7 czerwca w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach odbyła się prelekcja pt. "Różnorodność językowa i wielokulturowość regionu" fot.: Ziębickie Centrum Kultury
W Ziębickim Centrum Kultury rozpoczął się projekt pn. „Językowa kapsuła czasu” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2022.
Jakie są tradycje piśmiennictwa polskiego na Dolnym Śląsku? Jakim językiem/dialektem mówili Dolnoślązacy? Dlaczego Księga Henrykowska jest przykładem wielokulturowości? Co ma wspólnego Mikołaj Kopernik z Dolnym Śląskiem? Czy dolnośląska wigilia jest jedyna w swoim rodzaju?
Na te i wiele innych pytań dotyczących - przenikania się języków, kultur i tradycji na Dolnym Śląsku można było znaleźć odpowiedź, podczas prelekcji dyrektora Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach Jarosława Żurawskiego pt. „Różnorodność językowa i wielokulturowość regionu”, która odbyła się 7 czerwca 2022 r. w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach.
Prelekcja otwiera cykl wydarzeń kulturalnych: warsztatów, spotkań autorskich, prelekcji, wystaw i wycieczek organizowanych w ramach projektu „Język w kapsule czasu ukryty" - dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2022.
Ziębickie Centrum Kultury
REKLAMA
REKLAMA