą asfaltową będą podążać przez Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice wrócą do Raczyc i na stację PKP skąd udadzą się do mety zlokalizowanej przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Trasa biegu na 10 km prowadzi drogami gruntowymi oraz brukowo-asfaltowymi. Początek trasy jest taki sam jak w przypadku półmaratonu. Biegacze wyruszą spod stacji PKP w Henrykowie, potem będą podążać drogą brukową, a następnie asfaltem przez Raczyce i drogą gruntowo-asfaltową do Skalic. Tam następuje powrót do Raczyc i bieg na metę, która także będzie znajdowała się przy klasztorze.

Organizatorami biegu są gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Regulamin oraz trasa biegu dostępne są na stronie Półmaratonu Henrykowskiego. Bieżące informacje są publikowane na fanpage poświęconym najbliższej edycji biegu [KLIK].

Wszyscy zawodnicy, którzy dotrą na metę otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę, a także wodę i posiłek regeneracyjny. Troje najlepszych biegaczy oraz trzy najszybsze kobiety na dystansie półmaratonu otrzymają nagrody pieniężne w kwocie: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł. Najlepsi na trasie 10 km otrzymają puchary, podobnie jak biegacze i biegaczki klasyfikowane w kilkunastu innych kategoriach na obu dystansach.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Specjalnie dla nich odbędzie się bieg na 100 metrów pn. Bieg Krasnala. Jego start zaplanowano na godz. 14.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA