Express-Miejski.pl

Jak będzie wyglądało wnętrze ząbkowickiej krytej pływalni? Są pierwsze wizualizacje

Pierwsze wizualizacje krytego basenu fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zadanie inwestycyjne polegające na budowie krytej pływalni w Ząbkowicach Śląskich powoli zbliża się do końca. Pojawiły się pierwsze wizualizacje wnętrza obiektu.

Basen będzie podzielony na dwie strefy: sportową oraz rekreacyjną. W strefie sportowej będzie znajdował się basen pływacki o wymiarach 25 metrów na 12.5 metra z sześcioma torami, natomiast w skład strefy rekreacyjnej będzie wchodziła niecka rekreacyjna z atrakcjami wodnymi o powierzchni 121 metrów kwadratowych, brodzik dla dzieci o powierzchni niespełna 56 metrów kwadratowych, wewnętrzna zjeżdżalnia wodna oraz dwie wanny z hydromasażem dla sześciu osób.

Nieznany jest jeszcze dokładny termin zakończenia budowy obiektu. Zgodnie z umową podpisaną 26 września 2017 roku, firma Fewaterm ma 25 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Oznacza to, że końcem października tego roku prace związane z budową krytej pływalni powinny dobiec końca.

Całkowity koszt budowy krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich oscyluje na poziomie 18 mln zł., z czego gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała dofinansowanie zewnętrzne w kwocie ponad 5.5 mln zł.

Pierwsze wizualizacje krytej pływalni w Ząbkowicach Śląskich:

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA